Skip to content

Sākusies pieteikšanās dziesmu konkursam “Supernova 2017”.

17. augustā Latvijas Televīzija izsludināja pieteikšanos dziesmu konkursam “Supernova 2017”, kurā var pieteikties pilngadību sasnieguši dziesmu autori un izpildītāji no Latvijas. Dziesmām jābūt jaunradītām un tās nedrīkst būt publicētas līdz 2016.gada 1.septembrim, savukārt izpildītāju skaits vienam priekšnesumam nedrīkst pārsniegt sešas personas.

Lai dalībai konkursā izvēlētos Eiropas tirgū potenciāli konkurētspējīgākās dziesmas, konkursa veidotāji nacionālās atlases žūrijā dziesmu vērtēšanai ir piesaistījuši starptautiski atzītu ierakstu kompāniju, festivālu un mūzikas izdevniecību pārstāvjus un autorus, kā, piemēram, Petri Manonenu (Petri Mannonen) no „Universal Music Group” (Somija),  Matiasu Milleru (Matthias Mueller) no „BMG Rights Management” apakšizdevniecības „Crazy Planet Records” (Vācija), Fružinu Zepu (Fruzsina Szép) – festivāla „Lollapalooza Berlin” (Vācija)  direktori un Džoju Debu (Joy Deb), Eirovīzijas 2015.gada uzvarētāja Mansa Zelmerlova dziesmas “Hero” līdzautoru. 

Kā zināms „Supernova 2017” uzvarētājs saņems iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Ukrainā, kā arī iespēju sadarboties ar reģiona vadošo mūzikas izdevniecību „Universal Music Group”.

Konkursa „Supernova” pirmās sezonas uzvarētāja Aminata ar pašas sarakstīto dziesmu „Love Injected” starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Vīnē ieguva augsto sesto vietu, kā arī ieguva industrijas atzinīnību, saņemot nominācijas Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons” sešās kategorijās. Apbalvošanas ceremonijā „Love Injected” tika atzīta par gada labāko dziesmu, Aminata žūrijas vērtējumā saņēma balvu par labāko 2015.gada debiju. Stokholmā Aminatas sarakstītā dziesma „Heartbeat” Justa izpildījumā ieguva 16.vietu, kas padara Aminatu par vienu no veiksmīgākajām dziesmu autorēm Latvijā, viņa vienīgā Eirovīzijas lielajā finālā kā autore spējusi iekļūt divus gadus pēc kārtas. 2017.gada Eirovīzijas sezonai Aminata sarakstījusi vairākas dziesmas kopā ar jau pieredzējušiem šīs jomas profesionāļiem, lai kā autore piedalītos citu valstu konkursos visā Eiropā, līdz ar ko Latvijas konkursā Aminata pagaidām nolēmusi nepiedalīties.

Otrās sezonas “Supernova” uzvarētājs Justs ar koncertiem visas vasaras garumā uzstājies teju katrā Latvijas pilsētā, arī lielākajos vasaras festivālos un pilsētu svētkos. Jau starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla laikā viņš laida klajā divas savas dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā un šobrīd strādā pie albuma. Pēc Eirovīzijas fināla Stokholmā Justs noslēdza sadarbības līgumu ar zīmolu „ Garnier”, piedalījās gan zīmola reklāmas klipā, gan licencēja savu dziesmu „Ko Tu dari?” šai reklāmai. Justa paša sarakstītā dziesma “Ko Tu dari?” šobrīd ieņem arī stabilu vietu Latvijas lielāko radio staciju rotācijās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit