Skip to content

Pašmāju metālisti „Frailty” dodas albuma tūrē

Grupa radusies 2003. gadā, Rīgā, ar sākotnējo ideju spēlēt doom/death metal žanrā, kas uz to brīdi pašmāju skatuvē bija pavisam tukša niša. Laika gaitā, piedzīvojot dažādas sastāva maiņas, grupa izdevusi trīs pilnos albumus – „Lost Lifeless Lights” (2008), „Melpomene” (2012), „Ways Of The Dead” , kā arī vairākus ep un aktīvi koncertējusi Baltijas valstīs, Somijā, Norvēģijā, Krievijā u. c.

Grupas kontā arī vairāki pašmāju metālistu gada balvas apbalvojumi – „Gada Grupa” (2009, 2012) un „Gada Albums” (2009, 2012). Vairākas reizes nominēti arī „Alternative.Lv” un „Zelta Mikrofons” gada balvai.

Laika gaitā, grupas aizsākti arī doom metal mūzikas žanra popularizēšanas pasākumi – koncertsērija „Drūmvakar, Rīga” un vairākus gadus aktīvais festivāls „Antithesis” , atvedot uz Rīgu žanra lielkalibra zvaigznes – „Evoken” (ASV), „Esoteric” (Lielbritānija), „Saturnus” (Dānija) , „Evadne” (Spānija) u.c.

Vairākus gadus grupa bija pazudusi no aktīvās koncertdzīves, gatavojot šajā gadā izdoto albumu „Ways Of The Dead” , kuru māsterējis Gregs Čandlers (Priory Recordings, Lielbritānijā).

„Šajā rudenī beidzot izraujamies mazā koncertbraucienā. Mūsdienās viss mainās tik ļoti strauji, neprognozējami, paši paliekam tādi paši kā klausītāji – vecāki, kūtrāki, izvēlīgāki, darbi, ģimenes, virtuālā vide. Šodien reti kura neatkarīgā gupa dodas garākos braucienos, riskējot spēlēt koncertus darbadienās, bailēs par apmeklējumu – mēs paliekam uzticīgi mūzikai un tiem, kam tā ir svarīga, kaut vai uz vienu vakaru, bet dzīvajā”, bilst grupas vokālists Mārtiņš Lazdāns.

Kopā ar žanra kolēģiem no Baltkrievijas – grupām „Woe Unto Me” un „Nebulae Comes Sweet” , „Frailty” dosies  nelielā koncertsērijā, diemžēl, izlaižot ieplānotos koncertus Polijā, Maskavā un St.Pēterburgā.

Svētdien, 22. oktobrī – Viļņa, Lietuva , „Narauti” , Pirmdien, 23. oktobrī – Kauņa, Lietuva, „Lemmy” , Trešdien, 25. oktobrī – Jelgava, „Melno Cepurīšu Balerija” , Ceturtdien, 26. oktobrī – Rīga, „Melnā Piektdiena” , Piektdien, 27. oktobrī – Tallina, Igaunija „Maddis Dck”

Sestdien, 28. oktobrī – Turku, Somija, „Two” , Svētdien, 29. oktobrī – Vantaa, Somija, „RockBear” , Pirmdien, 30. oktobrī – Helsinki, Somija, „On The Rocks” .

„Jauno albumu mūzikas apskatnieki, fani un kritiķi atzīst par labu esam. Par ko ir liels gandarījums. Protams, ir škrobe, ka esam ieslīguši pamatdarbos, nevaram izrauties garākos braucienos. Nāciet uz koncertiem, kad būs nākamais – šobrīd patiešām grūti pateikt. Un tas, ka mazāk koncertu, gan nenozīmē, ka apstājas radošais process. Kaut kas jau atkal top…” , pasmejas grupas ģitārists Edmunds, neatklājot detaļas par topošo materiālu, vien atklājot, ka pārsteigums būs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit