Skip to content

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” šķiros atkritumus un sadarbībā ar AS “Cēsu alus” piedāvās depozītglāzes

No 5. līdz 7. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” turpina iet daudzu gadu garumā aizsāktajā, vides aizsardzības un ilgtspējas virzienā, nodrošinot festivālā ne vien depozītglāžu maiņas punktus, bet pārstrādājamus mobilos pelnu traukus, samazinātu drukas izdales materiālu daudzumu un citas, vidi saudzējošas, aktivitātes. Turklāt šogad pirmo reizi festivālā tiks šķiroti atkritumi.

Sadarbībā ar alus darītavu “Cēsu alus” būs pieejami depozītglāžu maiņas punkti, kas nozīmē, ka apmeklētājs, iegādājoties dzērienus bāros, iemaksā drošības naudu, ko saņem atpakaļ, nododot tukšo glāzi. Tādējādi festivālā netiek izmantotas vienreizlietojamās plastmasas glāzes. 2019.gadā, kad depozīta sistēma festivālā tika ieviesta, kopumā atkritumu skaits samazinājās par 8,4 tonnām. Plānots, ka arī šogad kritīsies atkritumu daudzums, jo šis solās būt apmeklējuma ziņā plašs festivāls, ņemot vērā, ka bijusi divu gadu pauze Covid-19 ierobežojumu dēļ.

AS “Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers norāda: “Laba Daba festivālā apmeklētājiem nodrošināsim teju 20 tūkstošus depozīta glāžu. Tās ir teicamas kvalitātes, atbilstošas higiēnas prasībām un iztur vismaz 1500 mazgāšanas reizes. Depozīta glāžu sistēmu efektīvi esam izmantojuši jau citos lielos pasākumos un koncertos. Pasākuma apmeklētāji ir atsaucīgi un atbalsta šādu ilgtspējīgu praksi – 95% glāžu tiek atgrieztas atpakaļ”.

Bez depozītglāžu sistēmas festivālā būs pieejami arī PET pudeļu sagatavju pelnu trauki, ko bez maksas varēs saņemt festivāla informācijas centrā. Tie ir smēķējošo apmeklētāju jau iecienīti mobili, kabatas izmēra pelnu trauki no pārtstrādātas plastmasas, kas pēc festivāla atkal izmantojami jaunu pudeļu ražošanā. Kopš pelnu trauku ieviešanas zemē nosviesti izsmēķi festivāla teritorijā praktiski nav atrodami.

Līdzīgi kā citus gadus festivāla laikā darbosies ap 100 uzraugu, kuri rūpēsies par kārtību un tīrību festivāla teritorijā. Ja festivāla pirmsākumos pa drukātai programmai tika katram apmeklētājam, tad pēdējos gadus pakāpeniski samazināts arī makulatūras daudzums, festivāla programmas atrādīšanai izmantojot citus veidus, piemēram, informatīvas tāfeles pie skatuvēm un ērti pārskatāmu programmu festivāla mājas lapā. Tāpat arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem ir prasība neizmantot plastmasas traukus. Lielu artavu festivāla tīrībā sniedz Laba Daba apmeklētājs, kurš ir salīdzinoši kārtīgs un apzinīgs. Katru gadu, paralēli festivāla mūzikas un mākslas programmai, tiek iekļautas dažādas sabiedrību izglītojošas aktivitātes, caur kurām aktualizēti dažādi ar ilgstpēju saistīti jautājumi. Šogad tādi būs par jauniešu garīgo veselību, par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un atkritumu šķirošanu. Turklāt pirmo reizi, Latvijā notiekoša mūzikas festivālā laikā, SIA “ZAAO” izvietos arī šķirojamo atkritumu urnas.

Šis festivālam būs jau divpadsmitais norises gads, kurā kopumā uz piecām skatuvēm uzstāsies vairāk nekā 60 mākslinieku no Latvijas un citām pasaules valstīm. Biļetes pieejamas festivāla mājas lapā www.labadaba.lv/biletes un “Biļešu servisa” kasēs. Bērniem līdz 13 gadu vecumam (ieskaitot) vecāku pavadībā ieeja ir bez maksas. 2020. un 2021. gadā iegādātās biļetes ir derīgas šī gada festivāla apmeklējumam, un to maiņa nav nepieciešama.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit