Skip to content

ZeBrene kopā ar “Sudden Lights” izdod “no kosmosa nokritušu” dziesmu

Otrdien, 5. jūlijā, ar jaunu dziesmu “Pasaule trīc” klajā nācis iemīļotais pašmāju mūziķis ZeBrene, kurš šajā reizē singlu ierakstījis kopā ar  alternatīvā roka grupu “Sudden Lights”. Dziesmai tapis arī videoklips, kurā salikti vizuāli uzsvari uz skaņdarbā dzirdamo vēstījumu.

“Pasaule trīc” autors ir pats noslēpumainais ZeBrene, kurš atklāj, ka šī dziesma teju vai iekrita klēpī, raugoties uz to, kas notiek pasaulē. “Dziesma iekrita no kosmosa šī gada šausmīgajā februārī, kad pasauli pāršalca ziņas par karu. Tajā brīdī nebija iespējams saprast, kas būs, kas nebūs, ko gaidīt, ko domāt. Šī dziesma bija mirkļa iespaids, jo kairinājums no ārpasaules bija pietiekami lieks, lai nevajadzētu, tā teikt, spiest tekstu ārā no sevis. Ja dzīve ir gluda un sakārtota, tad nereti nākas pameklēt iedvesmu, bet, ja pasaule pati ir tik ļoti intensīva, tad nav ko lieki izdomāt vai meklēt tēmu, par ko izteikties mūzikā,” skaidro ZeBrene.

“Tas nav noslēpums, ka Zebrene ir viens no noslēpumainākajiem tēliem latviešu mūzikā, tāpēc jūtamies pagodināti ar viņu vienoties kopīgā dziesmā. Ne katru dienu pienāk klāt vīrs ar, iespējams, garāko bārdu Latvijā un piedāvā ierakstīt kopīgu dziesmu. Bet, ja nopietni, šī noteikti ir visneparastākā sadarbība mūsu grupas vēsturē, kuras rezultātā ir tapusi brīnišķīga dziesma, skarot tēmas, kas neļauj aizmigt daudziem no mums,” saka “Sudden Lights”.

Singlam tapis arī videoklips, kas filmēts Dobeles novada Zebrenē. “Tajā redzama dziesmas jēga. Puišiem bērnībā patīk uzspēlēt “kariņus”, taču bērnībā tam ir pavisam cita nozīme. Kā agrāk – kad virtuvē iedegās gaisma, un mamma pa logu sauca vakariņās, tad viss beidzās. Pēc tam sākās jauna diena, jauna iespēja. Tas arī tiek klipā atspoguļots. Pasaulē vajadzētu šo vakariņu laiku – tādu kā bērnībā, kad mamma sauc mājās. Pasaulē trūkst tāds liels, varens apvienojošs elements, kas visu aptur un atgriež normālās sliedēs. Īsāk sakot, šis klips ir ar cerību, lai karš nekad nebūtu kas vairāk par spēli pagalmā, lai tas vienmēr paliktu tikai bērnu rotaļās,” atklāj ZeBrene.

Multilinks: https://li.sten.to/yp5i1goy

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit