Skip to content

Neofolka grupa “Theodor Bastard” atgriežas Rīgā

Ilgāku laiku gaidītais neofolk/world grupas „Theodor Bastard” jaunais albums ir klāt. „Vilku Oga” jeb «Волчья Ягода» pie kura darbs turpinājās pēdējos piecus gadus, tiks izdots šī gada aprīlī. 

Lai cik daudzslāņains, neparedzams liktos jaunā albuma skanējums, tas joprojām mantojis  atpazīstamo grupas roksrakstu – dažādu mūzikas žanru sajaukums: arhaiska pasaules mūzika, neofolk, psihedēlisks trip hop un mūsdienu elektronika.

Grupas līderi – Jana un Fjodors ārpus grupas aktivitātēm komponē mūziku filmām un populārām datorspēlēm, kas gadu gaitā atstājis paliekošu iespaidu uz viņu radīto mūziku.

Mūziķu lielākā vājība, kas reizē arī stiprā puse – eksotisku mūzikas instrumentu izmantošana, to skanējuma apvienošana ar mūsdienu tehnoloģijām.

 „Vilku Oga” albumā īpašu noskaņu rada zviedru tautasmūzikas instrumenti – nikelharpa, jouhikko, pirmatnējas flautas, kas radītas no koku saknēm, šamaņu perkusijas, protams, pāri visam ir dziļais, specifiskais dziedātājas Janas balss tembrs.

Jau divdesmit gadus grupas mūziku salīdzina ar balansēšanu starp paralēlajām pasaulēm – realitāti un nosacītu tās otru pusi. Mūziķi Latvijā koncertējuši jau vairākkārt, ik reizi slavējot Latvijas publiku un atkalredzēšanās prieku.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit