Skip to content

Rihards Lībietis publicē singlu un videoklipu un piesaka jaunu albumu

Klajā laists ģitārista un mūzikas autora Riharda Lībieša pirmais singls “Caurvīt paralēles” no oktobra beigās gaidāmā jaunā albuma “Līnijas un miniatūras”. Līdz ar singlu publicēts tā videoklips, kura režisors un video autors ir Jānis Romanovskis.

Skaņdarbs “Caurvīt paralēles” stāsta par esošo robežu pārvarēšanu – gan ārējo, apkārtējās vides uzlikto, gan paša cilvēka radīto iekšējo barjeru pārkāpšanu – un izraušanos, rezultātā sasniedzot jaunu līmeni, daudz augstvērtīgāku un labāku sevis versiju.

Singla ierakstā piedalījies arī  bundzinieks Toms Kagainis, kurš iespēlējis ne tikai bungu partiju, bet arī dažādas skaņas, kas radītas ar neskaitāmiem sadzīves priekšmetiem, kuru vidū ir virtuves piederumu komplekts, naži, ar ūdeni pildīta metāla blašķe un daudzi citi, kas iedvesmas lidojuma brīdī ieraksta laikā bija pieejami studijā. Singls ierakstīts skaņu režisora Valērija Černeja vadībā studijā “No Fuss Audio” Tukumā, kā arī “AMFO Music” studijā Rīgā.

Rihards Lībietis stāsta: “Sākotnējā ideja bija radīt albumu tikai solo ģitārai, izmantojot dažādus paņēmienus un ģitārspēles tehnikas. Pēc tam, kad albuma materiāls atklājās vairāk, tomēr kļuva skaidrs, ka šī mūzika pieprasa vēl plašāku pieeju un tās papildināšanu ar citiem instrumentiem un slāņiem. “Caurvīt paralēles” bija pirmais skaņdarbs, kas radās rakstīšanas procesā, un dzirdamās ģitāras partijas joprojām ir iespējams nospēlēt, izmantojot tikai vienu ģitāru un cilpmašīnu. Protams, ka skanējumu pavisam citā līmenī ir pacēlis gan Toms Kagainis ar ļoti radošu pienesumu no sitaminstrumentu pasaules, gan Valērijs Černejs ar iedvesmošanu ļauties studijas eksperimentu iespējām.”

Tā režisors un video autors Jānis Romanovskis saka: “Rihards man atsūtīja mūzikas ierakstu un ļāva diezgan brīvu vaļu filmēšanas idejām. Noklausoties skaņdarbu neskaitāmas reizes, atnāca šis klips – mazliet par steigu, mazliet par apmaldīšanos labirintos. Filmējām izmantojot timelapse funkciju, kas parasti redzama krāšņos dabas video, bet šoreiz ļāva spēlēties ar laiku, garas filmēšanas epizodes saspiežot dažās sekundēs.”

Singls “Caurvīt paralēles” dzirdams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tai skaitā Spotify.

Jaunais albums “Līnijas un miniatūras” ar desmit kompozīcijām klajā tiks laists jau 26. oktobrī. Tas būs otrais Riharda Lībieša oriģinālmūzikas solo albums, kurš idejiski līdzinās mūziķa pirmajam albumam “RL Elektronix”, kas tika izdots 2015. gadā. “Līnijas un miniatūras” ierakstā piedalījies Toms Kagainis un vairāki viesmākslinieki. Albums tapis ar AKKA/LAA Autora stipendijas atbalstu.

Rihards Lībietis ir mūziķis un mūzikas autors, kurš regulāri uzstājas un sadarbojas ar dažādiem latviešu māksliniekiem un grupām, kā arī ir kvinteta “Rihards Lībietis Orchestra” izveidotājs, izpildītās mūzikas autors, kā arī producents un izdevējs visiem grupas albumiem. Rihards Lībietis komponē mūziku arī teātra izrādēm, laikmetīgās dejas uzvedumiem, kā arī īsfilmām un citiem notikumiem, tostarp festivālam “Liepājas Mākslas forums” radītajām horeogrāfes un režisores Kristīnes Brīniņas izrādēm “Izdzīvot bērnus” (2021) un izrādei-pastaigai “Upe” (2020), kas iekļauta Liepājas teātra repertuārā, kā arī “Bannija Manro nāve” (2017) un “Izraidītie” (2014) Dailes teātrī u.c.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit