Skip to content

POLYGLOT uzsaukums dziesmu autoriem: Piesaki dziesmu, lai tā izskanētu starptautiski

Projekta POLYGLOT uzsaukums, kas pieņem dziesmu pieteikumus no 21. maija līdz 31. jūlijam. Projekts paredzēts dziesmām, kas nav angļu valodā, bet kurām ir potenciāls kļūt par hitiem ārpus Latvijas. Atlasītās dziesmas tiks tulkotas, ierakstītas un izdotas primāri septiņās partnervalstīs: Itālijā, Ungārijā, Portugālē, Katalonijā, Polijā, Ukrainā, Latvijā un ne tikai. Projekta uzsaukumā var piedalīties ikviens Radošās Eiropas dalībvalstu pilsonis, kurš pārvalda kādu no šo septiņu valstu oficiālajām valodām.

Poliglots ir tāds, kurš prot vairākas valodas, tieši tāpēc Eiropas dziesmu apmaiņas inkubators POLYGLOT pārstāv un rūpējas par mazo valodu stiprināšanu Eiropā. POLYGLOT projekts, tika uzsākts 2024. gadā, to koordinē Music Hungary, projekts ir saņēmis līdzfinansējumu no Eiropas Savienības 1 miljona eiro apmērā. Projektā tiks atlasītas dziesmas, kas tiek izpildītas septiņu partnervalstu oficiālajās valodās un kam ir potenciāls iekļūt Eiropas mūzikas tirgū. POLYGLOT kuratoru padome izskatīs saņemtos pieteikumus un atlasīs 10 dziesmas no katras valsts (kopā 70 dziesmas), un katrs partneris izvēlēsies 30 dziesmas, kurām, viņuprāt, ir potenciāls viņu pārstāvēto valstu tirgos. Atlasītās dziesmas tiks iztulkotas un piedāvātas vietējiem izpildītājiem. Projekts strādās pie jauno dziesmu popularizēšanas sadarbībā ar radio, televīzijas kanāliem, eksporta birojiem, straumēšanas platformām. Kad visas 30 dziesmas katrā valstī būs izdotas, sabiedrība varēs balsot, kura no tām ir veiksmīgākā. Publiskais balsojums notiks atsevišķi katrā no septiņām iesaistītajām valstīm, un uzvarējusī dziesma saņems lielisku balvu, lai koncerta ietvaros izpildītu savu dziesmu ar tās oriģinālo izpildītāju!

“Esmu gandarīta, ka Music Latvia ir novērtējuši starptautiskie partneri, un POLYGLOT ir pirmais, bet noteikti ne vienīgais starptautiskais projekts, kurā biedrība

ir iesaistījusies. Viens no biedrības veiksmīgajiem projektiem, ar kuru esam guvuši starptautisku atzinību un piesaistījuši uzmanību kā līdzvērtīgs partneris, ir Music Latvia organizētās starptautiskās dziesmu rakstīšanas nometnes RIGaLIVE, šīs nometnes ir bijis pamats mūsu iesaistei POLYGLOT projektā,” saka Music Latvia izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke.

“POLYGLOT galvenais mērķis ir dziesmām, kas nav angļu valodā, bet ir izpelnījušās augstu novērtējumu savās valstīs, dot iespēju sasniegt starptautisku auditoriju,” kā saka Balāzs Weyer ,kompānijas Hangveto īpašnieks, programmas idejas autors un mākslinieciskais vadītājs.

Izmanto šo lielisko iespēju un iesniedz dziesmu, kam, tavuprāt ir vislielākais potenciāls sasniegt jaunu auditoriju.

POLYGLOT projekta koordinators ir pasaules mūzikas centra “Hangvető” Budapeštas filiāle “Music Hungary”, un projekta partneri ir Finisterre, Lyricfind, Music Latvia (Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports), Music Export Poland, Music Export Latvia, SCL Recording un Unison. Visi partneri ir ekspertu organizācijas savās valstīs.

Latvijas dalību projektā  atbalsta LaIPA un Kultūras ministrija.

Piesaki dziesmu projektam: https://docs.google.com/forms/d/1hm17hGel3dK7HA1mygT0_VtVngzTZ0TTEeP5nEcr1l4/edit

https://polyglotmusic.eu/lv/

https://www.facebook.com/polyglotmusic.eu

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit