“Pirms dzirdat, ko mēs sakām, ieklausieties, kā mēs tosakām”: “401” izdod vērienīgu albumu “ANAFLABĒTS”

4. jūnijā pašmāju hiphopa apvienība “401” izdeva apjomīgu debijas albumu “ANAFLABĒTS”. Projektā iekļautas 20 dziesmas, un tā kopējais garums ir precīzi viena stunda un divas minūtes, apkopojot pēdējā pusotra gada laikā radīto materiālu. 

Lai gan “401” kā studija, kolektīvs un virzītājspēks Latvijas hiphopā pastāv jau desmit gadus, šī ir pirmā reize, kad visi apvienības mākslinieki tik plašā sastāvā apvienojas zem viena vārda, lai izdotu kopīgu albumu. Tā nav apzināta jubilejas atzīmēšana vai mēģinājums sevi mākslīgi pieteikt skatuvēm. Šis ieraksts ir rezultāts radošiem prātiem tiekoties katru nedēļu ‘’401’’ ierakstu studijā.

Albumā dzirdams plašs izpildītāju un producentu sastāvs. Pie mikrofoniem stājušies reperi MarchAmanitoy4ssoPAPI NOVADSNormis SimpsonsAFKKirilsZiids, bet par instrumentālajiem pavadījumiem parūpējušies – Slīmests SlaistsTablis un Stariņš. Līdzās viņiem projektā piedalās arī četri viesmākslinieki – RevolūcijaI MEAN LOVEKazimirs un Reinis.

“ANAFLABĒTS” radīšanas process nav bijis rožu lauks.” Kā atzīst paši izpildītāji, “notika nežēlīga tekstu slīpēšana un pantu pārrakstīšana. Reizēm viens un tas pats pants tika pārrakstīts trīs līdz piecas reizes, laužot iesakņojušos priekšstatus par to, kā “pareizi” jāraksta reps.”

Vēsturisks brīdis Latvijas repa scēnā ir apvienības līdzdibinātāja Tabļa stāšanās pie mikrofona. Lai gan hiphopā viņš darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, šī ir absolūti pirmā reize, kad viņš izkāpis no producenta krēsla un pats dzirdams repojam trīs albuma skaņdarbos. 

“Kad sāku savas gaitas hiphopā, patiesībā gribēju sākt ar repošanu, bet tā vietā iemācījos visu pārējo,” atklāj Tablis. “Tikai tagad atļāvos sākt repot, jo esmu uzveicis bailes un sasniedzis vajadzīgo brīvības sajūtu. Bet nesacerieties, ka es tagad iešu baigi repot. Tas bija vienreizējs pasākums šim albumam. Šis ir mans dumpinieciskums, galvenais, lai jūs jūtat kačku.” 

Raksturojot ierakstu, paši mākslinieki to dēvē par “absolūtu žanru kompotu un kvalitatīvu repa cirku. Sākotnēji albumu bija plānots saukt “Lakrica”, jo var patikt, var nepatikt, bet tā garša neatstās vienaldzīgu, taču galu galā tas pārtapa par “ANAFLABĒTU”.”

Nosaukums “ANAFLABĒTS” ir rotaļa ap stereotipu, ka “reperi jau nemāk rakstīt”, un vienlaikus apzināta valodas normu laušana. Albums ir autentisks, nesamākslots,  nav piesātināts ar klišejām. Mērķis nebija kādam kaut ko pierādīt, bet gan nogādāt klausītājiem to brīvības, jautrības un nepiespiestības sajūtu, ko “401” izdzīvoja studijā.

“Pirms dzirdat, ko mēs sakām dziesmās, ieklausieties, kā mēs to sakām.”

Par albuma vizuālo noformējumu parūpējusies Katrīna Aleksandra Ostaņēviča. Vāciņš uzņemts 401 foto studijā.

Gaidāms 8 minūšu saiferis ar video

Jaunais albums ielās jau paspējis sacelt viļņus pēc nesen aizvadītās, vērienīgās slēgtās prezentācijas ballītes. Taču “401” negrasās apstāties – jau nākamnedēļ, 11. jūnijā, pie skatītājiem nonāks episks videoklips albuma garākajam skaņdarbam. Tas būs 8 minūšu garš saiferis, kurā vizuāli un muzikāli savu jaudu demonstrēs deviņi apvienības mākslinieki. Videoklipa režisors ir Aleksis Ignatovičs, un kā galvenais kameras operators darbojās Deniss Skrobins.

Par apvienību “401”

Apvienību “401” 2016. gadā dibināja Tablis (Toms Horsts) un Slīmests Slaists (Emīls Daģis). Kopš tā laika “401” ir izaugusi par dinamisku platformu, kas savieno dedzīgus māksliniekus un producentus. Gadu laikā studijas telpās tapuši neskaitāmi albumi, izveidota “Freestyle Fridays” kustība un projekts “JAU TUR”, kā arī tapušas kopumā 4 dažādas ierakstu studijas un 1 fotostudija. Apvienības misija ir iedvesmot cilvēkus justies kā sev pašiem un veicināt izpausmes brīvību, laužot mūzikas un urbānās kultūras robežas.

Bad Habits laiž klajā vasarīgu singlu “Atlantīda” no gaidāmā studijas albuma

Jaunais Bad Habits studijas albums savu dienas gaismu piedzīvos jau 9.septembrī un to gaidot, grupa izdod jau otro singlu ar nosaukumu “Atlantīda.”

Dziesmas stāsts ir fantāzija un iztēle par savu perfekto dienu vai “Happy place,” kur neeksistē realitāte, atstājot visas nebūšanas un raizes ārpusē, jo šeit, Atlantīdā, var redzēt un just vienīgi to, kas tevī rada harmoniju.

Sengrieķi Atlantīdu aprakstījuši kā civilizētu, pasakainu salu, kas beigu beigās zemestrīču un plūdu ietekmē nogrima, bet vai tā maz ir eksistējusi, viedokļi dalās. Bad Habits to ir uzbūruši no sava skatu punkta un ar savu redzējumu ļauj klausītājam pašam to sevī atrast – savu Atlantīdu.

Dziesmai tapis arī videoklips, ko uzzīmējis Bad Habits basģitārista dēls – Olivers(8 gadi). Uzdevums bija vienkāršs un tai pat laikā grūts. Vadoties pēc dziesmas teksta un noskaņas, Oliveram bija jāuzzīmē un jārada sava Atlantīda kā to redz viņš. Lai neteiktu vairāk, rezultāts ir ļoti aizkustinošs un patiess – Bad Habits videoklips dziesmai “Atlantīda.”

Ierakstā piedalījušies:
Mārtiņš Balodis – balss, ģitāra
Normans Bārbals – bungas
Jānis Lide – el.ģitāra
Kristaps Grinbergs – bass, taustiņi
Producents un dziesmu pēcapstrāde: Gatis Zaķis

Grupas “Idille” debijas albums ieskandina vasaru!

Grupa “Idille” vasaras pirmajās dienās izdod savu ilgi gaidīto debijas albumu. Albumā grupa paplašinājusi savus muzikālos apvāršņus kā kolektīvs un piedāvā daudz roķīgākas un elektroniskākas mūzikas vēsmas, nekā bijis dzirdams līdz šim izdotajos singlos.

Grupas vokālists Gunārs Gaumigs stāsta: “Albumā ir dzirdamas gan siltas vasaras plezīra noskaņas, gan tumšas roka emociju izlādes un sapņainas elektroniskās mūzikas vēsmas. Rakstot mūziku, nepieturamies pie kāda konkrēta skanējuma, taču eksperimentējot un baudot dzīvi un mūziku, sekojām līdzi savai iedvesmai. Katrā dziesmā varam atrast iekšējā miera sajūtu, un tādēļ šo albumu nosaucām ‘Idille’.”

Jaunais albums ir lielākoties tapis pašas apvienības studijā. Grupas dalībnieki saviem spēkiem kopīgi producējuši visus ierakstus un ieskaņojuši instrumentālās partijas. Albums iezīmē arī spilgtas radošās sadarbības. Albuma tapšanas procesā kā vārdu līdzautores piedalījušās arī Zelma Jēgere (pazīstama kā repere VIŅA) un mūziķe Kristīne Pāže.

Kā vēstnesis pirms albuma izdošanas šī gada aprīlī izskanēja singls “Vienu dienu”. Tās ir pirmās trīs minūtes no albuma vērienīgā noslēguma skaņdarba “Vienu Dienu/Mūžīga Mīlestība”, kura kopējais garums sasniedz 13 minūtes. Drīzumā gaidāms arī šī skaņdarba videoklips – īsfilma, ko veidojis grupai tuvais un iecienītais režisors Artūrs Zeps. Taču albuma singlā “Punktiņš” sadzirdams neierasts vokāls, uz vienu dziesmu Gunārs savu solista lomu nodevis ģitāristam Ralfam.

Grupas ceļš līdz debijas albumam aizsākās 2024. gada sākumā ar debijas singlu “Neviens”, kas guva lielu klausītāju atsaucību. Tam sekoja panākumiem bagātais skaņdarbs “Pāri Upei”, kas piedzīvoja grandiozu izpildījumu Mežaparka Lielajā estrādē, topot par daļu no dejas eposā “DÜNA”.

Apkopojot paveikto, grupa “Idille” sūta lakonisku vēstījumu saviem klausītājiem:

“Klausies albumu.. un pēc tam noklausies vēlreiz!”

Jānis Rugājs piesaka savu pirmo dziesmu latviešu valodā

3. jūnijā ar dziesmu “ja krītu” Latvijas mūzikas pasaulē ar latviešu dziesmu debītē dziedātājs un viens no šīs sezonas šova “Supernova” pusfinālistiem, un iepriekšējās sezonas Xfaktors finālistiem – Jānis Rugājs.

    “ja krītu” ir par dzīves posmu, kas sekoja uzreiz pēc abiem šoviem (Xfaktors un Supernova). Posms bijis mentāli ārkārtīgi sarežģīts, jo apsvēris domu pat vairs neturpināt muzicēšanu. Tādos bezcerības zābakos nekad iepriekš nekad vēl nebiju slājis, atklāj Jānis Rugājs. Bijis grūti saņemties, taču galu galā ar apkārtējo atbalstu tas izdevies.

    Dziesmas pirmie soļi aizsākās šī gada februārī, kad abi ar Marku Danielu Kolosovu uztapinājuši šo skaisto skaņdarbu. Markuss ir ģeniāls dziesmu autors un producents. Ar ļoti izsmalcinātu dzirdi un gaumi. Dziesmas ieraksts veikts SATURĪGA ierakstu studijā.

    No 3. jūnija dziesma “ja krītu” pieejama Spotify, YouTube un citās straumēšanas vietnēs.

    KATŌ piepilda sapni par mūzikas albumu ģimenei un aicina “ceļot laikā”

    Dziedātāja, dziesmu autore un producente KATŌ izdod albumu ģimenēm “Ceļoju laikā”, kurā apkopotas desmit oriģināldziesmas bērniem un viņu vecākiem. Albums veidots kā muzikāls piedzīvojums par iztēli, drosmi, draudzību, laiku un spēju ikdienišķo pārvērst neparastajā.

    Kamēr pieaugušie, skatoties pulkstenī, skaita stundas, bērni laikā ceļo citādi. Viņiem pietiek ar štābiņu kokā, drosmīgu ideju vai kādu neparastu stāstu. Tieši šo bērnības spēju ikdienišķo pārvērst neparastajā KATŌ iemūžinājusi jaunajā albumā ģimenēm “Ceļoju laikā”. Tajā ikdienas notikumi pārtop piedzīvojumos – darot labus darbus, iespējams kļūt par pasaules glābēju, veikt telefona sarunu ar pasaules valdnieku “Laiku” un uz it kā biedējošām lietām paskatīties pavisam citādi. Katra dziesma ir neliels stāsts, kas aicina pasauli ieraudzīt bērna acīm.

    “Mūziku jaunajai paaudzei rakstu kopš laika, kad mācījos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ceturtajā kursā. Toreiz sāku arī pedagoģes gaitas, un nereti šķita, ka vieglāk ir nevis piemeklēt atbilstošu repertuāru, bet radīt to pašai,” stāsta KATŌ. “Mūsdienās bērni pieaug daudz ātrāk, viņu interešu loks ir plašs, un ikdienā viņus ieskauj viedierīces, informācijas plūsma un neskaitāmi citi impulsi. Tāpēc panākt, lai bērns aizrautos ar jaunas dziesmas apgūšanu, mēdz būt sarežģīti. Lielākā daļa no albumā iekļautajām dziesmām ir izgājušas “testa režīmu” – bērni tās klausās un ļoti labprāt arī izpilda.”

    “Ceļoju laikā” ievada un nobeiguma daļās iekļauti ieraksti no audiokasetēm, kurus KATŌ kopā ar tēti veikusi 1996. gadā. “Tieši mani vecāki ir tie, kuri manī radījuši mīlestību pret mūziku latviešu valodā, par to esmu viņiem ļoti pateicīga. Pirmā albumā iekļautā dziesma ‘Patiess stāsts’ ir veltīta tieši viņiem. Upe, kura pieminēta dziesmas noslēguma daļā, ir Venta, jo pie tās atrodas mūsu mājas,” stāsta KATŌ.

    Īpaša vieta albumā ir dziesmai “Īsais”, kas tapusi, pateicoties KATŌ audzēknim Ralfam Roķim. Viņš uz nodarbību atnāca ar stāstu par basketbolistu, kurš sākumā bija īss, bet vasaras brīvlaikā izauga garāks. Ralfs arī realitātē ir aizrāvies ar basketbolu un pats dziesmu izpilda. Ar “Īso” viņš aizvadītajā mācību gadā jauno vokālistu konkursos ieguva vairākas godalgotas vietas.

    Nosaukuma dziesma “Ceļoju laikā” pievēršas jautājumam, kur mēs vēlētos nokļūt, ja ceļošana laikā būtu iespējama. “Aizceļot uz nākotni, protams, būtu interesanti, bet mani vairāk vilina vēsturiski notikumi, laiks, kad vēl nebija elektrības, saziņa notika ar vēstuļu palīdzību, vai satikt cilvēku, kurš izdomāja, ka no miltiem un ūdens var pagatavot mīklu un no tās uzcept maizi,” saka KATŌ. Dziesmu papildina animatores Anetes Matvejevas veidota video vizualizācija.

    Albumā “Ceļoju laikā” apkopotas desmit oriģināldziesmas, kuru autore un producente ir mūziķe un raidījumu vadītāja KATŌ. Noslēdzošajā tapšanas posmā pie tā skanējuma pilnveides strādāja arī ģitārists un producents Rūdolfs Ozols, palīdzot muzikālajām idejām iegūt vienotu un pabeigtu formu.

    Muzikāli “Ceļoju laikā” apvieno mūsdienīgu popmūziku, viegli uztveramas melodijas un stāstniecību, kas uzrunā dažādu paaudžu klausītājus. Albums veidots kā kopīgs piedzīvojums bērniem un viņu vecākiem, atgādinot, ka spējai brīnīties par pasauli nav jāpazūd līdz ar pieaugšanu. Dziesmas klausāmas digitālajās mūzikas platformās. Līdz ar albumu izveidots arī jauns YouTube un Instagram kanāls “KATŌ CEĻO”, kur albuma stāsti tiks papildināti ģimenēm balstītā saturā.

    50 gadi rokenrola garā – Līvi jubilejas koncerts Liepājā

    2026.gadā latviešu rokmūzikas stūrakmens – grupa Līvi – atzīmē 50 gadu jubileju. Pusgadsimts, kas piepildīts ar brīvības garu, patiesiem tekstiem, neaizmirstamām melodijām un dziesmām, kas kļuvušas par vairāku paaudžu himnām.

    2026.gada 25.jūlijā, Liepājas koncertdārzā “Pūt Vējiņi” notiks īpašs jubilejas koncerts, kas būs emocionāli un muzikāli jaudīgs ceļojums cauri Līvu vēsturei sākot no pirmsākumiem līdz pat šodienai. Koncerta programmā skanēs gan ikoniskākie grupas hiti, kas ierakstīti Latvijas rokmūzikas zelta fondā, gan arī dziesmas, kas reti skanējušas dzīvajā, bet ieņem īpašu vietu grupas un fanu sirdīs.

    Līvi latviešu mūzikā jau sen kļuvuši par simbolu neatkarīgam garam un rokenrola spēkam, kas vieno paaudzes un laikmetus, savukārt jubilejas koncerts būs īpaša satikšanās, kurā mūzika atdzīvinās atmiņas un emocijas.

    Īpašu jubilejas koncerta vakara noskaņu veidos arī ar grupu cieši saistīti un skatītāju iemīļoti mākslinieki – Miks Galvanovskis, Elviss Grodums, Fēlikss Ķiģelis un citi. Jubilejas koncerts Liepāja solās kļūt par vienu no 2026. gada spilgtākajiem latviešu rokmūzikas notikumiem, pulcējot gan ilggadējos grupas fanus, gan jauno paaudzi, kas tikai tagad atklāj “Līvu” mantojumu.

    Biļetes uz “LĪVI svin 50” pieejamas Biļešu Paradīze kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/167087

    Intars Busulis izdod jaunu dziesmu “Pie vārtiem”

    Tiek izdots Intara Busuļa jaunais singls “Pie vārtiem” – stāsts par vērtībām un izvēlēm, kuras veido mūsu ceļu un rada jautājumu “Kas paliks pēc mums?”.

    2.jūnijā pie klausītājiem nonāk Intara Busuļa jaunā dziesma, kas ar vasarīgu noskaņu mudina ne vien baudīt mūziku, bet arī aizdomāties par katra atstāto dzīves nospiedumu.

    Dziesmas centrā ir jautājums par to, kas paliek pēc mums – tēma, kuru katrs var interpretēt atšķirīgi, domājot par paveiktajiem darbiem, sasniegumiem, ieguldījumu ģimenē vai sabiedrībā. “Manuprāt, šis ir interesants jautājums, par kuru vērts domāt jau laikus. Par nospiedumu, kuru atstājam citu dzīvēs, par bērniem, kurus izaudzinām un kuri nes tālāk daļiņu no tevis. Par mīlestību, par atmiņām. Taču man gribējās, ka jēgpilnais vēstījums, kuru radījusi dzejniece Kate Elpo, skan vieglā un vasarīgā noskaņā”, par dziesmu stāsta Intars Busulis. Dziesmas tapšanā līdzās Intaram Busulim piedalījušies arī komponists Kārlis Lācis, producents Reinis Sējāns un Abonementa orķestra mūziķi. Dziesmas masteru veidojis Gatis Zaķis. Dziesmas vizuālo noformējumu papildina fotogrāfa Filipa Šmita veidotais foto, savukārt video radījis operators Kaspars Alksnis.

    Jaunā dziesma, kopā ar jau labi zināmiem skaņdarbiem izskanēs arī Dzintaru koncertzālē, kur 13.jūnijā norisināsies ikgadējais Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerts.

    Koncertā kopā ar Intaru Busuli piedalīsies pianists Kārlis Lācis, ģitārists Kaspars Zemītis, basģitārists Edvīns Ozols, saksofonists Māris Jēkabsons, bundzinieks Kaspars Grigalis, kā arī vokālistes Vineta Lāce, Karīna Rasa, Alise Kante un Kristīne Pastare. Koncertu muzikāli papildinās arī Latvijas Radio Bigbenda pūšaminstrumentu grupa.

    Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/164019

    Musiqq apvieno spēkus ar Tikasha Sakama jaunā singlā „TU ZINI MANI NO GALVAS”

    Grupa „Musiqq” klausītāju vērtējumam nodod savu jaunāko singlu „Tu zini mani no galvas”. Dziesma tapusi īpašā sadarbībā ar dziedātāju Tikashu Sakamu, kura sabiedrībā plašāk pazīstama kā Nansija Garkalne.

    Jaunais singls ir kā vēstījums mīlestībai un tās skaistākajiem rituāliem. Tas ir radīts kā skaņu celiņš tiem īpašajiem mirkļiem, kad baltā kleita un pirmā deja pārvēršas solījumā uz mūžu. Taču tas nav stāsts tikai par vienu dienu, bet gan par lēmumu dalīt visu, kas sekos pēc tam.

    „Mēs gribējām radīt ko tādu, kas liek pasmaidīt tiem, kas tikko iemīlējušies, un tiem, kas jau nosvinējuši savas „pērļu kāzas”. Dziesma ir par mirkļiem — kad pazīsti otra klusumu, bailes un priekus, par to brīdi, kad saproti: ja tevi kāds zina no galvas, tu beidzot esi mājās,” — par jaundarbu stāsta grupas dalībnieks Marats Ogļezņevs.

    Savukārt Tikasha Sakama (Nansija Garkalne) papildina: „Kad Emīls man piedāvāja piedalīties šajā projektā, sākumā, godīgi, sasmējos — tanī brīdī runāt par dziesmas tematiku man bija izaicinoši, un šķita, ka “Visumam ir ļoti specifiska humora izjūta!”Taču tajā pašā laikā bija sajūta, ka šis ir likteņa pirksts, dziesma ir ļoti skaista, ilgi nevilcinoties piekritu. Man kā jaunai māksliniecei sadarbība ar grupu, kas Latvijas mūzikā veiksmīgi darbojas jau daudzus gadus, ir gan liels pagodinājums, gan arī neliels satraukums, tomēr jau pirmajā tikšanās reizē uzreiz sapratām, ka esam “savējie”, un viss process izvērtās super viegls, dabisks, humora pilns un ļoti sirsnīgs. Rezultātā radusies ne tikai skaista dziesma, bet arī jauna draudzība mūsu starpā. Priekā!”

    Singls „Tu zini mani no galvas” ir viens no vēstnešiem grupas „Musiqq” gaidāmajam astotajam studijas albumam „Nemainīgi mainīgs”, kas pie klausītājiem nonāks jau pavisam drīz. Tāpat dziesma dzīvajā izpildījumā izskanēs grupas šī gada lielākajā notikumā — vērienīgajā lielkoncertā, kas norisināsies 2026. gada 10. oktobrī „Xiaomi Arēnā”. Biļetes pieejamas —

    Dziesmas audio versija un tai radītais videoklips ir pieejami grupas oficiālajā YouTube kanālā, kā arī mūzikas straumēšanas platformās Spotify, Apple Music un citur.

    Bungas ar diviem ragiem – grupa “Eklektika” izdod jaunu dziesmu

    Bungas ar diviem ragiem, jeb grupa “Eklektika” izdod dziesmu “Tiki Tiki”, kas ir pirmā relīze no šogad gaidāmā otrā studijas albuma. Kopā ar jaunās mūzikas svētkiem, grupa aicina uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu, kas notiks jau 19. jūnijā fotostudijā un kultūrtelpā “SUNS Studio” Rīgā.

    Dziesma “Tiki Tiki” ir pirmais skaņdarbs pēc grupas debijas plates “Encounters” (2024). Muzikāli tas ieskicē jaunizvēlēto virzienu otrajam studijas albumam, kas klausītājiem pieejams taps jau tuvāko mēnešu laikā. “Šī dziesma ir kā klusais sprādziens. Tā savieno mūsu iekšējo miero ar ārējo impulsivitāti. Gribētos to salīdzināt ar atvaļinājuma sajūtām pie pludmales – vienu mirkli Tu sauļojies un uzsūc D vitamīnu, nākamajā – jau pilnā jaudā skrien okeāna virzienā ķert atveldzējošu peldi, liekot savai sirdij pukstēt ātrāk,” par dziesmu stāsta grupas bundzinieks Kārlis Roberts Kalējs.

    Grupas “Eklektika” vienmēr devusi priekšroku mūzikai, tikai pie gatavas kanvas piešķirot tai nosaukumu. “Tiki Tiki” nav izņēmums: “Šī skaņas ainava klausītāju ved uz vēl neatklātu salu, kur mīt trauslā robežā starp apziņu un zemapziņu. Rituāli, dejas, un pustumsa lāpu gaismā ar karstām pludmales smiltīm starp pēdu pirkstiem,” audiālo attēlu ieskicē saksofonists Rūdolfs Pēteris Rubenis. Dienvidu rituālās dejas sajūtu palīdzējis mūziķiem sasniegt perkusionists Uģis Upenieks, par ierakstu un gala apstrādi parūpējoties Bruno Braunam.

    Jaunās mūzikas svētki tiks atzīmēti ar svinībām Rīgā. 19. jūnijā plkst. 19.00 Āgenskalnā, fotostudijā un kultūrtelpā “SUNS Studio” pirmo reizi notiks dubultkoncerts, kurā satiksies divi instrumentālās mūzikas trio – grupa “Eklektika” un iespaidīgā ģitārista Riharda Lībieša “OrchesTrio”. Šīs abas grupas līdz šim nav spēlējušas viena vakara ietvaros, tāpēc dubultkoncerts būs īpaša satikšanās arī pašiem mūziķiem. Koncertā apmeklētāji varēs izvēlēties sev piemērotāko klausīšanās vietu: tuvāk mūziķiem neformālā izkārtojumā vai mazliet tālāk, klasiskākā koncertklausīšanās zonā. Biļetes pieejamas portālā Ticketshop.lv.

    “Eklektika” ir grupa, kas savu mūziku būvē no neierastas instrumentācijas – bungām, saksofona un klarnetes –, kur meditatīva improvizācija var pāraugt džeza, fanka, minimālisma un psihodēlisku noskaņu piesātinātā performancē. Grupas 2024. gadā izdotais debijas albums “Encounters” guva plašu rezonansi un saņēma nominācijas vairākās Latvijas mūzikas balvās, tostarp par “Gada debiju” un “Gada džeza un fankmūzikas albumu”.

    Prāta Vētra un Mesa vienojas kopīgā dziesmā

    No 1. jūnija radiostacijās un digitālajās mūzikas straumēšanas platformās sāk skanēt “Prāta Vētras” un MESA kopdarbs “Kur ir tā jūra?”.

    Par kopdziesmas pirmās idejas dzimšanu ir kāds īpašs un sirsnīgs stāsts. “Pagājušajā gadā, kad plānojām “Pirmās dienas tūri”, atklājām, ka mūsu Mežaparka koncertam izvēlētais datums jau rezervēts! Vainīgie izrādījās Gata komanda! Domājot, kā šo situāciju risināt, sapratām, ka draudzība ir visa pamatā – Gatis mums laipni atdeva mūsu kāroto sestdienu, turklāt vienojāmies, ka draudzība jānostiprina ar skaistu kopdziesmu. Mūsuprāt, izdevusies spēcīga pieaugušu cilvēku mūzika”, stāsta “Prāta Vētra”.

    “Atceros šo amizanto situāciju un esmu priecīgs un pateicīgs, ka tik radoši var atrisināt lietas. Atkalsatikāmies ar puišiem “Veronikas” koncertā Liepājā un nospriedām, ka ir laiks! Esmu gandarīts par rezultātu un ceru, ka šī dziesma atradīs savu ceļu uz klausītāju sirdīm. Vārdos esam ieslēpuši mūsu sarunas par pieaugšanu ne tikai mūzikā, bet arī cilvēcīgi”, par dziesmas tapšanu stāsta MESA.

    Dziesma tapusi radošajās sesijās Liepājā un Olainē producenta Fakta (Jānis Šmēdiņš) vadībā. Dziesmas ierakstā piedalījušies arī mūziķi Pēteris Upelnieks (ģitāra), Undīne Balode-Blisiņa (čells) un Ilze Rahul (vijole). “Kur ir tā jūra?” videoklipā izmantoti mākslinieciskie videogrāfa Reiņa Kaspara kadri no ceļojuma Ziemeļjūrā, kurus prasmīgi kopā salicis režisors Toms Auziņš.

    “Lai realizētu videoklipa ieceri, bija jāpiefilmē daži kadri jūras krastā. Devāmies uz Vakarbuļļu pludmali, kur todien no pavasara nebija ne miņas – nosalām un salijām, taču bilde izdevās ļoti spēcīga un dziļa. Paldies visai filmēšanas komandai, kura ļāvās mūsu eksperimentam”, pateicas mūziķi.

    Šovasar gan “Prāta Vētrai”, gan Mesas un Gacho komandām gaidāma jaudīga sezona – mūziķiem priekšā grandiozi brīvdabas koncerti. 18. jūlijā “Prāta Vētra” noslēgs “Pirmās dienas tūri” Liepājas stadionā “Daugava”, savukārt, 22. augustā MESA un Gacho vienosies lielkoncertā “Roku rokā” Mežaparka Lielajā estrādē. Abos koncertos varēs baudīt arī jauno kopdziesmu “Kur ir tā jūra?”.