Grupa “Eridana” izdod singlu “Esmu uzplaukumā”

Grupa “Eridana”, kurā darbojas mūziķi Iveta Baumane-Pētersone un Roberts Pētersons
izdod jaunu, iedvesmojošu singlu “Esmu uzplaukumā”.

Dziesmas sākotnējās idejas autors Roberts par dziesmas tapšanas procesu stāsta: “Ikvienam
dzīvē mēdz būt posmi, kad uznāk nomāktība – šķiet, ka nekas neizdodas, nekas neved uz priekšu un
viss apkārt zaudē krāsas. Arī man bija šāds periods, kas ieilga, līdz kādā brīdī pēkšņi, it kā bez īpaša
iemesla, sajutu – kaut kas ir mainījies. Parādījies vieglums, cerība un enerģija, un radās pārliecība,
ka no šī brīža viss ies tikai uz augšu.”

Mūziķus šī pieredze iedvesmojusi radīt dziesmu par iekšēju pārvērtību un atdzimšanas
sajūtu. “Dziesma ir tieši par šo sajūtu, un par šo brīdi, kad pēkšņi, kā daba pēc garā ziemas
nomāktības perioda, iestājas pavasaris un viss ir uzplaukumā, skaistākās lietas ir tikai priekšā,” saka
grupas dalībnieki.

Pie dziesmas strādājuši abi grupas mūziķi, gan Iveta, gan Roberts, veidojot “Eridanai”
raksturīgo skanējumu un saskanīgo vokālo duetu. Savukārt Roberts ir arī singla “Esmu
uzplaukumā” producents un videoklipa autors. Klipa ideja radusies, zīmējot kopā ar savu bērnu –
šie zīmējumi kļuvuši par daļu no vizuālā stāsta, simbolizējot pozitīvās nokrāsas un sapņus, kuriem
mākslinieks tic un zina, ka tie piepildīsies.

Dziesma no 10. aprīļa pieejama populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Latvijas mūzikā debitē jauns ambient / folk duets ar skaņdarbu “Ezera balss”

Jaunā instrumentālās mūzikas duetā apvienojušies ģitārists Ivars Štubis un koklētāja Lauma Matule, lai radītu albumu “Mijkrēslis”. Dueta skanējums veidots ambient un folk stilistikā, piedāvājot Latvijā reti sastopamu kokles un elektriskās ģitāras saspēli instrumentālajā mūzikā. Kā pirmo vēstnesi no gaidāmā albuma mūziķi publicē skaņdarbu “Ezera balss”. Tā ierakstu, miksu un masteringu veicis Ivars Štubis. Māksliniecisko foto veikusi Anna Matule.

Skaņdarba pamattēmas autore ir Lauma Matule, iedvesmu rodot pie kāda neliela Pierīgas ezera, kura krastā tapusi kokles melodija. Savukārt Ivars Štubis to papildinājis ar savu skatījumu un elektriskās ģitāras faktūrām. “Manā radošajā darbībā elektriskā ģitāra bieži kļūst par telpisku, elpojošu instrumentu, ne tikai ritmisku vai melodisku balsi. Arī šajā projektā tā būs līdzvērtīgs sarunas partneris koklei,” stāsta Ivars Štubis.

Abi mūziķi iepazinušies pasaules mūzikas grupas JŌRA sastāvā. Ideja par kopīgu projektu radusies Laumas Matules solo darbības laikā:“Spēlējot publikai, arvien vairāk izjutu vēlmi paplašināt kokles skanējumu ar citu instrumentu. Meklējot piemērotu sadarbības partneri, sapratu, ka šāds mūziķis man jau ir līdzās un ļoti labi pazīstams.” 

“Iedvesmu rodam latviešu tautas mūzikā un tradīcijās, vienlaikus radot laikmetīgu un oriģinālu skanējumu, kas paplašina kokles iespējas mūsdienu kontekstā”: piebilst Štubis.

Albums “Mijkrēslis” gaidāms šī gada rudenī.

Mūziķi aicina klausīties skaņdarbu “Ezera balss” straumēšanas platformās un sekot līdzi dueta radošajām aktivitātēm sociālajos tīklos.

Dons izdod dziesmu “Debesjums”

Dons izdod dziesmu “Debesjums”, kas pārliecinoši iezīmē nākamo posmu viņa vasarā
gaidāmā albuma skanējumā, un pie klausītājiem nonāk simboliskā datumā – 10. aprīlī,
mākslinieka dzimšanas dienā. Maigi smeldzīgais skaņdarbs tapis sadarbībā ar Chris Noah un
britu producentu Kristoferu Harisu (Kristofer Harris), un tajā Dons turpina personiskāku un
introspektīvāku muzikālo virzienu.

“Dziesma radās diezgan vieglā sajūtā pagājušā gada novembrī, bet pēc tam tā prasīja
laiku, lai nosēstos un pati parādītu, kurā virzienā vēlas iet. Šoreiz sanāca par sabuktētām,
saskrāpētām, salauztām un arī sadzijušām sirdīm. Šajā stāstā vēlējos ielikt arī ko vairāk no
sevis un savas dzīves,” stāsta Dons.

Dziesmai “Debesjums” tapis arī mūzikas liriku video Oko (Aleksandra Okonova) režijā,
kas veidots intīmā un nepiespiestā atmosfērā netālu no Ķeguma.
“Šī bija ļoti īpaša filmēšana – vienkārša, īsta un bez liekas uzspēles, kas noslēdzās ar sirsnīgu
kopā būšanu ar radošo komandu. Tieši tādu sajūtu gribējās saglabāt arī dziesmas video
versiju,” par procesu stāsta Dons.

Dziesma “Debesjums” ir daļa no Dona topošā studijas albuma, kuru mākslinieks plāno
izdot divās daļās. “Jaunā albuma dziesmas prasa vairāk laika – vēlos ar sajūtām ilgāk padzīvot
pirms tās ielieku dziesmās. Tas ir veids, kā saglabāt atmiņas par piedzīvoto,” viņš piebilst. Pērn
izdotā jaunā albuma tituldziesma “Tuvums” kļuva par vienu no spēlētākajām dziesmām Latvijas
radiostacijās, kā arī ilgstoši turējās Latvijas straumētāko dziesmu topa pirmajā vietā, savukārt šī
gada sākumā ieguva Latvijas Radio “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titulu.

Jau šovasar, 15. augustā, Dons aicina uz grandiozu koncertu Daugavas stadionā.
Koncertā “Tuvums” skanēs gan sen iemīļotas dziesmas, gan jaunākās kompozīcijas, radot
īpašu atmosfēru visiem klātesošajiem. Kā ierasts, uz skatuves Donam pievienosies arī
viesmākslinieki.

“Aktīvi gatavojamies koncertam – komanda ir kļuvusi lielāka, un gribas paņemt labāko
no iepriekšējās pieredzes un pacelt to nākamajā līmenī. Tā satikšanās ar klausītājiem aci pret
aci ir kaut kas maģisks, tā ir enerģija, kas iedod uzlādi ilgam laikam,” stāsta Dons.
Koncerta atbalstītāji ir Rimi, tirdzniecības centrs “Spice”, StarFM, jauns.lv, TVNET Grupa un
“CityBee”. Biļetes pieejamas t/c “Spice” un www.bilesuparadize.lv.

DJ Ella izdod jaunu singlu “Atgriezties” — emocionāls stāsts par ceļu atpakaļ pie sevis

Latvijā pazīstamā DJ un māksliniece Elīna Fūrmane (DJ Ella) nāk klajā ar jaunu singlu “Atgriezties” — dziļi personisku un emocionāli piesātinātu skaņdarbu, kas atklāj atgriešanos pie saknēm, sajūtām un īstā “es” nozīmi.

“Atgriezties” stāsta par iekšējo ceļu — par brīžiem, kad dzīve mūs aizved tālu no mājām, bet sirds vienmēr zina ceļu atpakaļ. Dziesmas ierakstā piedalās jaunā un talantīgā soprāna īpašniece Milija Volka, plašāk pazīstama no TV3 šova “Koru kari” (Rīgas debeszilais koris). Milijas balss kompozīcijā skan viegli un eņģeliski, piešķirot dziesmai papildu emocionālo dziļumu.

Mūzikas video tapis sadarbībā ar Elīnas iemīļoto kafiju Aroma Gold. Klipa Režisors: Dreamchase.ai. Video veidots ar AI palīdzību un vizuāli atspoguļo Latvijas ainavas, mākslinieces atgriešanos mājās un sapni, ko Elīna redzējusi vēl dzīvojot ASV — simbolisku lidojumu virs dzimtās zemes.

Singls “Atgriezties” pieejams digitālajos straumēšanas servisos.

Deniss un Sudrabu Sirds izdod jaunu singlu “Vientuļa zvaigzne”

Ceturtdien, 9. aprīlī, reperi Deniss un Sudrabu Sirds nāk klajā ar jaunu singlu “Vientuļa zvaigzne”, kas iezīmē jauna radošā posma sākumu un vienlaikus kalpo kā pirmais vēstnesis gaidāmajam kopīgajam albumam.

Jaunais singls ir personisks un atklāts stāsts par cilvēka iekšējām cīņām, uzkrātām emocijām un vēlmi mainīt savu dzīvi, darot labu, izvirzot un sasniedzot lielus mērķus. Tas ir vēstījums par ceļu uz izaugsmi un motivāciju izlauzties no “underground” realitātes līdz lielām virsotnēm. “Tā ir sajūta, kad viss, kas tik ilgi ir krājies, vienā brīdī vienkārši iznāk ārā,” atzīst Deniss.

Īpašu nozīmi projektam piešķir abu mākslinieku attiecības – sākotnēji iepazinušies skarbos apstākļos, Deniss un Sudrabu Sirds ir kļuvuši par vienotu radošu spēku. “Tagad mēs esam uz viena viļņa, un cilvēki to jūt – viņiem patīk mūsu sinerģija,” uzsver Deniss, piebilstot, ka šī sadarbība šķiet liktenīga un ved uz ko daudz lielāku.

“Esam nosprauduši skaidru mērķi – šis būs gads, kurā ļoti daudz strādāsim kopā pie mūzikas,” stāsta Deniss. Paralēli notiek darbs pie albuma, kura detaļas pagaidām tiek turētas noslēpumā, taču jau šobrīd skaidrs – “Vientuļa zvaigzne” varētu būt tā pirmais skaļais pieteikums.

Dziesmai “Vientuļa zvaigzne” tapis arī videoklips, kas vizuāli papildina tās emocionālo stāstu un pastiprina dziesmas noskaņu. Videoklipā filmējies arī Krivenchy (Jānis Krīvēns), bet tā režisors un galvenais operators ir Ritvars Bluka.

Turklāt Denisa koncertā “Plejādes”, kas notiks 18. aprīlī koncertzālē “Palladium” tiek solīts skaļš abu mākslinieku paziņojums, pēc kā sekos arī kopīgs koncerts Anglijā. Biļetes uz abiem pasākumiem iespējams iegādāties Biļešu Servisā.

Kur opera satiekas ar deju mūziku: YDJ kopā ar Elizabeti Lauru Porganti un Oskaru Ozoliņu izdod veltījumu Gunāram Rozenbergam

Mūzikas producentu apvienība YDJ (Lotars Lodziņš un Jānis Kalve) laiž klajā savu jaunāko veikumu – House Lounge stila skaņdarbu “Legacy”. Šis vokāli instrumentālais darbs ir emocionāls un mūsdienīgs veltījums leģendārajam latviešu trompetistam, komponistam un aranžētājam Gunāram Rozenbergam.

Dziesmas tapšanā apvienojušies spilgti talanti: jaunā, uzlecošā operas zvaigzne Elizabete Laura Porgante un viens no Latvijas pieprasītākajiem trompetistiem Oskars Ozoliņš.

YDJ saikne ar Gunāra Rozenberga mūziku nav nejauša. Jau iepriekš producenti veiksmīgi remiksējuši Rozenberga 1979. gada hitu “Disko roze”. “Gunāra mūzika, viņa unikālie aranžējumi un izpildījuma maniere mums vienmēr ir bijusi tuva. “Legacy” ir mūsu cieņas apliecinājums viņa piemiņai un tam milzīgajam mantojumam, ko viņš atstājis Latvijas džeza un estrādes mūzikā,” stāsta YDJ producenti Lotars Lodziņš un Jānis Kalve.

Skaņdarba odziņa ir drosmīgais žanru apvienojums. Operdziedātājas Elizabetes Lauras Porgantes vokāls piešķir House ritmiem neierastu dziļumu un plašumu. Producenti joko: “Esam priecīgi par rezultātu un ceram uz sadarbību arī nākotnē, kamēr Elizabete vēl nav pilnībā aizņemta uz pasaules prestižākajām operas skatuvēm.”

Savukārt trompetes partijas uzticētas Oskaram Ozoliņam (“Labvēlīgais tips”, “Very Cool People”), kuram ir tieša profesionāla saikne ar Rozenbergu – Oskars muzicē “Mirage Jazz Orchestra”, ko savulaik vadīja pats leģendārais meistars. Tāpat komponēšanā un aranžēšanā palīdzējis arī komponists Artūrs Palkevičs.

Singlu bagātina divas īpašas interpretācijas, ko radījuši atzītie dīdžeji un producenti N’Works un Mart INC. YDJ ir patiesi gandarīti par šo sadarbību – abi remiksi piešķir skaņdarbam jaunu, stilīgu elpu un nodrošina augstvērtīgu skanējumu, ļaujot ikvienam klausītājam atrast savai gaumei un noskaņojumam tuvāko versiju.

Singla tapšanas laikā autori pamanījuši arī zīmīgas sakritības vārdos: 1979. gadā Rozenbergs izdeva albumu “Laura”, 2023. gadā sekoja viņa skaņdarbu albums “Linda”, un tagad jauno veltījumu atkal iedziedājusi Laura (Elizabete Laura Porgante). “Tā ir superīga sakritība, kas tikai apstiprina, ka viss saliekas savās vietās. Mēs ceram, ka mums izdevās šajā darbā ielikt daļiņu sevis, cieņpilni godinot Rozenberga talantu,” rezumē YDJ.

Grupa PĖRLE izdod jaunu singlu un atklāj savu jauno skanējumu

7.aprīlī grupa PĖRLE izdod singlu “Caur Pieturām” un piesaka sevi elektroniskās un
deju mūzikas žanrā.

2025. gada nogalē grupa atrada savu skanējumu un galveno aicinājumu- būt daļai no
Latvijas elektroniskās un deju mūzikas pārstāvjiem. Ceļš līdz tam bija pilns ar
eksperimentiem un izaicinājumiem, taču katrs pagrieziens tuvināja sajūtai, ka šis ir
īstais virziens grupai PĖRLE.

“Radīt tādu mūziku par kuru katram no grupas un komandas mirdz acis ir pilnīgi cits
mākslinieciskais piepildījums! Kopā esam rīkojuši arī vairākus privātus deju mūzikas
festivālus, šo mūziku baudām no sirds. Kā ne kā, mūsu grupā spēlē arī divi ļoti talantīgi
diskžokeji” , atklāj grupa PĖRLE.

Dziesma “Caur Pieturām” vēsta par cilvēkiem, kuri šķērso mūsu dzīves, bieži vien tikai
uz brīdi. Tā ir par sajūtu, ka reizēm vienkāršāk ir atvadīties nekā turēties pie situācijām,
kurām risinājuma nav,” stāsta grupas solists un vārdu autors Didzis Melderis.

Mūziku sarakstījusi grupa PĖRLE, vārdu autors- Didzis Melderis, mix un master-
Armands Varslavāns.

No 7. Aprīiļa dziesma pieejama lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, tostarp
Spotify, YouTube un citās.

    Edvards Strazdiņš, niekojoties ar mākslīgo intelektu, rada jaunu dziesmu

    Edvards par dziesmas tapšanu:
    “Kādu dienu izlēmu nedaudz parotaļāties ar kādu populāru mākslīgā intelekta
    rīku – palūgt tam uzrakstīt dziesmas vārdus, tādus, kas varētu patikt latviešu
    mūzikas klausītājiem. Diezgan neveiklā latviešu valodā tapa dziesmas pirmā
    versija. Uzrakstīju savu melodiju un izveidoju nevainīgu joku video savam
    TikTok profilam. Šķita, ka turpat tas arī paliks. Tomēr dziesmas uzmetums guva
    necerēti daudz labu atsauksmju, un tas iedrošināja mani ierakstīt šo dziesmu
    profesionālā studijā un izdot kā singlu. Šādai versijai jau bija nepieciešami
    pamatīgi teksta uzlabojumi, un to es kopā ar pieredzējušiem kolēģiem arī
    paveicu, līdz dziesma kļuva par pilnvērtīgu skaņdarbu.”

    Pie dziesmas ieraksta studijā strādāja producents Juris Ludženieks, ar kuru kopā
    radīts arī līdz šim populārākais Edvarda hits “Uz Tukumu pēc smukuma”.
    Ierakstā piedalījies arī ģitārists Ainis Rudzītis.

    Savukārt dziesmas video veidojis Kaspars Dvinskis (“Dween Production”),
    izmantojot veco labo VHS kasešu kameru. Klipā piedalās arī Edvarda mīļotā
    Paula Gabrāne, kura redzama vairākos citos Edvarda video. Video būtisku
    lomu spēlē arī Edvarda nesen restaurētais “vecais” Audi automobilis.

    Krisy izdod pirmo dziesmu latviešu valodā “Spīdam”

    Mūziķe Krisy nāk klajā ar jaunu singlu latviešu valodā “Spīdam”, kas ir par ļaušanos, par
    mīlestību un to īpašo gaismu, ko mēs izstarojam, kad esam iemīlējušies. Šī ir pirmā Krisy
    oficiālā dziesma latviešu valodā.

    Dziesma “Spīdam” atklāj mākslinieces jutīgāko pusi, apvienojot popa un R&B noskaņas ar
    mūsdienīgu skanējumu. “Rakstot “Spīdam”, es domāju par tiem brīžiem, kad viss apkārtējais
    sāk atgādināt vienu konkrētu cilvēku. Tā ir tāda dīvaina, bet skaista padošanās savām
    emocijām. Man gribējās parādīt, ka ļaut atklāt savu trauslumu ir veids, kā mēs patiesi sākam
    mirdzēt,” stāsta Krisy.

    Dziesma ir tapusi dziesmu rakstīšanas nometnē, sadarbībā ar producentu Kristapu Ērgli un
    tekstu līdzautoru Kristu Indrišonoku (Chris Noah), tika veidots vienots un emocionāli
    piesātināts skanējums.

    Krisy savu muzikālo darbību uzsāka 2019. gadā ar dziesmu “Don’t flip your wig” un kopš tā
    laika attīstījusi daudzveidīgu rokrakstu, neierobežojot sevi vienā žanrā. Viņas mūzikā saplūst
    R&B, hiphops, pops un elektroniskās mūzikas elementi. Plašāku atpazīstamību Krisy guva,
    piedaloties “Supernova 2026” finālā ar dziesmu “Take It”. 2025. gada nogalē viņa izdeva
    savu debijas mini-albumu “The Beginning of an End”, kas iezīmēja nozīmīgu posmu viņas
    radošajā attīstībā. Plašāku atpazīstamību Krisy guva, piedaloties “Supernova 2026” finālā ar
    dziesmu “Take It”.

    Sekot līdzi Krisy gaitām un jaunumiem var viņas sociālo tīklu profilos, savukārt dziesma
    “Spīdam” pieejama visās populārākajās mūzikas straumēšanas platformās.

    Nomadu folkroka grupa Alum Alu aprīlī un maijā dosies pavasara tūrē pa Latviju

    Pēc nesen izdotā dubultsingla “Ederlezi/Neizturami” panākumiem – no kura
    dziesma “Neizturami” šobrīd jau septīto nedēļu atrodas “Radio Naba” Top 10
    LV topā – grupa no Rīgas plāno nest savu unikālo, dejisko un enerģisko folkroka
    skanējumu visā valstī.

    Alum Alu plāno prezentēt jaunu materiālu no gaidāmās singlu sērijas, kas tiks
    izdota nākamā gada laikā, kā arī pavisam jaunas dziesmas, kas vēl nav
    ierakstītas – dažas no tām koncertos izskanēs pirmo reizi. Grupas solists Aleksis
    Uss piebilst: “līdzās jaunajam materiālam mēs atgriezīsim arī vairākas dziesmas
    no mūsu debijas albuma (“Alum Alu”, 2023), kas jau ilgu laiku – krietni vairāk nekā gadu – nav bijušas mūsu koncertu repertuārā.”

    Tūre sāksies jau nākamnedēļ ar diviem showcase koncertiem starptautiski atzītajā festivālā Tallinn Music Week 9. un 11. aprīlī; vispirms daudzžanru pasākumā “Cindy & Kate’s Baltic Night” klubā Uus Laine, bet pēc tam pilsētas skatuvē, kuru kūrē “Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”, kopā ar pazīstamo dziedātāju Shipsea.

    “Mēs spēlēsim uz dažām no lielākajām skatuvēm, kurās jebkad esam bijuši kā galvenie mākslinieki,” stāsta mandolīnists Saimons Džeimss Čisums, “mēs par to esam ļoti sajūsmināti un pēdējā laikā mēģinām kopā ik pa pāris dienām. Sagatavošanās prasa daudz darba, bet tas būs tā vērts – tie būs vieni no lielākajiem un labākajiem koncertiem, kādus jebkad esam nospēlējuši.”

    Tūres ietvaros Alum Alu pirmo reizi uzstāsies Jelgavā (17. aprīlī), Rēzeknē (24. aprīlī) un Cēsīs (25. aprīlī).
    Jelgavā koncertprogrammu iesildīs Marokas tuksneš-roka grupa Badil, dodoties savā pirmajā Baltijas valstu tūrē.
    Rēzeknē iesildītāji būs vietējā rokgrupa Marysana.
    Cēsīs vakaru noslēgs īpašs afterparty DJ sets no Kaspara Čakstes (Oranžās Brīvdienas).

    “Mēs būsim arī galvenie mākslinieki Fontaine Palace Liepājā,” turpina Čisums, “tur neesam spēlējuši jau kopš 2024. gada, kad uzstājāmies kā iesildošā grupa Oranžajām Brīvdienām.” Liepājas klausītāji Alum Alu var atcerēties arī no šī gada sākuma, kad grupa uzstājās kopā ar indie žanra leģendām Hospitāļu iela koncertā Kultūras namā “Wiktorija”.

    Tūre noslēgsies maijā ar diviem koncertiem, atzīmējot Alum Alu sešu gadu jubileju – koncertu dzimtajā Rīgā (16. maijā) un atgriešanos ilggadējā koncertvietā “Kurte” Talsos (23. maijā). Tas iezīmēs ne tikai sešus kopā pavadītus gadus uz skatuves, bet arī 100 koncertus kopš grupas dibināšanas – grupas dibinātājiem (Aleksim Usam un Saimonam Džeimsam Čisumam) jau ir iecerēts kas īpašs šim notikumam.

    Alum Alu uzstāsies arī šī gada konkursa “Nemiera Blice” finālā Kultūras namā “Atmoda” Rīgā. Datums vēl
    tiks precizēts.

    Tūres datumi:
    09.04 – Uus Laine – Tallinn
    11.04 – Telliskivi Creative City – Tallinn
    11.04 – Ülase12 – Tallinn
    17.04 – Melno Cepurīšu Balerija – Jelgava
    18.04 – Fontaine Palace – Liepāja
    24.04 – Līpuoja – Rēzekne
    25.04 – Fonoklubs – Cēsis
    16.05 – Depo – Rīga
    23.05 – Kurte – Talsi
    Alum Alu sastāvs:
    Aleksis Uss – balss, akustiskā ģitāra
    Saimons Džeimss Čisums – mandolīna, balss

    Eli Ellere – balss, tamburīns
    Jānis Zemgus Jātnieks – bajāns, balss
    Egija Laura Preise – vijole, balss
    Rihards Rikmanis – bass
    Jachin Edward Pousson – bungas