Skip to content

Rihards Lībietis ieskaņojis “Prāta vētras” dziesmas “Plaukstas lieluma pavasaris” ģitāras versiju.

Šodien tiks prezentēts jauns latviešu instrumentālās mūzikas sērijas “Gadalaiki” albums “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra”, kuru ieskaņojis ģitārists Rihards Lībietis, un tam par godu tiek publicēts jau otrais šī albuma video, kurā skatāms un klausāms grupas “Prāta Vētra” dziesmas “Plaukstas lieluma pavasaris” video, kas filmēts ierakstu studijā “Factory Sounds”, kurā notika arī visa albuma ieraksts.

Video filmējusi un montējusi Arta Janemane (Skybird Productions), bet visu albumu ierakstīja un māsterēja Gints Stankevičs, kurš ir redzams arī pieminētajā video.

Dziesmas versiju ir noklausījušies arī paši dziesmas autori un atzina to par labu un publicēšanai atbilstošu.

Renārs Kaupers: “Mājās kopā ar savējiem noklausījāmies pat vairākas reizes un secinājām, ka re, cik interesanti, tā dziesma var dzīvot arī šādā versijā! To laikam sauc par “liftu mūziku”, ja?”

Renārs arī bija tas, kurš ieteica ierakstā pielietot kādus ritmiskus elementus un video ir redzams, ka Rihards spēlē ne tikai ģitāru, bet izmanto arī ģitāru kā sitamo instrumentu.

Pirms neilga laika jau tika publicēts pirmais albuma vēstnesis – Raimonda Paula leģendārās dziesmas “Mēs tikāmies martā” pārlikums ģitārai. 

Bez diviem Maestro skaņdarbiem “Mēs tikāmies martā” un “Mežābele”, albumā jaunās skaņās ieskaņoti arī Goran Gora, Emīla Dārziņa, Ainara Virgas, Mārtiņa Freimaņa, Ērika Ķiģeļa un grupas “Instrumenti” skaņdarbi, kas līdz šim bija pazīstami tikai kā dziesmas ar vārdiem. Visas sērijas noformējumu māksliniece ir Līga Ķempe, kura speciāli šiem izdevumiem radījusi četrus atbilstošus darbus.

Jau iepriekš informējām, ka jaunajā latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijā ir plānoti pavisam četri albumi, jau izdotais “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, šodien izdotais “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” un vēl tikai topošie “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” un “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”.

Nākamā sērijas albuma “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” izdošana paredzēta šī gada 5. jūnijā, bet rudens albums 4. septembrī.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit