Skip to content

Starptautisks mūziķu duets Velvet River publicē radošājā kvartālā “Provodņiks” ierakstītu video sēriju

Velvet River ir bundzinieka Kārļa Roberta Kalēja (LV) un basģitārista Tauna Woolfe (UK) projekts. Pēc vasaras sākumā izdotā debijas EP “Casablanca”, šobrīd instrumentālais duets klajā laiž dzīvos video ierakstus, kas filmēti un ierakstīti radošajā kvartālā “Provodņiks”.

“Dzīvo ierakstu burvība klausītajam sniedz līdzīgas emocijas kā koncerts, jo viss notiek tajā pašā laikā un vietā, turklāt šādi video piedāvā arī iespēju redzēt mūziķus tuvplānā” ierakstu mērķi un nozīmi pauž Velvet River bundzinieks Kārlis.

Pirmais grupas izdotais ieraksts “Casablanca” ir kompozīcija no dueta debijas albuma, taču skaņdarbi “Altercy” un “Occurrence” ir pavisam jauni, kurus grupa klausītājiem prezentē pirmo reizi.

Izvēle filmēt “Provodņikā” notikusi ļoti organiski, jo grupai bija svarīgi izraudzīties vietu, kas ne tikai piedāvā autentisku atmosfēru, bet arī komplimentē grupas skanējumu.

Mūziķi sadarbību uzsākuši jau 2019. gada nogalē, kad abi studējuši mūziku Lielbritānijā. Basģitāras un bungu loma mūzikā parasti ir atbalstīt un papildināt citu instrumentu skanējumu, taču Velvet River savos skaņdarbos spēlējas ar to, ko paši var radīt tik minimālistiskā kontekstā. Pēc prestižās Trinity Laban Conservatoire of Music absolvēšanas Tauna Woolfe plāno pārcelties uz Latviju, lai strādātu pie grupas pirmā albuma. Dueta skanējums un unikālais koncepts radies iedvesmojoties no modernā un laikmetīgā džeza pasaules, to kopīgi apvienojot ar abu mūziķa personīgajiem iedvesmas avotiem.

Video sērija veidota sadarbojoties ar videogrāfu Artūru Krūmiņu, fotogrāfu Kārli Didrihsonu un video producenti Nikolu Ditu Namnieci.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit