Skip to content

„Židrūns” izdod dziesmu no gaidāmā albuma.

Laikā, kad piemājas dārzos cerības uz augļu ražu dod ziedoši plūmju un ķiršu koki, neatkarīgās rokmūzikas kvartets „Židrūns” nodod klausītājiem pirmo dziesmu no trešā studijas albuma. Dziesmu „Tomiņš” papildina arī tās interpretācija video veidolā.

„Židrūns” Latvijas neatkarīgās mūzikas skatuvē ar mainīgu aktivitāti darbojas kopš 2004. gada. Grupa koncertos uzstājas ar savu oriģinālmūziku, kas žanriski sliekusies pankroka, garāžroka un posthārdkora virzienā, bet, gadiem ritot, nonākusi pie sava, kaut pastāvīgi mainīga, “indī” rokmūzikas skanējuma. Liela uzmanība “Židrūna” kompozīcijās tiek pievērsta dziesmu tekstiem, kuru pamatā ir gan pašu jaunrade, gan latviešu dzejnieku darbi – no Raiņa un Aivara Neibarta līdz Ingai Gailei. Izdoti albumi „Židrūnam sāp” (izdevniecība „SKYR”, 2008) un „Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais” („SKYR”, 2010). Pēc otrā albuma izdošanas grupa aizvadījusi gan darbības starpbrīdi, gan dalībnieka aiziešanu no kolektīva, gan jauna iesaistīšanos tajā. „Židrūnā” kopš 2012. gada spēlē Ulvis, Anrijs, Klāvs un Ritvars, kuri kopā sacerējuši un ieskaņojuši virkni kompozīciju – gaidāmo albumu. Lai arī jau sagatavots izdošanai, ieraksts garā iespiešanas procesa dēļ taustāmā un digitālā veidā tiks izdots agrā rudenī. Tas iznāks ierakstu izdevniecības „I Love You Records” paspārnē.

Tikmēr lai albumu piesaka pavasarīgais „Tomiņš”, kurš vēsta par kādu prasījumu no dārzkopjiem un brīvā dabā nakšņotājiem Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas „laika vecim” Tomam Bricim. 

Dziesmas mūzikas un teksta autors ir „Židrūns”. Video skatījumu uz dziesmu veidojusi vizuālā māksliniece Linda Konone.

Šovasar gaidāmi daži „Židrūna” koncerti. Viens no tiem notiks 12. augustā ar Latvijas-ASV pankroka grupu „Mācītājs on Acid” Daugavpilī, klubā „Artilērijas pagrabi”. Par citiem koncertiem tiks ziņots tuvākajā laikā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit