Skip to content

Grupas “Citi Zēni” jaunākais singls kļuvis par pasaules mēroga hitu sociālajos tīklos

Spožākie Latvijas popmūzikas debitanti “Citi Zēni”, kuri pagājušajā nedēļas nogalē pop un rok dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” finālā ar dziesmu “Limuzīns uz krīta” ieguva 2.vērtīgākās gada dziesmas titulu, izdod pirmo singlu angļu valodā un cer doties uz Eirovīziju un strauji iegūst popularitāti ārpus valsts robežām ar savu jaunāko hitu “Eat Your Salad”.

“Neviens negaidīja, ka mūsu pirmā dziesma angļu valodā piesaistīts vairāk nekā 30 miljonus skatījumu TikTok platformā un vēl simtiem tūkstošus YouTube, Spotify un citur. Tas ir patīkams pārsteigums un cerams – spēcīgs pieteikums mums doties pārstāvēt Latviju Eirovīzijā,” par dziesmas straujajiem panākumiem izsakās grupas muzikālais producents Roberts Memmēns. “Mēs šobrīd “lidojam” sprīdi virs zemes. Nesenie panākumi ar albumu “Muzikālajā bankā” un citur mums ir devuši dzinuli doties tālāk. Dzelzs jākaļ, kamēr karsta, tādēļ jau pusgadu klusībā gatavojāmies Eirovīzijas atlasei,” noslēpumu atklāj grupas solists Dagnis Roziņš.

Dziesma “Eat Your Salad” ir raisījusi rezonansi pasaules mērogā ar veidu, kā tajā pasniegta zaļā dzīvesveida tēma. Jau pirmajās astoņās dziesmas sekundēs izteikts tās moto, kuru savos TikTok video lietojuši vairāk nekā 4000 cilvēku. Kopumā dziesma muzikāli ir ieturēta fanka un popmūzikas stilā. To producējis Roberts Memmēns un Jānis Jačmenkins (JJ Lush), miksējis Pauls Dāvis Megi un māsteringa process ir veikts “Chartmakers” studijā Somijā, kur to apstrādājis slavenais skaņu inženieris Svante Forsback, kurš līdz šim ir strādājis ar tādām grupām kā “Rammstein”, “Alan Waker” un “Apocalyptica”. Dziesmas vārdu autori ir Jānis Pētersons un Dagnis Roziņš. Dziesmas ierakstā piedalījās arī viesmūziķi: trombonists Kaspars Tīmanis, trompetists Reinis Puriņš, grupa “Oranžās” – Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša un grupa “Radio Trio” – Gabriēla Zvaigznīte, Katrīna Anna Pļavniece un Madara Dzintara Pluša.

“Zaļais dzīvesveids un mīlestība vienam pret otru ir galvenie dziesmas “Eat Your Salad” vēstījumi,” grupas jaunākā hita domu skaidro teksta autors Jānis Pētersons. “Mūsuprāt, Latvija ir viena no zaļākajām vietām pasaulē, tādēļ tas ir vēstījums, ar kuru vēlamies mūsu valsti pārstāvēt 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā,” tā lēmumu piedalīties Supernovas atlasē komentē grupas ģitārists Krišjānis Ozols.

Dziesma Spotify: https://open.spotify.com/track/0rNIEBlBuo5108lnHyGbqJ?si=314a3cacd2c54696

Eirovīzijas atlasē grupas bundzinieks Toms Kagainis sola pārsteigt ar enerģisku šovu: “Horeogrāfija, vizualizācijas, tērpi, gaismas un pats galvenais – mūsu enerģija. Mēs ceram, ka ar to pietiks, lai Latvija mums dotu iespēju doties uz Turīnu”. Viņa teikto papildina grupas taustiņinstrumentālists Reinis Višķeris: “Šī gada konkurence nacionālajā atlasē ir milzīga, tādēļ, neatkarīgi no iznākuma, lepojamies ar iespēju būt pusfinālā”.

Šova horeogrāfiju veidojusi – Beāte Svarinska, savukārt kopējo singla izdošanu nodrošina producents Jānis Kļaviņš un kompānija “Forte Production”, par grupas vizuālo izskatu rūpēsies stiliste Inga Zaharova. Īpašs paldies par atbalstu šova tapšanā “HappyFish.bio”.

Līdz šīm grupa “Citi Zēni” prezentējusi vairākus singlus un debijas albumu “Suņi Iziet Ielās”. Īpaši izceļami panākumi dziesmām “Vienmēr Kavēju” un “Limuzīns Uz Krīta”, kuras ielauzušās Latvijas populārāko radiostaciju rotācijā. Līdzšinējās dziesmas ir sasniegušas vairāk nekā 600 tūkstošus skatījumu YouTube platformā.

Grupa “Citi Zēni” ir sešu cilvēku muzikālā apvienība, kuras mūziku var raksturot kā vispirms sakratītu un pēc tam atvērtu svaiga tonika bundžiņu. Grupas sastāvā muzicē Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls, saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit