Skip to content

“Tautumeitas” izdod dziesmu “Danco, Jāni” un aicina uz saulgriežu rīta koncertu

Grupa “Tautumeitas” izdod saulgriežu svētku vēstnesi – jaunu dziesmu “Danco, Jāni”. Dziesmas piedziedājumā izmantota vissenāk dokumentētā Jāņu tautasdziesmas melodija, kas kopā ar spēcinošu tekstu un pirmatnīgām stīgu instrumentu skaņām uzbur īstu Jāņu nakts mistēriju.

“Visapkārt līgojas ziedu pļavas, ugunskura dūmi viegli reibina un norīb zeme, pašam auglības dievam Jānim atjājot un vienojot mūs kopīgā rituālajā dejā. Tikai gada visīsākajā un maģiskākajā naktī to var piedzīvot – uguns savienojas ar ūdeni, diena ar nakti, sievišķais ar vīrišķo,” stāsta grupas dalībniece un dziesmas idejas autore Aurēlija Rancāne.

Dziesma pieejama visās mūzikas straumēšanas platformās – https://orcd.co/tm-danco-jani 

Jau iepriekš ziņots, ka grupa kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu “Tet” aicina uz saules sagaidīšanas koncertrituālu 22. jūnijā 4:00 no rīta Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā. Koncertrituālam tapusi arī īpaša skatuve, kas atradīsies Daugmales pilskalna sirdī un tās scenogrāfisko risinājumu veidojis starptautiski godalgotais latviešu mākslinieks un dizaineris Artūrs Analts.

Mēs katru gadu sagaidām šo maģisko saulgriežu saullēktu, bet nu mēs vēlamies to darīt plašākā pulkā – sniegt milzīgu enerģijas lādiņu, “Tautumeitu” mūzikai savijoties ar dabas stihijām, cilvēku vienotību un saulgriežu rituāliem un kopā piedzīvot Lielo kosmisko saulgriežu notikumu,” stāsta Asnate Rancāne. 

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un internetā – https://bit.ly/tm-saulgriezu-rituals

Koncerts norisināsies Ķekavas novada svētku ietvaros ar tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” atbalstu.

“Tet” galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks uzsver šādu tradīciju nozīmi latviešu tautas stiprināšanā: “Spilgti kultūras notikumi, pasaules mēroga pasākumi Latvijā un gadsimtiem senu tradīciju turpināšana ir tas, kas padara mūs kā sabiedrību vienotākus un stiprākus. Kopīgi piedzīvojot šādus emocionālus brīžus, mēs gūstam spēku un enerģiju. Tāpēc mēs kā uzņēmums ar prieku atbalstām “Tautumeitu” ieceri un vēlamies to piedzīvot klātienē pēc iespējas plašākā cilvēku lokā.”

“Tautumeitas” savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem skaņu celiņiem, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir radoša arī ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs. 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit