DoBiiti un Leja piedaloties Dj Aspirins piedāvā “MARATONS”

DoBiiti un Leja sevi kā Hip-Hop projekts pieteica pērn 2025. gada martā, izdodot klasiskā Hip Hop manierē ieturētu singlu ar videko klipu – Slaisti, kam sekoja vēlāk arī nākamais pieteikums, nemazāk rūdīts, ar nosaukumu – Sociopāts. Šobrīd tautās tiek nodots jau trešais singls ar nosaukumu – Maratons, kurā piedalās tautā labi zināmais plašu skrāpēšanas meistars – Dj Aspirins.

“Visa ideja par to, ka jāatgriežas pie Hip Hop saknēm ir saistīta ar to, ka šis žanrs ir mūs kā māksliniekus
audzinājis jau kopš 90. gadiem. Ņemot vērā, ka Hip Hop žanram kā tādam vēl nesenā pagātnē tika svinēta gana nozīmīga un apaļa jubileja, šobrīd tie jau būs 53 gadi, lēmām, ka vajadzētu saņemties un iedzīt vienu sulīgu ripuli, lai daudzinātu Hip Hop kultūru un, kā tautā saka, atdotu tam respektu arī no mūsu puses, raudzējot paredzēto albumu apzināti 90. gadu klasikākā Hip Hop mērcē.” Tā DoBiiti un Leja

“Kāpēc Maratons? Nekādu artifaktu te nav šoreiz – šis gabsis ir par mums pašiem kā arī par laiku šajā
muzikālajā pasaulē, kuru esam pavadījuši kopā ar gana paprāvu pulciņu izpildītāju, kam savā laikā tika
rakstīts un producēts muzons. Kopā ir sastrādāts ļoti duadz pa šiem, varētu teikt nepilniem 30 gadiem, kā arī kopīgi attīstītas visādas dullas, bet noteikti radošas idejas, uz kurām atskatoties, pārņem aizvien gandarījums un lepnums. Maratons ir par to, ka nekas nebeidzas un katrs jauns projekts ir tikai turpinājums iepriekšējam. Savukārt, kas attiecas uz izpildītājiem, kuri minēti dziemsā, tā ir kā pateicība par savā laikā kopā būšanu, jo bez komandas viss kustas citos tempos. Liels prieks un pateicības Dj Aspirīnam, kurš arī bijis kopā ar mums, varētu teikt, jau no pašiem pirmsākumiem, atrodot laiku pieslēgties kam jaunam.” Saka Domino.

“Video klips – Šī bija viena interesanta pieredze, traucoties satiksmē un sēžot uz platformas, kur ir
piestiprināts viens vienīgs krēsls. Nepārprotami bija sajūta, ka esi kā planējošs putns starp autoplūsmu un
pilsētas celtnēm. Paldies jāsaka Tomam Briņķim par putna lidojuma skatiem. Paldies, Tomam Elnionam par kadriem uz zemes. Paldies Rīgas Hanzas vidusskolai par sporta zāles skatiem. Paldies Lienei Muciņai par štātēm, Paldies Vadimam Znamenskim par skaņu un, protams, Ginteram Vilciņam, kurš jau no pirmā singla ir kopā ar mums vizuālā iepakojuma radīšanā.” Turpina Leja.

Domino jeb DoBiiti savu rokrakstu kaldinājis kā bītmeikers, strādājot kopā ar tādiem pašmāju izpildītājiem un apvienībām kā “Full Clipp”, “Riga Records”, “Austrumu bloks”, Ozols, Kurts, Gacho, Āķis, “Klusais centrs”,
AnD, Fakts, Grafomāns, NBC, Fiņķis un daudzām citām Latvijas mēroga hip-hopa zvaigznēm. 

Savukārt Mārtiņš Leja jeb vienkārši Leja ir pazīstams kā multiinstrumentālists, dziedātājs, dažādu žanru un
izpildītāju dziesmu autors kā arī mūzikas producents, kurš jau paspējis piedalīties gandrīz 30 mūzikas albumu tapšanā. Šobrīd aktuālākais no projektiem, kurā Leja ņem dalību kā basģitārists, ir roka četrotne “Indygo”, Fēlikss Ķiģelis u.c.

“DoBiiti un Leja” pauž, ka šis nav viena, divu vai trīs singlu projekts, jo albums jau ir ierakstīts un gaida savu
saules gaismu 2026. gadā.

“Man vajadzēja izrepoties” – VIŅA izdod jaunu mini albumu ar nosaukumu “V70”

Repere VIŅA, īstajā vārdā Zelma Jēgere, izdod jaunu mini albumu ar nosaukumu “V70”. Relīzē dzirdami 3 jauni skaņdarbi, 2 skiti un jau vasarā izdotais singls kopā ar Ūgu un Revolūciju ar nosaukumu “100”.

Albuma vāciņš ir nepārprotama reference uz amerikāņu repera Kendricka Lamāra 2024. gadā izdotā albuma “GNX” noformējumu.

Pati mūziķe par jauno EP izsakās šādi: “Neilgi pēc tam, kad pagājušā gada pavasarī izdevu albumu “Problēmbērns”, ar tādu kā ieskrējienu jau sāku iegrimt domās par nākamo lielformāta relīzi, un tā, palēnām sākot apsmadzeņot vairākas nopietnas un sarežģītas tēmas, par kurām vēlos rakstīt, es sajutu spēcīgu vēlmi nedaudz iepauzēt šo procesu, izbāzt galvu no ūdens un atļaut sev nedaudz uzelpot. Man vajadzēja izrepoties – uz mirkli atgriezties pie pieejas, kur atļauju sev vienkārši izbaudīt procesu, rotaļāties ar tekstu un mūziku un uz brīdi iespundēt savu iekšējo kritiķi kādā tumšā telpā ar labu skaņas izolāciju. Lielākā daļa no šī mini albuma tapa, braukājot pa Latviju, Franciju un paliekot pa nakti dažādās skaistās vietās manā 1999. gada Volvo ”

Albums pieejams visos straumēšanas servisos. Skaņu miksēja un māsterēja DJ Monsta (Uldis Cīrulis), un vāciņa foto uzņēma Ansis Landorfs.

RYGA UN KASPARS BINDEMANIS: JAUNA NODAĻA

Gandrīz desmit gadus kopš iepriekšējās sadarbības grupa “Ryga” atkalapvienojas ar
Kasparu Bindemani jaunam projektam – singla “Say You Love Me Now” transformētam
izdevumam. Dziesma, kas savulaik vairākus mēnešus dominēja Latvijas populārās mūzikas
arēnā un tika atzīta par Radio SWH gada dziesmu Nr. 1, tikusi adaptēta Spānijas un
Latīņamerikas platuma grādiem. Atjauninātā versija ar nosaukumu “Dime que me amas ya”
iekļauta arī Andalūzijā uzņemtās mākslas filmas “Magdalena’s Land” skaņu celiņā. Tas pats
DNS, cits “vaibs”– Mārča Judža synth-pop bāze savienojumā ar Kaspara Bindemaņa
spānisko pieskārienu piešķir dziesmai jaunu, karstajam Vidusjūras klimatam pietuvinātu
skanējumu.

Gan grupas “Ryga” līderis Mārcis Judzis, gan Kaspars Bindemanis ir augsti novērtēti
savā dzimtenē. Abi ir radījuši vairākus singlus, kas ierindojušies lielāko Latvijas radiostaciju
topu virsotnēs, kā arī komponējuši mūziku teātrim, kino un vērienīgiem pasākumiem. Abi
mākslinieki ilgstoši sadarbojušies ar Latvijas lielāko — Dailes teātri — un abi ir pārcēlušies
uz dzīvi Spānijā. Grupas “Ryga” debijas albums “Catch Her Groove”, kas izdots Baltijas
valstīs, Vācijā, Šveicē un Austrijā, tika nominēts balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākais
elektroniskās mūzikas albums”. Trīs albuma singli tika iesniegti izskatīšanai “Grammy” balvas
nominācijām.

Paralēli darbībai grupā “Ryga”, Mārcis 24 gadus bijis bundzinieks vienā no Latvijas
populārākajām grupām “Dzelzs Vilks” un nesen pievienojies Ivo Fomina grupai. Starp viņa
ievērojamākajiem sasniegumiem jāmin mūzika izrādēm “Izraidītie” (rež. O. Koršunovas) un
“Bannija Manro nāve” (pēc Nika Keiva romāna motīviem), kas saņēmušas “Spēlmaņu nakts”
nominācijas kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors”. Īsfilma “Soulclash” (rež. E.
Maligina) ar Mārča mūziku saņēmusi apbalvojumus vairākos starptautiskos festivālos,
tostarp “Zelta ziloni” festivālā “Short Film Breaks”.

Kaspars ir starpnozaru mākslinieks — mūziķis, aktieris, režisors, producents, dīdžejs
un dizainers — , kura darbi tikuši nominēti un apbalvoti gan vietēja mēroga, gan
starptautiskos festivālos. Jau kopš 18 gadu vecuma viņš ticis nominēts kategorijās “Labākais
ģitārists”, “Labākā grupa” un “Labākais mūzikas video”, kā arī saņēmis nominācijas kā
labākais režisors balvām “LNT Mūzikas Video” un “Zelta mikrofons”. Kaspars ir komponējis
mūziku un veidojis skaņu dizainu neskaitāmiem projektiem, tostarp Eirovīzijas dziesmu
konkursa finālam un Latvijas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, un dalījis satuvi ar
tādām pasaules mēroga ikonām kā Karls Bartoss (Kraftwerk), Lloyd un B.o.B.. Nesen
Čehova lugas “Tēvocis Vaņa” iestudējums (rež. O. Koršunovas), kurā Kaspars piedalījās kā
aktieris un mūziķis, kritiķu vērtējumā tika atzīts par vienu no desmit labākajām sezonas
izrādēm Spānijā. Pagājušajā gadā pirmie trīs singli no viņa gaidāmā albuma sasniedza
Latvijas lielāko radiostaciju topu virsotnes, tostarp 1. pozīciju.

[Ex] da Bass piešķir jaunu skanējumu tautā iemīļotai dziesmai ar dziļi latvisku kodu

Enerģisku elektroniskās deju mūzikas žanra Afro house versiju pirms 12 gadiem iznākušajam Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Māras Upmanes-Holšteines kopdarbam “Pilni Vižņu Mani Mati”, radījis pašmāju dīdžejs un producents [Ex] da Bass jeb Mareks Dainis. Dziesmas jaunā versija jeb remikss oficiāli iznāca piektdien, 20.martā.

“Ideja par pavisam jaunu skanējumu šai leģendārajai dziesmai ar Imanta Ziedoņa vārdiem man radās kādā agrā pirmdienas rītā, dodoties mājup pēc pasākuma. Tā izskanēja drauga mašīnā no viņa “Spotify” dziesmu listes. Atzīšos, ka tā bija pirmā reize, kad dzirdēju šo skaisto dziesmu ar dziļi latvisko kodu. Neticami, vai ne? Uzreiz aizsūtīju ziņu Mārai, kam sekoja atbilde, ka ideja ir ļoti apsveicama un ir vērts to realizēt! Lai arī oriģinālos “Pilni Vižņu Mani Mati” vokālus arhīvos nebija viegli atrast – Mārai tas izdevās un biju gatavs ļauties savam domu lidojumam. Liels paldies Mārai par iespēju, kā arī fonda “Viegli” komandai par novērtējumu. Manā atmiņā spilgti palicis Renāra Kaupera sacītais pēc tam, kad biju viņam gatavo dziesmu nosūtījis saskaņošanai. Viņš atzina, ka šī ir lieliska versija un, ka fonds “Viegli” tikai un vienīgi priecājas, ka šī dziesma skan arī šādi un, ka kāds to izdzirdēs pirmo reizi tieši šādā versijā,” stāsta [Ex] da Bass.

“Man šķiet forši, ka dziesma turpina dzīvot savu dzīvi, iegūstot jaunu interpretāciju un skanējumu ārpus tās oriģinālās versijas sajūtām un iesoļojot arī pilnīgi citā žanrā, vidē un publikā. Afro house man pašai patīk, bet reizē tas ir tāds virziens, kurā nebūtu savu balsi pati iedomājusies skanam. Manuprāt, dziesma turpina tās mantrisko sajūtu, bet reizē ieved citas jaudas rituāla transā,” savās pārdomās par jauno versiju dalās dziedātāja un dziesmas autore Māra Upmane-Holšteine.

Namejs izdod jaunu singlu “Tuvāk Tev” – atklātu stāstu par iekšējo spēku un sevis pieņemšanu

Ceturtdien, 19. martā, klausītāju vērtējumam tiek nodots dziedātāja Nameja
jaunais singls “Tuvāk Tev”, kas radies īpaši personīgā un emocionāli piesātinātā
brīdī. Dziesmai tapis arī videoklips.

Dziesmas mūzikas un teksta autori ir Jurģis Namejs Zvejnieks un Kaspars Ansons, un
tās tapšanas stāsts ir pavisam vienkāršs, bet līdz kaulam patiess, izjusts un izdzīvots,
mācoties pašam no sevis, iegūstot pašam savus punus, kas likuši uz dzīvi paskatīties
citām acīm. ““Tuvāk Tev” radās vienā vakarā “X Faktora” laikā – brīdī, kad uzkrātais
nogurums, viss piedzīvotais un emociju intensitāte lika apstāties un vērīgāk ieskatīties
sevī. Tā ir pašrefleksija, pašmotivācija un godīga atzīšanās sev par savu jūtīgumu un
spēju augt caur grūtībām. Es sapratu, cik daudz mēs slēpjam aiz frāzes “viss ir
kārtībā”. Bet patiesībā – tieši grūtākie brīži ir tie, no kuriem mēs visvairāk mācāmies,
tāpēc tos nekad nevajag noniecināt. Tieši tos es pats visvairāk esmu centies paņemt
sev, pieņemt un no tiem mācīties. Tā ir arī atzīšanās pašam sev – esmu emocionāls,
apzinos to, gribu tāds būt, jo no tā var mācīties,” atklāj Namejs.

Dziesmas vēstījums ir vienkāršs, bet spēcīgs – dzīves skaistums slēpjas arī tās
izaicinājumos. Katrs cilvēks savas grūtības izdzīvo atšķirīgi, taču atbildes nav jāmeklē
citos. Tās ir mūsos pašos. “Tuvāk Tev” aicina pieņemt sevi, ticēt sev un iet cauri
dzīvei ar paceltu galvu, neatkarīgi no apstākļiem.

“Man ir prieks, ka Jurģis neapstājas pie pirmās dziesmas un turpina iet uz priekšu, ir
degsmes pilns. Mums izveidojusies lieliska sadarbība un draudzība, ir prieks, ka “X
Faktors” ir dzemdinājis jaunu un daudzsološu vīriešu vokālistu. Tā ir, ja tā varētu
teikt, apjomīga balss, kas nākusi klāt Latvijas mūzikā. Turpinām virzīties uz priekšu
un strādāt uz albumu,” atklāj Ansons.

Līdz ar singlu tapis arī videoklips, kas ļauj sajust Nameja muzikālo pasauli tuvāk un
dzīvāk. Tas kalpo kā ieskats gaidāmajos koncertos – intīmākos, patiesos un
emocionāli piesātinātos. Videoklipa režisors ir Aleksandrs Bricis, kurš, kā uzsver pats
mākslinieks, “redz un sajūt stāstu”, ne velti ar viņu izveidojusies lieliska sadarbība.

“Šī dziesma nav beigas, tas ir tikai sākums, tas ir solis tuvāk sev,” saka Namejs.

Marta izdod albumu, izziņo koncertu un gūst atzinību BBC Radio 1

!9. martā dziedātāja un dziesmu autore Marta Grigale laidusi klajā trešo studijas albumu “Wrong Woman (According to the Rule Book)”, ko atzinīgi novērtējusi arī viena no pasaulē ietekmīgākajām radiostacijām, BBC Radio 1, pirmatskaņojot dziesmu “Villain of the Day”. Līdz ar albuma izdošanu tiek izziņots Martas koncerts Spīķeru koncertzālē 25. septembrī.

Jaunais albums, kas pieejams arī vinila plates formātā, apvieno abus jau izdotos “Wrong Woman”
minialbumus, kā arī trīs jaunas kompozīcijas, tādējādi noslēdzot mākslinieces 2023. gadā aizsākto pirmo
starptautisko mūzikas ēru. “Šī albuma tapšana ir bijis līdz šim iedvesmojošākais laiks manā dzīvē,” atzīst
Marta. “Esmu izstūmusi sevi ārpus komforta zonas ar mērķi pārrakstīt noteikumus par to, ko nozīmē būt
sievietei un ko māksliniece no Latvijas var pašas spēkiem sasniegt ārpus mūsu valsts robežām. Šis
eksperiments ir ne tikai atraisījis manī jaunas radošuma šķautnes, bet arī pierādījis, ka šai mūzikai ir vieta
starptautiskajā tirgū.”

Pie Martas starptautiskajiem panākumiem pieskaitāms jaunās dziesmas “Villain of the Day” pirmatskaņojums BBC Radio 1 raidījumā “Future Pop” un raidījuma vadītājas Džoudijas Braientas (Jody Bryant) atzinība (“Es vienkārši viņu mīlu!”); dziesmas “Cool” iekļaušana ASV seriālā “Love Island Games”; klausītāji visā pasaulē, kuri sevi dēvē par “Martinis”; publikācijas starptautiskos medijos, tostarp “Wonderland Magazine”, kas slavē Martas “lipīgās melodijas un prasmīgos tekstus”*. Tāpat uzsākta sadarbība ar ASV mūzikas sinhronizācijas aģentūrām un Lielbritānijas mūzikas izplatīšanas un menedžmenta kompānijām. Par paveikto aizvadītajā gadā mūziķe saņēmusi arī GAMMA nomināciju kategorijā “Gada mūzikas eksports”.

Līdz ar albumu klausītājiem tiek nodots jaunais singls “Rule Book”, kas tapis kopā ar britu mākslinieci,
dziesmas līdzautori Rūbiju Dafu (Ruby Duff), līdzautoru un producentu Džimu Lotonu (Jim Lawton) un miksa, māstera inženieri Kristoferu Harisu (Kristofer Harris). “Sabiedrībā valda nerakstītas normas un noteikumi, kas pēc būtības nav nekas slikts, jo citādi sāktos anarhija. Taču dažreiz ir vērts uz šiem noteikumiem paskatīties ar kritisku aci un pajautāt sev, vai tiešām tiem piekrīti. Ceru, ka “Rule Book” ironija un enerģija dos klausītājiem pārliecību dzīvot pēc saviem, nevis citu noteikumiem,” par jauno dziesmu stāsta Marta.

25. septembrī gaidāms īpašs notikums – Martas solo koncerts Spīķeru koncertzālē, kur kopā ar grupu tiks
izpildīts gan jaunais albums, gan klausītāju iemīļotas dziesmas latviešu valodā. Biļetes pieejamas “Biļešu
Serviss PLG” platformā un tirdzniecības vietās.

Albums “Wrong Woman (According to the Rule Book)” pieejams lielākajos straumēšanas servisos (Spotify,
Apple Music, YouTube Music u.c.), kā arī vinila formātā.

Dziesma “Villain of the Day” saņēmusi LaIPA stipendijas atbalstu.

Markuss Rūtentāls izdod pirmo singlu angļu valodā “Skin And Bone”

Dziedātājs un dziesmu autors Markuss Rūtentāls pasaulei piedāvā savu pirmo dziesmu
angļu valodā “Skin And Bone” jeb tulkojumā gluži kā teiciens “Kauli un Āda”, kurā aplūko
cilvēka esamības jautājumu. Dziesmu no trešdienas, 18. marta, iespējams klausīties visās
mūzikas straumēšanas platformās.

Markuss sevi Latvijas mūzikas scēnā pieteica 2025. gada vasarā un aktīvi ir izdevis dziesmas līdz šim
latviešu valodā: “Atpakaļ”, “Vēlu Rītā” un “Zīda Spārni”. Tam sekojis kāds klausītājiem, iespējams
pārsteigums – dziesma angļu mēlē “Skin And Bone”.

Valodas ziņā mainot virzienu, taču muzikālā skanējumā saglabājot Markusam raksturīgo indie pop-roka
skanējumu ar elektronikas elementiem “Skin And Bone” jeb tulkojumā “Kauli Un Āda” ir vēl viens singls
pirms jaunā albuma, kuru klausītājiem iecerēts nodot jau pavisam drīz – šī gada pavasarī.

“Dziesma ir atgādinājums visām cilvēkbūtnēm, ka pamatā esam kauli un āda. Atomi, kas nejauši, vai,
iespējams, tīši ieņēmuši cilvēka veidolu. Ko darīt ar šo esamību ir katra paša ziņā, bet aicinu ikkatru
reizēm apstāties, padomāt un nedaudz pamosties, jo pamatā tomēr esam arī zvaigžņu putekļi un tas
savukārt ir ļoti skaisti, ne?” ar aicinājumu aizdomāties, dziesmas vēstījumu skaidro tās autors Markuss.

Ieklausoties dziesmas vārdos, iespējams saklausīt to, ka dziesma gluži nav par konkrētu cilvēku, taču
drīzāk patiešām kādu “cilvēkbūtni”. Galvenais dziesmas varonis vienlaicīgi ir kas nekonkrēts, uzrunāts
pat ar “it” (tulk. – tas), taču vēlāk tas pārplūst gan autorā, gan kaut kādā vēl citā “tu”. Tā Markuss
aptver arī visuma mainīgo un netveramo dabu, kurā ikviena būtne patiesībā ir savstarpēji saistīta.

Markuss atklāj, ka, lai gan konkrētā dziesma ir sarakstīta angļu valodā, klausītāji, kas viņa daiļradi
iemīlējuši latviskā variantā var nesatraukties. Albumā pārsvarā visas dziesmas būs latviešu valodā. “Kad
pirmo reizi sāku rakstīt mūziku, eksperimentējot ar dažādiem stiliem un žanriem, veidojot dziesmas, kas
pie klausītājiem tā arī nekad nenonāca, šķita, ka vieglāk ir rakstīt angliski. Iespējams, paslēpties aiz
svešas valodas barjeras ir gluži kā uzvilkt masku – tad ir drošāk. Drīz vien sapratu, ka labāk ir ļauties
mūzikai un tās patiesumam, tādēļ pirmās dziesmas tomēr tika izdotas latviešu valodā. Varu gan atklāt,
ka šī dziesma bija pirmā, ko sarakstīju un kas pilnībā jau profesionāļu apstrādāta bija gatava un ilgi
gaidīja savu izdošanas brīdi.”

“Svarīgi piebilst, ka šobrīd esmu sapratis, ka man patiesi patīk un es izbaudu dziesmas rakstīt latviski,
tādēļ “Skin And Bone” nenozīmē, ka turpmāk latviski vairs nerakstīšu. Neatkarīgi no tā, man šķiet, ka
dažkārt ir dziesmas, kurām labāk piestāv cita valoda – šajā gadījumā angļu”, tā savas pārdomas par
rakstīšanu svešvalodā turpina Markuss Rūtentāls.

Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu Rūdolfu Ozolu, kurš parūpējies arī par tās mixu. Savukārt par
dziesmas master jāpasakās Albertam Levicam. Albuma vāka mākslu veidojusi Samanta Vintiša.
Dziesmu klausīties visās straumēšanas platformās iespējams jau no 2026. gada 18. marta.

Indie un alternatīvās popmūzikas notikums “La-Di-Da-Di” papildina programmu

Ar pasaules mūzikas kritiķu atzinību godinātā angļu postfolkroka orķestra “caroline” un
Gēteborgas leģendārā dziesminieka Jensa Lekmana koncertiem šogad sevi piesaka jauns indie un
alternatīvās popmūzikas notikums “La-Di-Da-Di”. Pirmie dārza svētki norisināsies 2026. gada 7.
un 8. jūlija pievakarēs Rīgā, Mežaparka Zaļajā teātrī. Tuvojoties notikumam, “La-Di-Da-Di”
programmu papildina divas kulta grupas no Baltijas – “Pia Fraus” (Igaunija) un “Aparāts”
(Latvija–Dānija).

Izcila mūzika, gardākais ēdiens un izsmalcināti dzērieni – “La-Di-Da-Di” būs dārza svētki, kur uz brīdi
aizmirst ikdienas rūpes, satikt sen neredzētus draugus, nedaudz liegi padejot un pieredzēt dzīvu mūzikas
vēsturi.

Toms Grēviņš, dīdžejs un “La-Di-Da-Di” programmas kurators: “Vairāk nekā divdesmit gadus esam
priecājušies un baudījuši mūziku līdzīga tipa pasākumos visā Eiropā, un esam pārliecināti, ka tieši šobrīd
ir īstais brīdis šādus pilsētas mūzikas svētkus rīkot arī pie mums. Esmu ļoti gandarīts par pirmā “La-Di-
Da-Di” programmu, jo uz vienas skatuves ar Latvijā vēl nekad nebijušiem galvenajiem māksliniekiem
“caroline” un Jensu Lekmanu, uzstāsies gan pilnīgi jauni mūziķi ar fantastiskām idejām un enerģiju, gan
ekskluzīvi Baltijas indie klasiķi, kurus nav iespējams sastapt katros otrajos pilsētas svētkos.”

Jau iepriekš ziņots, ka pirmo “La-Di-Da-Di” svētku galvenie mākslinieki būs Londonas oktets
“caroline” un Zviedrijas kulta antifolka dziesminieks Jenss Lekmans. Uz skatuves kāps arī pašmāju
postgrandža grupa “Bēdu brāļi”, kā arī jaunie un daudzsološie dziesminieki “Goldbug” (Īrija) un
“Kabloonak” (Lietuva).

“La-Di-Da-Di” programma ir papildināta ar vairākiem spilgtiem vārdiem. Dārza svētkos uzstāsies
Igaunijas “shoegaze” un “dream pop” klasiķi “Pia Fraus”, kuri Latvijā pēdējo reizi koncertējuši
pirms astoņiem gadiem. Savukārt vienīgo koncertu Latvijas galvaspilsētā “La-Di-Da-Di” ietvaros sniegs
Latvijas–Dānijas leģendārā alternatīvā popgrupa “Aparāts”, kas 2026. gada vasarā apvienosies vien
uz dažiem īpašiem koncertiem.

Programmu papildinājis arī Cēsu multiinstrumentālists Kočāns Miķelis, kura mūziku augstu novērtējis
viens no pasaules ietekmīgākajiem džeza un “world music” dīdžejiem Džailzs Pītersons. Mūziķis nesen
laidis klajā savu jaunāko albumu “Putraimi: Neošlāgeru kopums Vol. 2”.

Visi mākslinieki dārza svētkos uzstāsies kopā ar pilnām pavadošajām grupām. Par “La-Di-Da-Di”
gardēdības un spirdzinājumu piedāvājumu organizatori informēs atsevišķi, tuvojoties svētku norisei.

Darba dienu vakaru vasaras dārza svētki “La-Di-Da-Di” ir sens dīdžeja un programmas kuratora Toma
Grēviņa, izdevniecības “I Love You Records” un festivāla “Summer Sound” organizatora sapnis, kam
beidzot lemts piepildīties. Lai saglabātu īpašu un nepiespiestu atmosfēru, ieejas biļešu skaits būs
ierobežots. Biļetes uz “La-Di-Da-Di” pieejamas www.bilesuserviss.lv.

«Papīra Lidmašīnas»  cer iedvesmot ar jaunu dziesmu ‘’Tu vari’’!

Neatlaidība, ticība sev, drosme! Tās ir īpašības, kas nereti iet roku rokā ar
panākumiem. Smelies iedvesmu, neapstājies un dodies tālāk – TU VARI!

“Bieži sevi šaustu un kritizēju, un tādējādi zaudēju vēlmi kaut ko darīt uz priekšu, taču tajā pašā
laikā notiek kas tāds, kas atgriež manī iedvesmu. Dažreiz tā atnāk dziesmas demo formā no
Jura,’’stāsta Rihards.

“Ar katru dziesmu, katru uzstāšanos speram soli pretī kam lielākam. Jā, dažreiz viss
nenotiek tā, kā mēs vēlētos, bet tā ir daļa no mūsu ceļa. Rakstot šīs dziesmas vārdus, vēlējos
mūsu iedvesmu nodot tālāk – neapstājies, ievelc elpu un sper nākamo soli! Iespējams – arī tava
lidmašīna jau pavisam drīz pacelsies gaisā!‘’ turpina Rihards.

“Šis gads mums ir iesācies ražīgi. Vēl nesen piedalījāmies ‘’Supernova 2026’, bet tagad
jau strādājam pie jaunām dziesmām, gatavojamies vasaras pasākumu sezonai un jau esam
uzsākuši darbu pie sava pirmā akustiskā koncerta veidošanas,’’ stāsta Juris Ludženieks.

2026. gada rudenī grupa plāno savu pirmo akustisko koncertu, kurā skanēs gan
oriģināldziesmas, gan pāris citu mākslinieku dziesmas jaunā skanējumā.

    Repere Revolūcija izdod seksīgu singlu “sulu laiks”!

    16. martā, pavasara saulei sildot, ir pienācis bērzu “sulu laiks”! Dziesmā piedalās arī Dziedātāja Amanda.

    Reti dzirdams, ka Latvijā uzdrošinās repot par kaisli un tuvību, tad nu kura cita, ja ne Revolūcija pateiks to tieši un atklāti – kā tas arī ir! Dziesma stāsta par mīlošām attiecībām, kurās ir gan kopīgas intereses, gan kvalitatīvi un aktīvi pavadīts laiks kopā. 

    “Sieviešu reperes ārzemēs jau ilgi un dikti pārcilā mīlēšanās tematu, šķiet, angliski visu pateikt ir ļoti vienkārši un pat brutālākās lietas izklausās labi. Ņemot vērā, ka man pašai ļoti patīk, ka sievietes runā par šādām tēmām, arī es izdomāju uzrakstīt seksīgo gabalu, kas, cerams, nesagādās nevienam pāragri sirmus matus,” – stāsta Revolūcija.

    Dziesmas vizuālā noformējuma autore ir Elza Dandzberga. Bildē redzama pati Revolūcija ar savu otru pusīti, kuram veltīts šis skaņdarbs. 

    “Sulu laiks” producents ir Shenfi jeb Artūrs Šēnfelds, taču ierakstu un mix/master nodrošinājis Tablis, Toms Horsts, “401” studijā.

    Revolūcija ar savu muzikālo kompanjoni Dziedātāju Amandu jau gatavojas karstai festivālu vasarai, kurā plānoti vairāki koncerti. Šobrīd izziņota dalība festivālos – “Summer Sound” (31. jūlijs) un “Straume 26’” (3.- 4.jūlijs).

    “Sulu laiks” klausāms visās straumēšanas platformās!

    Revolūcija, īstajā vārdā Lūcija Bāliņa, ir 21 gadu jauna hiphopa māksliniece, kura studē žurnālistiku Rīgas Stradiņa universitātē. Kopā ar Dziedātāju Amandu (Amandu Esteri Kraģi) 2025. gadā aizvadījusi 27 koncertus, tai skaitā “Straume 25’”, “Riga Music Week”, “Positivus” u.c. Izdevusi debijas mini albumu “sekcija”, divus videoklipus, kā arī tika nominēta “GAMMA” balvai nominācijā “Gada jaunais mākslinieks vai grupa”.