Skip to content

Pirmo reizi tiek pasniegtas Miķeļa balvas.

Gatavojoties savas 20 gadu jubilejas lielkoncertam “20 gadi latviešu mūzikā”, lielākā Latvijas mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” pirmo reizi pasniegusi īpašas Miķeļa balvas. Ievadballītē, kas norisinājās 10.oktobrī Latvijas 1.Rokkafejnīcā, “Mikrofona ierakstu” vadītāji Elita Mīlgrāve un Guntars Račs vienkopus pulcēja mūziķus un draugus, ar kuriem sadarbība vijusies jau daudzu gadu garumā.

Miķeļa balvas nosaukums radies no vārda Mikrofons, to draudzīgi lokot: miķis.. miķītis.. Miķelītis. Balva nodibināta, lai apliecinātu cieņu un izteiktu pateicību par īpašiem nopelniem ierakstu izdošanā ilgākā laikposmā.

Atceroties pirmo ierakstu, ko izdeva “Mikrofona ieraksti” – grupas “Menuets” albumu “In Memoriam” un, pateicoties par grupas “Pērkona” kataloga izdošanas uzticēšanu, Miķeļa balva tika piešķirta Jurim Kulakovam, kā arī “Pērkona” solistei Ievai Akuraterei.

Par “MicRec” visu laiku labāko dziedātāju, kurai Guntars Račs dāvinot Miķeļa balvu, veltīja arī īpašu dzejoli, tika atzīta Olga Rajecka.

“Labvēlīgais tips” godam nopelnīja Miķeļa balvu ar visvairāk albumiem – kopskaitā desmit. Otrajā vietā, tikai par vienu albumu atpaliekot, balvu saņēma grupa “bet bet”, kuri jau šogad uz Ziemassvētkiem izdos savu desmito albumu “Mikrofona ieraksti” paspārnē.

Kā labākais Raimonda Paula dziesmu izpildītājs un visu žanru pārstāvis, Miķeļa balvu saņēma Normunds Rutulis, savukārt par visu laiku veiksmīgāko deju mūzikas projektu tika atzīta “100.debija”.

Atceroties piedzīvojumus daudzu gadu garumā un pasaules mūzikas tirgus iekarošanu, balvu saņēma grupa “Prāta vētra”, savukārt kā pēdējo gadu viens no vadošajiem māksliniekiem un veiksmīgākais Baltijas mūzikas tirgū tika atzīts Lauris Reiniks.

Balvu kā labākā rokgrupa saņēma “Līvi”, kas visus savus albumus pēdējo 20 gadu laikā izdevuši sadarbībā ar “MicRec”, tāpat kā grupa “Tumsa”, kas arī tika godināti kā vieni no nozīmīgākajiem kompānijas māksliniekiem. Grupai “Līvi” piešķirto balvu saņēma Ainars Virga un Vilnis Krieviņš, bet grupas “Tumsa” balvu saņēma Normunds Kalniņš, kurš astoņus gadus bija grupas taustiņu instrumentālists un bija grupas sastāvā laikā, kad tās līderis bija Mārtiņš Freimanis.

Balvu saņēma arī viens no Liepājas brāļiem un kormūzikas, mūziklu un lielformas darbu komponists un izpildītājs – Uldis Marhilevičs.

Maestro Raimonds Pauls saņēma Miķeļa balvu kā visvairāk izdotais (vairāk nekā 40 dažādu projektu) un pieprasītākais autors un izpildītājs “Mikrofona ieraksti” vēsturē.

Vēloties izteikt pateicību ne tikai mūziķiem, kas atrodas skatuves redzamajā daļā, bet arī cilvēkiem, kas padara mūzikas ierakstu izdošanu par iespējamu, Miķeļa balvas tika pasniegtas arī producentiem Gintam Stankevičam un Artūram Palkevičam, kā arī dizaineriem Pēterim Sičevam un Guntaram Ošeniekam (Gosh), kurš ir arī “Miķeļa balvas” tēla autors. Balvas izgatavojusi Mākslas Akadēmijas studente Liene Ventniece.

Godinot mūzikas žurnālistus, kuru darbs ir neatņemama mūzikas industrijas sastāvdaļa, balva tika izziņota Daigai Mazvērsītei, un “Mikrofona ieraksti” pateicās arī pārējiem žurnālistiem par sadarbību.

Balvas saņēma arī “Mikrofona ierakstu” draugi – Latvijas 1.Rokkafejnīca un viens no tās īpašniekiem Raivo Mediņš par latviešu mūzikas atmiņu glabāšanu un atbalstu “MicRec” ikdienas gaitās, kā arī lielkoncerta “20 gadi latviešu mūzikā” ģenerālsponsors “Bigbank” un tā Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš. Kā atzīmē Artis Bērziņš: “Ar “Mikrofona ierakstiem” mūs vieno ne vien 20 gadu vēsture Latvijas tirgū, bet arī mīlestība pret pašmāju mūziķiem un māksliniekiem – stiprām un nozīmīgām personībām Latvijas kultūras attīstībā.  Esam priecīgi būt daļa no “Mikrofona ieraksti” divdesmitgades svētkiem un veicināt pašmāju mūzikas attīstību.”

Balvu pasniegšana mijās ar Rača un Mīlgrāves atmiņām par daudzo gadu piedzīvojumiem, savukārt muzikālu noskaņu pasākumā radīja jaunie, “MicRec” atzītie talanti – grupas “Sudden Lights”, “Četri vienā”, solisti Katrīna Bindere, Nikolajs Puzikovs, kā arī pianists Normunds Kalniņš.

Jau ziņots, ka 9.novembrī Arēnā Rīga “Mikrofona ieraksti” noslēgs jubilejas gada svinības ar lielkoncertu “20 gadi latviešu mūzikā”, kurā savu dalību apstiprinājuši tādi izpildītāji kā “Prāta vētra”, Laima Vaikule, “Labvēlīgais tips”, “Musiqq”, Olga Rajecka un “Turaidas Roze”, Uldis Marhilevičs, Līvi&Buks, “Dzeguzīte”, Normunds Rutulis, “Tumsa”, “bet bet”, “Credo”, Ivo Fomins, Igo un daudzi citi. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit