Skip to content

Pieteikumu iesniegšana “Zelta Mikrofons’24” ir atvērta!

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons’24” izziņo 2023. gada ierakstu iesniegšanu ikgadējam žūrijas vērtējumam. Pieteikumi tiks pieņemti no 1. novembra līdz 1. decembrim.

“Zelta Mikrofons” kategorijas veido gan atsevišķi žanri, gan lielās kategorijas kā video un gada dziesma, gan radio un mūzikas straumēšanas vietņu rezultāti. Iesniegtos ierakstus decembra ietvaros vērtē Latvijas mūzikas nozares speciālisti – mūzikas žurnālisti, muzikologi, radio programmu veidotāji, mūzikas industrijas praktiķi vairāk nekā 40 cilvēku sastāvā. Salīdzinot un vērtējot iesniegtos audio un video ierakstus, tiek balstots par labāko veikumu.

“Ik gadu žūrijas sapulce un ierakstu vērtēšana ir viens no aizraujošākajiem procesiem, kur diskusijas ir karstas līdz pat balsošanas noslēgumam. Katru gadu žūrija nāk klajā ar ieteikumiem, kuru integrējam nākamajā “Zelta Mikrofons” rīkošanas gadā, “ saka Elita Mīlgrāve, ceremonijas producente.

Mūziķi, ierakstu producenti un mūzikas apvienību pārstāvji aicināti iesniegt vērtēšanai ierakstus no šī gada 1. novembra līdz 1. decembrim. Tiek pieņemti mūzikas ieraksti, kuri ir izdoti un/vai publicēti Latvijā sākot no 2022. gada 2. decembra līdz 2023. gada 1. decembrim. Pieteikšanās anketa atrodama “Zelta Mikrofons” mājaslapā: https://www.zeltamikrofons.lv/iesniegsana/iesniegsanas-anketa/.

Jāņem vērā, ka iesniegtais ieraksts skaitās albums, ja tajā ir vismaz piecas dziesmas, kuru kopējais skanēšanas ilgums sasniedz 15 minūtes, vai kura kopējais skanēšanas ilgums sasniedz 30 minūtes, neatkarīgi no tā, cik dziesmu tajā iekļauts. Bet debija ir pirmais komerciāli publicētais EP albums vai albums. Debijas kategorijas mērķis ir izcelt veiksmīgāko aizvadītā gada jauno mākslinieku vai apvienību.

Ar iesniegšanas formātu un vērtēšanas detaļām var iepazīties “Zelta Mikrofons’24” nolikumā. Tas atrodams: https://www.zeltamikrofons.lv/iesniegsana/nolikums/.

Rīkotāji aicina pieteikumus veikt laikus, tāpēc līdz 21. novembrim pieteikšanās ir bez maksas, savukārt, laikā no 22. līdz 30. novembrim tā maksās 15 EUR par vienu pieteikumu. Pēdējā iesniegšanas dienā 1. decembrī dalības maksa būs  25 EUR.

“Zelta Mikrofons’24” nominanti tiks izziņoti 2024. gada 17. janvārī, bet  “Zelta Mikrofons’24” apbalvošanas ceremonija notiks 2024. gada 17. februārī Ķīpsalas izstāžu hallē un to klātienē varēs vērot arī skatītāji.

Biļetes nopērkamas: https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/zelta-mikrofons-2024

Atbalsta: Latvijas Izpildītāju un producentu asociācija (LaIPA).

Informatīvie sadarbības partneri: TVNET, Santa.lv, SWH, SWHRock, Radio Skonto, Radio TEV, Radio Latviešu hiti, Kurzemes radio.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit