Skip to content

PIRMĀ BURTNĪCA. Imants Kalniņš. NOŠU UN IERAKSTU KRĀJUMS

Trešās Adventes rītā, svētdien, 12. decembrī plkst. 11.00, uz nošu un ierakstu krājuma atvēršanas koncertu tiešsaistē aicināja dziedātāja Aleksandra Špicberga un ģitārists Vladimirs Kudrins.

Aleksandra un Vladimirs kopā muzicē jau 6 gadus. Sadarbībā radītas koncertprogrammas, kurām tapuši vairāki desmiti Vladimira rūpīgi izstrādāti dziesmu pavadījumu pārlikumi ģitārai. Mūziķi ir nolēmuši savu veikumu apkopot un dalīties tajā ar citiem.

Un tā, tieši pirms Ziemassvētkiem klajā nāk pirmā grāmata no iecerētās nošu izdevumu sērijas “BALSIJ UN ĢITĀRAI”: “PIRMĀ BURTNĪCA. Imants Kalniņš”, kuru vērsim vaļā šosvētdien.

Krājums “PIRMĀ BURTNĪCA. Imants Kalniņš” ietver 12 Imanta Kalniņa dziesmu notis balsij un ģitārai, dziesmu pavadījumu fonogrammas un dziesmu tekstu tulkojumus angļu valodā. Līdzās populārākajām, mūzikas mīļotājus iepriecinās arī divas mazāk dzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas ar Ojāra Kalniņa vārdiem angļu valodā. Ģitāras pārlikumus veidojis un pavadījumus iespēlējis Vladimirs Kudrins. Krājumu sastādijusi Māra Špicberga.


“Sava mūziķa ceļa sākumā nevarēju iedomāties, ka reiz pievērsīšos dziesmu aranžijai. Tagad redzu, ka tāda lietu attīstība ir tikai likumsakarīga, ja vēlies attīstīties savā profesijā. Katra jauna sadarbība paver durvis arī jauniem izaicinājumiem. Sešu gadu laikā kopā ar dziedātāju Aleksandru Špicbergu ir radītas daudzveidīgas koncertprogrammas, kam tapuši vairāki desmiti dziesmu aranžiju. Ir pienācis laiks tās apkopot un ar tām dalīties. PIRMAJĀ BURTNĪCĀ iekļautas klausītāju īpaši iemīļotās Imanta Kalniņa dziesmas, kas, manuprāt, īpaši veiksmīgi skan tieši ģitāras pavadījumā. Ceru, ka šis nošu krājums noderēs gan mūzikas mīļotājiem, gan profesionāliem izpildītājiem,” stāsta ģitāras pārlikumu autors ģitārists un ģitārspēles pedagogs Vladimirs Kudrins.

Vienlaikus ar nošu krājumu, klajā nāk arī dziesmu ierakstu albums. Ierakstā kopā ar Aleksandru un Vladimiru muzicējuši arī Rīgas Doma Kora skolas audzēkņi Dāvids Kalniņs un Reinards Blūmentāls. Ieraksts veikts studijā GEM PLUS. Skaņu režisors Edijs Gņedovskis, albuma producente Māra Špicberga. Nošu krājuma un albuma noformējumu veidojis Stefans Špicbergs. Izdevējs SPICBERG.

“Šī ir mūsu PIRMĀ BURTNĪCA un reizē ar dziesmu notīm mēs dalāmies ar ko sev ārkārtīgi svētu. Mēs dalāmies ar saviem sapņiem par ideālu pasauli. Pasauli, kurā dzīvo gaiši, brīvi cilvēki un kurā nav vietas netaisnībai. Tā ir pasaule, kas mājo Imanta Kalniņa dziesmās un kurā iekodēts mūsu zemes vērtību kods. Mēs vēlamies to sargāt un tajā dalīties. Ik dziesmai šajā krājumā piemīt burvju spēks. Tās uzrunā dvēseli un ceļ to augšup. Tās māca pazīt Labo un neizmainīt Patiesību sīknaudā. Tās palīdz dziedātajam attīstīt savu meistarību. Dziedātas ar mīlestību, tās piešķir balsij spēku un skanīgumu. Ticam, ka dziedātājus īpaši iepriecinās krājumam pievienotie ģitāras pavadījuma ieraksti,” par kopīgo veikumu stāsta Aleksandra un Māra Špicbergas.

Krājumu atzinīgi vērtē mūzikas profesionāļi, ģitārspēles pasniedzēji, mūzikas skolotāji.

“Vladimirs ir viens no Latvijas klasiskās ģitāras celmlaužiem –  klasiskais ģitārists ar lielisku toni un tehniku, kurš spēlē gan solo, gan dažādos ansambļos, visvairāk pamanīts duetā ar Aleksandru Špicbergu. Šajā krājumā ImKas aranžējumi balsij un klasiskajai ģitārai ir kā svaiga gaisa malks šajā laikā, kad dominē vienkāršots pieraksts, kurā ir tikai melodija un harmonijas akordu apzīmējumi. Vladimirs ir izveidojis skanīgus un Kalniņa mūzikai atbilstošus aranžējumus, kas piepildīti ar patīkamu mūzikas izjūtu un lieliskām ģitāras zināšanām. Ceru, ka netrūks ģitāristu, kas varēs spēlēt un izbaudīt šos aranžējumus,” Vladimira veikumu vērtē ģitārists un ģitārspēles pasniedzējs Kaspars Zemītis.

Nošu un ierakstu krājumu varēs paspēt iegādāties vēl pirms Ziemassvētkiem. Informāciju meklējiet Aleksandras Spicbergas sociālo tīklu kontos.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit