Skip to content

CARNIVAL YOUTH IEGŪST DIVAS EBBA AWARD BALVAS.

Svinīgā ceremonijā Nīderlandes pilsētā Groningenā pasniegtas ikgadējās „EBBA Awards”, lai godinātu aizvadītā gada labākos debitantus Eiropas mūzikā. Pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē, balvu saņēma arī mūziķi no Latvijas, grupa „Carnival Youth”, kas līdz ar „EBBA Award” ieguva arī skatītāju simpātiju balvu.

„European Boarder Breakers Awards” jeb „EBBA Awards” tiek pasniegtas kopš 2004. gada, ar mērķi izcelt perspektīvākos mūziķus no visas Eiropas, kas vislabāk sevi pierādījuši, koncertējot ārpus dzimtenes. Iepriekšējos gados pie balvas tikuši tādi izpildītāji kā Adele, „Mumford & Sons”, Džons Ņūmens, kā arī daudzi citi, un nu tās saņēmēju pulkam pievienojušies arī pirmie mūziķi no Latvijas – grupa „Carnival Youth”.

„EBBA Awards” pasniegšanas ceremonija norisinās Eiropas lielākās mūzikas konferences/festivāla „Eurosonic Noorderslag” ietvaros, un to jau ierasti vada mūziķis un „BBC” ētera personība Džūlzs Holands. No viņa rokām latvieši saņēma ne tikai „European Boarder Breakers Award”, bet arī skatītāju simpātiju balvu, ko izpelnījās, vairākus mēnešus ilgā balsojumā savācot vislielāko atbalstu un cita starpā pārspējot arī tādus ļoti populārus izpildītājus kā „Years & Years” un Robinu Šulcu.

Bez latviešiem šogad pie „EBBA Awards” tikuši arī jau pieminētie briti „Years & Years” un vācu producents Robins Šulcs, kā arī pagājušā „Positivus” festivāla ietvaros Latviju apmeklējusī īru dziesminiece SOAK un nākamā festivāla viešņa zviedriete Seinabo Sey. Tāpat balvas saņēma arī norvēģu dziedātāja Aurora, beļģi „Oscar and the Wolf”, franču „Christine and the Queens”, „Kovacs” no Nīderlandes un spānis Alvaro Solers.

Ilgi svinēt savu triumfu „Carnival Youth” gan nevarēja, jo uzreiz pēc ceremonijas beigām mūziķi uzstājās „showcase” koncertā, ko filmēja Vācijas televīzija „WDR”, lai to pārraidītu savā pārraidē „Rockpalast”. Rīt šis priekšnesums būs dzirdams arī „Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” ēterā. Tā viņiem bija trešā uzstāšanās dienas laikā – pirms tam grupa bija dzirdama arī „European Festival Awards” un „EBBA Awards” balvu pasniegšanas ceremonijās.

Arī turpmākajās dienās Groningenā būs dzirdama mūzika no Latvijas. Šovakar uz skatuves kāps rokenrola apvienība „The Big Bluff”, savukārt rīt – indie mūzikas kvartets „Momend”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit