Vakar ar diskusiju par iepriekšējo dziesmu rakstīšanas nometnēs radīto skaņdarbu analīzi un neformālu dalībnieku iepazīšanās pasākumu sākusies jau piektā Baltijas reģiona spēcīgākās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” sesija.
Pieteikumi dalībai šajā “RIGaLIVE” nometnē tika saņemti no vairāk kā 130 pretendentiem no deviņām valstīm. Dalība apstiprināta 32 dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Krievijas.
“Esam gandarīti, ka interese par dalību “RIGaLIVE” nometnēs strauji aug – saņemam dalības pieteikumus no aizvien vairāk valstīm. Milzīgs prieks, ka pasākumam piesakās gan jaunie mūziķi, gan jau labi zināmi mūziķi. “RIGaLIVE” ir lieliska iespēja gūt jaunas, svaigas idejas un emocijas, kā arī dibināt jaunus kontaktus un sadarbības. Turpināt darbu pie šī projekta motivē tas, ka radītās dziesmas “RIGaLIVE” laikā tiek pabeigtas un nonāk pie klausītājiem,” stāsta Agnese Cimuška-Rekke.
Šodien un rīt “RIGaLIVE” dalībnieki tiks dalīti desmit komandās, kas katra sastāvēs no trīs līdz četriem mūziķiem, to starpā – izpildītājs, dziesmu autors un producents – ar uzdevumu astoņas stundas intensīvi strādāt pie jaunu dziesmu tapšanas. Katras dienas noslēgumā jaunradītie skaņdarbi tiks prezentētas citām komandām un mūzikas industrijas ekspertu panelim, kas šoreiz sastāvēs no Aijas Auškāpas (“Prāta Vētras” menedžments, “XFaktors”), Reiņa Sējāna (“Instrumenti”, “XFaktors”), Martti Vuorinen (“Universal Finland”), Arta Dvarionas (Radio SWH) un Toma Grēviņa (Pieci.lv).
“RIGaLIVE” ideja radusies “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektorei Agnesei Cimuškai-Rekkei, un kopš 2017. gada rudens tā tiek regulāri organizēta kopā ar Agneses domubiedriem – producentu Kasparu Ansonu un skaņas inženieri Krišjāni Geidānu. Līdz šim nometnē piedalījušies vairāk kā simts mūziķu, to skaitā Dons, Linda Leen, Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Markus Riva, Māra Upmane-Holšteine, Samanta Tīna, Justs, Aminata un daudzi citi.
“RIGaLIVE” tiek organizēts divreiz gadā ar “Latvijas Ierakstu un Producentu Apvienības” (“LaIPA”) un “Latvijas Republikas Kutūras ministrijas” atbalstu.