Skip to content

Vai ODIS atgriežas uz Latvijas mūzikas skatuves?

Šodien, 29. jūlijā, pie klausītājiem nonāk latviešu populārās mūzikas vēsturē zelta burtiem ierakstītās grupas ODIS dziesma “Hei, mazā”. Šoreiz dziesmā, kas savulaik nodēvēta par vienu no Latvijas pašmāju mūzikas pērlēm, apvienojušies grupas ODIS basģitārists un dziesmas autors Andris Lūkins un grupa “Rock’n’Berries”.

Grupa ODIS jeb “Ogres Dārzkopības izmēģinājumu stacija” ir viena no pašmāju 80. gadu populārākajām grupām, kas, lai arī neguva milzīgu popularitāti sava netipiskā skanējuma dēļ, zināma kļuva ar tādām dziesmām kā „Radio, radio”, „Hei, mazā” un „Šodien ārā saulains laiks”, tādējādi savu vārdu ierakstot Latvijas mūzikas vēsture. Toreiz ODIS iedvesmu smēlās populārajā Rietumu popmūzikā (S.O.S. Band, Level 42), kā arī džeza (Džons Koltreins, Els Žaro) un fanka (Earth, Wind & Fire) mūzikā. Savas pastāvēšanas laikā grupa ieguva visas tā laika galvenās balvas dažādos mūzikas festivālos, piemēram, “Liepājas dzintars”, festivāls “Jūrmala’93”, Sopotas festivāls un daudzos citos.

“Savulaik tieši grupa ODIS bija tie, kas pirmie Latvijā ienesa un izpildīja tādus amerikāņu mūzikas žanrus kā fanks un souls. Lai arī mūsdienās šie žanri vairs nav nekas jauns, redzam, ka tieši šobrīd dažādu žanru sajaukuma un atšķirīgu mūziķu sadarbības rezultātā senām, labi zināmām dziesmām iespējams iedvest otro dzīvību. Tas ir lielisks veids, kā šādu mūziku likt iemīlēt no jauna ne vien jau uzticamiem faniem, bet arī jaunajai paaudzei, vienlaikus parādot to, ka šādas dziesmas gadu laikā nezaudē nedz savu vērtību, nedz pievilcīgo un mūždien aktuālo skanējumu,” norāda grupas ODIS basģitārists, dziesmas “Hei, mazā” autors Andris Lūkins.

Dziesmas “Hei, mazā” jauno skanējumu radījusi grupa Rock’n’Berries, kas Latvijas mūzikas skatuvi iekarojusi ar tādām dziesmām kā “Dvēselīt”, “Tuvumā”, “Laiks”, “Daydream”, “Feel the love” un citām.

Grupas Rock’n’Berries solists Oskars Millers stāsta: “Strādāt pie grupas ODIS skaņdarbiem viennozīmīgi ir liels pagodinājums. Varam būt pateicīgi, ka Latvijā ir tādas grupas, kas atstājušas ne vien būtisku ietekmi uz Latvijas mūzikas industriju, bet kuru dziesmas gadu laikā nezaudē savu popularitāti un vietu klausītāju sirdīs. Mēs patiesi ceram, ka arī mūsu versija dziesmai “Hei, mazā” radīs pozitīvas emocijas ikvienā klausītājā.”

Kā norāda O. Millers, dziesma “Hei, mazā” ir kā pozitīvs atmiņu uzplaiksnījums, kas liek novērtēt to, kas bijis, bet vienlaikus apzināties, ka nekas nav mūžīgs. Līdzās oriģinālās dziesmas teksta autoram Robertam Gobziņam, savu pienesumu dziesmas jaunajā skanējumā devuši arī grupas “Rock’n’Berries” dalībnieki Oskars Millers un Jānis Narbuts.

Dziesma “Hei, mazā” klausāma populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Dziesma “Hei, mazā”:

Mūzikas autors: Andris Lūkins

Teksta autors: Roberts Gobziņš, Oskars Millers, Jānis Narbuts

Dziesmas aranžija: Rock’n’Berries, Andris Lūkins

Dziesmas ieraksts un apstrāde: White Wide Production

Dziesmas video: Jānis Štāls

Par grupu “Rock’n’Berries”

Grupas “Rock’n’Berries” debijas albums “Smoothie Call” ticis nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2017” kā labākais Pop mūzikas albums, savukārt pati grupa – kā gada Labākā debija. 2017. gada sākumā veiksmīgi iekļūst Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases “Supernova” ceturtdaļfinālā. 2018. gada rudenī grupas solists Oskars Millers veiksmīgi startē šovā “X faktors”, kļūstot par vienu no 12 fināla dalībniekiem. 2019. gada jūnijā grupa klajā laiž mini albumu “Stāsti”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit