Skip to content

31. maijā Sporta 2 Kvartāls tika atklāts projekts “Zvaigznāja kubs” – muzikāli izglītojoša programma bērniem un jauniešiem, kas šajā vasarā bez maksas norisināsies visā Latvijā. Idejas autore un realizētāja ir mūziķe Agnese Rozniece.

Pasākuma “Zvaigznāja kubs” mērķis ir bērnu un jauniešu auditorijai dot ieskatu mūzikas pamatos, piedāvājot diskusijas, meistarklases un brīvo mikrofonu pašizpausmei, lai mūzikā ieinteresētu arī tos, kuriem nav specifiskas izglītības. Ņemot vērā, ka jauniešu auditorijai paredzēto pasākumu skaits ir salīdzinoši mazs, “Zvaigznāja kubs” īpašu uzsvaru liek uz reģionos dzīvojošo jauniešu uzrunāšanu – ticot, ka mūzika ir universālākā no visām valodām, kas vieno visdažādākos cilvēkus.

Kā īpašie viesi atsevišķos pasākumos ar savu pieredzi dalīsies reperi Ozols un ansis, dziedātājas Aminata un Patrisha. Bundzinieks Edgars Viļums pasniegs praktiskas nodarbības ritma mācībā. Savukārt projekta autores Agneses Roznieces vadībā varēs spert pirmos soļus popdziesmas rakstīšanā. Tāpat plānotas diskusijas ar dažādu nozaru speciālistu līdzdalību par radošumu, kultūras izglībību un mūsdienu aktualitātēm.

“Darbs radošajā industrijā ir multidisciplinārs un tas pieprasa plašu kompetenci dažādās jomās. Viens kļūs par klausītāju mīlētu skatuves mākslinieku, otrs savu radošumu realizēs, piemēram, informāciju tehnoloģiju nozarē vai arhitektūrā. Es ticu, ka Latvijas jauniešiem piemīt spējas nākotnē radīt produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Tādēļ ceru, ka “Zvaigznāja kubs” meistarklases radīs impulsus apzināties un pašiem noticēt savam radošumam,” saka idejas autore Agnese Rozniece, kas ir radošās platformas “Zvaigznājs” izveidotāja.

Sadarbībā ar Lieni Šiliņu, arheitektūras biroju “NOONSOON” vadītāju, ir radīta īpaša pārvietojama “Zvaigznāja kubs” skatuve, kuras iekšienē būs iekārtota ierakstu studija un izdevniecības Zvaigzne ABC bibliotēka, bet ārēji – vides objekts.

“Zvaigznāja kubs” pieturas:

3. jūnijs Ogre
4. jūnijs Dobele
5. jūnijs Lindenholma kvartāls Mārupe
10. jūnijs Valmiera SOS ciemats
18. jūnijs Jaunolaine
2. jūlijs Valka
8. jūlijs Festivāls OGLE Siguldā
9. jūlijs Jēkabpils
14. jūlis Mālpils 3*3
15. jūlijs Balvi
16. jūlijs Preiļi
27. jūlijs ZASA 3*3
5. augusts Limbaži
6. augusts Ventspils
7. augusts AB parks
12. augusts Jūrmala
13. augusts Talsi
26. augusts Jelgava
3. septembris Valmiera
9. septembris Saldus
10. septembris Tukums
Pasākuma noslēgums 6. oktobrī Baltijas biznesa tehnoloģiju izstādē un konferencē “Riga comm”.

Vasaras laikā “Zvaigznāja Kubs” pieturvietu saraksts var tikt papildināts, tāpēc jaunumiem visātrāk sekot līdzi : https://www.instagram.com/rigazvaigznajs/. Informatīvais sadarbības partneris Radio SWH.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit