“100Debija” populārākās dziesmas izdotas vinila skaņuplatē

Leģendārās 90. gadu deju mūzikas grupas “100Debija” populārākās dziesmas pirmo reizi
apkopotas vinila skaņuplatē. Ierobežoti izdotās 300 eksemplāru tirāžas pirmās 100 plates ir
numurētas, un tās ekskluzīvi ir iespējams pasūtīt vietnē micrec.lv, kā arī iegādāties arī grupas
koncertu norises vietās.

Vinila izlasē iekļautas dziesmas, kas savulaik uzrunāja 90. gadu jauniešus un kļuva par
nozīmīgu tā laika Latvijas pop un deju mūzikas daļu. Šodien šīs dziesmas ar prieku klausās
jau pieaugušie klausītāji, kuri joprojām apmeklē grupas koncertus un turpina dzīvot līdzi tās
muzikālajam stāstam.

Šogad grupa sagatavojusi dubultkoncertu “100.PUSE”, kurā uz diviem koncertiem vienā
vakarā publiku pulcē “100Debija” un grupa “Otra Puse”. Pirmais dubultkoncerts jau
aizvadīts 7. martā Valmierā, bet turpmākie koncerti gaidāmi Latgales vēstniecībā Gors,
Rēzeknē (9. maijs), Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi” (3. jūlijs) un Jelgavas kultūras namā
(17. oktobrs). Savukārt, 7. novembrī 100Debija sniegs savu tradicionālo rudens koncertu
Rīgā, Mūzikas namā “Daile”.

Vinila skaņuplatē iekļautas dziesmu oriģinālās versijas.

A puse

  • Man dimantu nav
  • Vēlreiz
  • Sen jau viss
  • Kā brīnums
  • Kā viņa mani mīl
    B puse
  • Piezvani man
  • Netici tam
  • Noslēpums
  • Kādēļ
  • Sajūsmu okeāns

Pašmāju thrash/heavy metal grupa Iron Wings izdod lyric video dziesmai “Cyanide” no gaidāmā albuma “Alpha & Omega”

Pašmāju thrash/heavy metal grupa “Iron Wings” pirmdien, 16. martā, klausītājiem nodod mūzikas lyric video dziesmai “Cyanide” no šī gada aprīlī gaidāmā albuma “Alpha & Omega”.

Dziesma Cyanide un tai tapušais lyric video ir spēcīgs pieteikums un priekštvēstnesis jau aprīlī sagaidāmajam Iron Wings 4.studijas albumam “Alpha & Omega”, kuru varam sagaidīt jau 24.aprīlī. Dziesma demonstrē grupas evolūciju un žanrisku nostiprināšanos thrash/heavy metal žanrā, radot līdz šim spēcīgāko skanējumu grupas daiļradē. Enerģiski ģitāras rifi mijās ar dinamiski piepildītiem ģitāras solo ko pastiprina un brutalizē tehniski spēcīgas bungu un basa partijas. Arī vokāls piedzīvojis savu evolūciju un nostiprinājies jaunā tehniski un mākslinieciski brutālā ampluā. Spēcīgs pieteikums ar vēl spēcīgāku gaidāmo albumu. “Alpha & Omega” solās būt vismagākais līdz šim radītais Iron Wings albums.

Grupa par jauno dziesmu: “Mēs nevaram sagaidīt, kad mūsu klausītāji dzirdēs šo dziesmu. Tā ir īsts enerģijas sprādziens un tikai pirmais singls no gaidāmā albuma “Alpha & Omega”,” saka grupa.

Noskaties: Svens Vilsons un Kārlis Mangulsons izdod dziesmu ar Aspazijas vārdiem

Komponists un ģitārists Svens Vilsons sadarbībā ar dziedātāju Kārli Mangulsonu izdod
melanholisku dziesmu “Koka spēks”, kas radusies, iedvesmojoties no latviešu dzejas mātes
Aspazijas. Dziesmai tapis arī mūzikas videoklips.

“Pērn 3. oktobrī, Elzu dienā, bijām Aspazijas mājas uzaicināti uzstāties Jūrmalā par godu šim
notikumam. Pieņēmu lēmumu īpaši šim koncertam radīt jaunu mūziku ar dzejnieces vārdiem.
Atzīšos, ka man ir bijusi iepriekšēja pieredze, radot mūziku ar Aspazijas vārdiem projektā “Džezs
Dzied Aspaziju”, kas tika veidots sadarbībā ar dziedātāju Beāti Zviedri. Šajā reizē, atrodoties
vilciena maršrutā Rīga–Rēzekne, šķirstot dzejnieces grāmatu, atdūros pret dzejoli “Koka spēks”,
kas uzrunāja ar savu melanholisko, rudenīgo, bet cerību pilno noskaņu – sakrītot ar tajā brīdī
redzamo rudenīgu noskaņu otrpus vagona logam. Dziesma atnāca bez piepūles, pat nesagaidot
brauciena galamērķi,” par dziesmu stāsta autors.

Dziesma, kuras pamatā ir divas ģitāras un balss, neilgi pēc zīmīgā koncerta tika ierakstīta studijā
AMFO pie skaņu režisora Toma Lismenta. Dziesmai arī tapis videoklips, ko realizēja māksliniece
Anna Dzērve un operators Roberts Skulte. “Video vēlējāmies atspoguļot toksiskās attiecības tik
dažādajās cilvēku sabiedrībās, kas ir īpaši aktuāls temats šodien – gan Latvijā, gan globāli.
Skaņdarbu un videoklipu caurstrāvo cerība, atdzimšana, neatlaidība, cīņa pēc brīvības, gluži kā
Aspazijas dzejā,” video ideju pamato māksliniece.

Šīs un citas latviešu dzejnieku tekstos balstītas kompozīcijas būs dzirdamas mūziķu koncertā
kafejnīcā “Miera maize” 28. martā. Savukārt vasaras pilnbriedā – 3. jūlijā – mūziķi atgriezīsies
Aspazijas mājā, piedaloties pasākumā “Dzejas plenērs”.

Grupa “Very Cool People” kopā ar Intaru Busuli un DanieluMasi izdod singlu “Radio”

Aktīvie “Very Cool People” kopā ar dziedātāju Intaru Busuli un jau ierasto cīņubiedreni Danielu Masi piedāvā savu versiju grupas “Odis” dziesmai “Radio”.

Singls “Radio” ir priekšvēstnesis grupas Lielākajam Mazkoncertam, kas notiks jau 27. martā koncertzālē Palladium, un būs atrodams gaidāmā “Very Cool People” mini albumā, ko veidos grups aranžētie 70., 80. un 90. gadu Latvijas estrādes skaņdarbi. Katram skaņdarbam pieaicināti īpaši viesmākslinieki – gan senie, labie draugi, gan izveidotas jaunas sadarbības.

“Mini albuma ierakstu uzsākām jau 2024. gada rudenī. Pa vidu bija jauni ieraksti, jaunas idejas, jauni oriģinālmūzikas darbi, un šim albuma neatlika laika, taču esam nolēmuši līdz vasarai šo mini ierakstu pabeigt”, par gaidāmo vēsta grupas stūrmanis Elvijs Grafcovs.

27. martā koncertzālē Palladium Rīga “Very Cool People” klausītājus aicina uz Lielāko Mazkoncertu, kurā būs sagaidāms: “Labākais no labākā kopā ar labākajiem draugiem un vislabākajiem klausītājiem pasaulē”. Tas nozīmē to, ka programmā būs gan jaunākās dziesmas, gan klausītāju iemīļotie hiti no grupas desmit albumiem un neskaitāmiem singliem. Tas būs enerģijas un prieka pilns vakars, kurā savstarpēji mīsies tādi žanri kā funk, soul, džezs, hiphops, roks un vistīrākā rakstura improvizācija.

Koncertu iesildīs viens no grupas labākajiem draugiem DJ All-viss, ar kuru kopā ir nospēlēti neskaitāmi pasākumi. Uz skatuves kopā ar grupu būs labākie draugi: Zebrene, Daniela Mase, Paula Saija, Edavārdi, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Kristīne Prauliņa, Žoržs Siksna, Ozols un vēl citi.

    Dj All-viss jau sāks muzicēt plkst 19.30, bet pati grupa ar draugiem sāks uzstāšanos plkst 20.30.

    27. marta koncertā būs pieejami arī īpaši grupas suvenīri.

      “Carnival Youth” izdod mīlestības dziesmu “Mīnas” kopā ar mūziķi Juliannu

      Grupa “Carnival Youth” kopā ar mūziķi Juliannu (pilnā vārdā Julianna Tīruma) izdod
      jaunu singlu “Mīnas” – priekšvēstnesi grupas sestajam studijas albumam, kas gaidāms šī
      gada maijā. Dziesma pirmo reizi tika prezentēta “Kilograms kultūras” apbalvošanas
      ceremonijā, ko vadīja grupas dalībnieki Edgars un Emīls Kauperi.

      “Carnival Youth” aizvadītajā nedēļā saņēma “GAMMA” apbalvojumu kategorijā “Gada
      indie mūzikas mākslinieks”, un “Mīnas” labi pierāda, kāpēc. Jaunā dziesma iezīmē
      personīgāku un emocionāli atklātāku šķautni grupas radošajā ceļā. “Es skatos uz savu dzīvi
      kā loģisku un racionālu izvēļu pavedieniem, kas noved pie iecerētā rezultāta,” atklāj Edgars
      Kaupers. “Tomēr atskatoties saprotu, ka bieži vien lielākie pagrieziena punkti dzīvē ir
      emocionāli un neplānoti, piemēram, iemīlēšanās, kas piezogas nemanāmi, bet var visu
      aiznest pa gaisu.”

      Dziesma savu īpašo skanējumu ieguvusi ārpus ierastās vides – Kambodžas pilsētā
      Siamrīpā. Pirmie “Mīnas” aizmetņi likti grupai pavadot nedēļu Kambodžas ierakstu studijā,
      kamēr paralēli tika filmēts arī dziesmas “Puķes” videoklips kopā ar Fiņķi.

      Mūziķe Julianna atzīst, ka sadarbība ar “Carnival Youth” bijusi iedvesmojošs
      turpinājums jau senākai simpātijai pret grupas radošo rokrakstu. “Puišu radītais jau no
      pirmajiem albumiem man šķita kā reti svaiga un jauneklīga garša Latvijas mūzikā, tāpēc ļoti
      priecājos, ka tiku uzrunāta,” stāsta Julianna. “Dziesmā iemīlējos jau no paša sākuma,” viņa
      atklāj, piebilstot, ka radošais process bijis īpaši harmonisks: “Šķiet, ka mūsu kopējā sinerģija
      lieliski strādā gan sajūtu līmenī, gan muzikāli. Tāpēc arī viss tapšanas process bija viegls un
      sirsnīgs. Šī mūzika ir patiesi vienkārši skaista!”

      Jaunajam skaņdarbam tapis videoklips, kas ir nu jau ceturtais kā režisori ir paši
      grupas dalībnieki Edgars un Emīls, un pirmo reizi klips veidots viena nepārtraukta kadra jeb
      “one shot” formātā. “Vernera Hercoga garā mēs devāmies savā arktiskajā ekspedīcijā, lai
      iemūžinātu Latvijas dabas vienreizējo skaistumu,” stāsta Emīls, atsaucoties uz vācu
      kinorežisora iedvesmoto pieeju. “Filmēt uz aizsalušas jūras, sniegputenī un tumsā nozīmē
      pieņemt, ka daba diktē noteikumus. Tā nav tikai dekorācija, bet arī līdzautors,” viņš turpina,
      uzsverot, ka videoklipa tapšana prasījusi pilnīgu pielāgošanos videi. “Brīžiem absurdi
      sarežģīti, bet noteikti tā vērts. Paldies visai komandai un BBrental!”

      Šī gada 3. jūlijā Mežaparka Zaļajā teātrī “Carnival Youth” sniegs savu līdz šim
      vērienīgāko brīvdabas koncertu. Tajā izskanēs dziesmas no grupas gaidāmā jaunā albuma,
      kā arī jau klausītāju iemīļotie hīti. Biļetes uz koncertu pieejamas carnivalyouth.lv. Savukārt 10. aprīlī mūziķe Julianna sniegs īpašu koncertu kultūrtelpā M/Darbnīca “Pink Noise”
      festivāla ietvaros.

        Kočāns Miķelis laiž klajā otro neo-šlāgera albumu

        Multiinstrumentālists, komponists, problēmu risinātājs un radītājs Kočāns Miķelis, kurš savu
        skatuves vārdu raksta šādi un nekā citādi, laidis klajā jau otro džeza-blūza-roka-metāla
        sajaukumu, kas arī šoreiz īsāk definēts kā neo-šlāgers. Jaunais albums saucas “Putraimi:
        Neo-šlāgeru kopums vol. 2” un tapis kopā ar Biezenītu un vēl citiem draugiem.

        Tas ir turpinājums 2023. gadā izdotajam albumam “Kannas: Neo-šlāgeru kopums”. Par
        “Putraimiem” Kočāns Miķeļis saka: “Kā putraims putraimu dzenā manā putrā jeb albumā pētījām
        neo-šlāgera žanriskās robežas, trenējāmies sasaistīt attālākās emocijas vienā dziesmu pūrā.”

        Kopā ar Miķeli muzikāli darbojas basģitāriste Maija Mairita Imša, taustiņinstrumentāliste Līvija
        Mētra Mekša, taustiņinstrumentāliste un ģitāriste Eva Annija Vilka, kā arī ģitārists Emīls Gerhards
        Bērziņš jeb Biezenīts. Tas savukārt ir no 1. deklinācijas lietvārdu saimes aizgūts skatuves vārds, kas
        zinātkārajā datīvā rakstāms kā “Biezenītam”.

        Izteiksmīgi dažāds un attiecīgi pārsteigumiem pilns ir ne tikai jaunais Kočāna Miķeļa un
        kompānijas albums. Tādi ir arī viņu koncerti, kas sagaidāmi jau drīzumā. 10. aprīlī ieplānota
        uzstāšanās Rēzeknes kultūrvietā “Līpuoja”, 25. aprīlī – Jelgavas klubā “Melno cepurīšu balerija”, 8.
        maijā – Liepājas klubā “Fontaine Palace”, 13. maijā – Rīgas džeza mājā “M/House of Jazz”, bet 27.
        jūnijā Miķeli ar draugiem varēs ieraudzīt Cēsu mūzikas festivālā “SaulesBASS”.

        Jaunais albums noklausāms lielākajos mūzikas straumēšanas servisos.

        “Labvēlīgais tips” laiž klajā singlu kopā ar vokālo grupu “Framest”

        Grupa “Labvēlīgais tips” pavasara saules pielietajai pasaulei piedāvā jaunu, vasarīgi regejiskas
        ievirzes singlu kopā ar vokālo grupu “Framest”. Tas saucas “Mākoņi pūkaiņi” un tam tapis arī
        videoklips.

        Sadarbība ar augsti profesionālo dziedoņu apvienību “Framest” nav nejauša – neskatoties uz mīlīgi
        apskaujošo nosaukumu “Mākoņi pūkaiņi” ir saturiski līdz šim nopietnākais un lēnākais skaņdarbs
        grupas “Labvēlīgais tips” radošajā slīdējienā. Arī ceļš līdz rezultātam bija ilgākais, jo jaunā dziesma
        tapa apmēram gadu!

        Pēc ilgiem vokālo sadarbības partneru meklējumiem “Labvēlīgais tips” saprata, ka jāuzrunā tieši
        “Framest” – patiesi profesionāļi savā žanrā un skanējumā. Rezultāts izdevās pārsteidzoši labi abām
        iesaistītajām pusēm, kas priecē kā mūziķus, tā pirmos dziesmu jau dzirdējušos klausītājus.

        “Mēs esam kā mākoņi,” situāciju lūko skaidrot grupas “Labvēlīgais tips” frontmens Andris
        Freidenfelds jeb Fredis. “Piedzimstam, ātri dzīvojam, pazūdam, transformējamies un piedzimstam no
        jauna. Mēs izgudrojam savus varoņus, pielūdzam savus karaļus un paši vēlamies par tiem kļūt.
        Mūsdienu informatīvi emocionālajā telpā ir radusies blīva, grūti caurredzama migla. Mēs klīstam tajā
        un uzdodam divus svarīgākos jautājumus. Pasīvi samierniecisko “bet ko tad es?” un agresīvi
        pieprasošo “bet kā tad es?”. Dažreiz parādās trešais jautājums: “Kas ir šis noslēpumainais DNS?”” 

        Par jaunās dziesmas melodiju parūpējās grupas ģitārists un vairāku megagrāvēju autors Artūrs
        Kutepovs, vārdus sarakstīja Andris Freidenfelds, bet visu jaunradi failos iemūžināja Lotars Lodziņš un
        Jānis Kalve no “Labo ierakstu studijas”.

        Dziesmas videoversijas tapšanas virsvadību uzņēmās Elvis Lācis, kurš sadarbojies ar vairākiem
        Latvijā labi zināmiem mūziķiem, tajā skaitā ar “Very Cool People”, “Citiem zēniem”, repa duetu
        “Olas”, allaž reibinošo grupu “Singapūras satīns”, Miku Galvanovski un vēl citiem.

        Grupā “Labvēlīgais tips” harmoniski samiernieciski turpina darboties Andris Freidenfelds (balss),
        Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons),
        Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs
        (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti).

        Jaunais singls “Mākoņi pūkaiņi” jau dzirdams lielākajos straumēšanas servisos un labākajās pasaules
        radiostacijās.

        Nākamos jaunumus no grupas “Labvēlīgais tips” gaidiet 1. aprīlī!

        “Laika Upe” jaunā skanējumā atdzīvina Raimonda Paula unGuntara Rača dziesmu “Mīlas balāde”

        Grupa “Laika Upe” nodod klausītājiem savu jaunāko veikumu – leģendārās Raimonda Paula
        un Guntara Rača dziesmas “Mīlas balāde” jaunu versiju. Šī ir pirmā reize grupas
        pastāvēšanas laikā, kad studijā ierakstīta un publiski izdota kādas jau zināmas dziesmas
        interpretācija.

        Dziesma pirmo reizi izskanēja mūziklā “Leģenda par Zaļo jumpravu”, kur to izpildīja
        dziedātājs Gunārs Kalniņš. Tagad, vairāk nekā divdesmit piecus gadus vēlāk, tā atdzimst
        jaunā skanējumā.

        Grupas solists Guntis Nurža stāsta:
        “Šī vienmēr ir bijusi viena no manām mīļākajām latviešu dziesmām. Atceros, ka tā mani
        uzrunāja jau tad, kad to dziedāja Gunārs Kalniņš mūziklā “Leģenda par Zaļo jumpravu”.
        Pagājušajā gadā piedalījos vienā no populārākajiem dziedātāju konkursiem – “X Faktors”.
        Kad nākamajā kārtā bija jāizvēlas kāda latviešu dziesma, uzreiz atcerējos par “Mīlas balādi”.
        Likās, ka tā varētu piestāvēt manam vokālam, un beidzot bija iespēja to izpildīt pašam. Pēc
        atlases pieķēru sevi pie domas, ka šo melodiju dungoju gandrīz katru dienu. Tad arī radās
        ideja – kāpēc gan neiedot šai skaistajai dziesmai otru elpu?”

        Saņemot autoru Raimonda Paula un Guntara Rača akceptu, sadarbībā ar producentu
        Edgaru Vilcānu tapa mūsdienīgs dziesmas aranžējums, kas saglabā tās romantisko noskaņu,
        vienlaikus piešķirot tai jaunu enerģiju.

        Dziesmas vārdu autors Guntars Račs par jauno versiju saka:
        “Dziesma tika rakstīta speciāli Dailes teātra izrādei un manai pirmajai lugai “Leģenda par
        Zaļo jumpravu” 2000. gadā. Tagad, pēc vairāk nekā 25 gadiem, tā atdzimst jaunā skanējumā.
        Patikt un mīlēt – tās ir divas dažādas lietas. Dažkārt patikšana pāraug īstā mīlestībā, taču tas
        notiek retāk nekā ātras iepatikšanās. Tāpēc es novēlu katram piedzīvot to patieso mīlestību.
        Guntis ar grupu ir labi pastrādājuši, un novēlu šai versijai saules mūžu!”

        Dziesmai tapis arī videoklips, kurā redzama horeogrāfija un deja jaunās talantīgās dejotājas
        Evelīnas Alleres izpildījumā, vēl spilgtāk izceļot dziesmas emocionālo stāstu. Videoklipa
        režisore ir grupas solista sieva Vineta Nurža, savukārt video veidoja Edijs Andersons un
        Diāna Andersone, asistēja Kintija Kočāne.

        2025. gadā grupa izdeva savu debijas albumu “Gaisā”, kas radīts 80. gadu popmūzikas stilā.
        Šobrīd “Laika Upe” gatavojas vasaras koncertiem, kuros grupa būs sastopama dažādu
        Latvijas pilsētu svētkos:
        30.05. Varakļāni;
        03.06. Rīga, Pļavnieku zaļā birzs;
        23.06. Rīga, Mežaparka zaļais teātris;
        11.07. Koknese;
        18.07. Auce;
        25.07. Lielvārde;
        31.07. Alūksne;
        01.08. Rūjiena;
        15.08. Valka;
        22.08. Ape;
        29.08. Daugavpils.

          Grupai Musiqq šogad vērienīgs koncerts XIAOMI Arēnā un top jauns albums!

          Gupa Musiqq izziņo lielkoncertu Xiaomi Arēnā, kurš notiks 2026. gada 10. oktobrī un
          gaidāmo studijas albumu “Nemainīgi mainīgs”.

          Tas būs grupas lielākais 2026. gada koncerts, kurā mūziķi sola īpašu atmosfēru. Biļetes uz
          šo notikumu pieejamas jau tagad, un tas ir centrālais punkts grupas šī gada koncertgrafikā.
          Jaunais albums “Nemainīgi mainīgs” gaidāms vasaras sākumā, un tas iezīmēs būtisku
          posmu grupas radošajā attīstībā. Tajā būs apvienots Musiqq raksturīgais melodiskums,
          emocionālā atklātība ar aktuālu skanējumu un mūsdienīgu producēšanu.

          “Šis albuma nosaukums ir par mums pašiem – par to, ka cilvēks aug un mainās, bet kaut
          kas kodolā paliek nemainīgs. Tieši tā mēs šobrīd jūtamies arī mūzikā,” stāsta Marats.

          Gaidāmais lielkoncerts būs viens no gaidītākajiem notikumiem šogad– ar īpaši izstrādātu
          skatuves koncepciju, iespaidīgu gaismu un vizuālo dramaturģiju, kā arī pilna mēroga dzīvo
          sastāvu. Skatītājus sagaida emocionāli piesātināts un enerģisks vakars, kurā skanēs jaunās
          dziesmas un jau iemīļotie hiti, radot vienotu stāstu par grupas līdzšinējo ceļu un nākamo
          attīstības posmu.

          Grupa aicina iegādāties biļetes jau tagad – Biļešu Paradīzes kasēs klātienē vai internetā.
          Koncertu atbalsta grupas draugi – DELFI, Inbox.lv, radio STAR FM un jauns.lv

          Spilgts elektro-pop ar asu vēstījumu – BAIBA izdod jaunu singlu “Lover”

          Latvijā dzimusī, Austrijā dzīvojošā elektro-pop māksliniece BAIBA atgriežas ar jaunu singlu “Lover” – ceturto dziesmu no 22. maijā gaidāmā studijas albuma “Delusional”. Spilgts un enerģisks, šis skaņdarbs apvieno glancētu sintpopa estētiku ar asu, taču ironisku sociālo kritiku.

          “Lover” turpina 2023. gada EP “Compulsive” iesākto satīrisko līniju. Dziesmas tekstā BAIBA pievēršas sabiedrības uzspiestajiem standartiem un pretrunīgajām gaidām, ar kurām īpaši bieži saskaras sievietes – jo īpaši trīsdesmitgadnieces. Pārāk jauna vai jau par vecu? Pārāk neatkarīga vai pārāk emocionāla? “Lover” šos stereotipus izgaismo caur ironijas prizmu, pārvēršot tos lipīgā, ritmiskā popdziesmā ar spēcīgu vēstījumu.

          “Šī dziesma ir par to, kādu cenu mīlestība no mums reizēm pieprasa. Par vēlmi kļūt labākai, ērtākai, vēlamākai – un par brīdi, kad saproti, ka patiesībā vēlies būt sadzirdēta un ieraudzīta tāda, kāda esi. Galu galā, sev vismīļākā tomēr esmu es,” stāsta BAIBA.

          Muzikāli “Lover” balansē starp eiforiskām sintezatora melodijām, dinamisku elektro-pop un gaišu, atmiņā paliekošu melodiju. Skaņdarbs tapis sadarbībā ar austriešu producentu Moricu Kristmanu (Moritz Kristmann), ar kuru māksliniece strādā jau ilgstoši. Dziesmas pamatā ir vokāla un sintezatora motīvs, kas organiski izaudzis par daudzslāņainu, mūsdienīgu pop singlu ar starptautisku skanējumu.

          Iedvesmu BAIBA smēlusies no tādu mākslinieču kā Robina (Robyn), Keitija Perija (Katy Perry) un Šapela Roana (Chappell Roan) radošās drosmes un spējas apvienot spožu pop estētiku ar personisku un sociāli jūtīgu vēstījumu.

          Vizuāli “Lover” turpina albuma “Delusional” veidoto autobiogrāfisko pasauli, ironiski spēlējoties ar sabiedrības stereotipiem par neatkarīgu sievieti. Līdz ar singlu iznācis arī BAIBAi raksturīgi spilgts un atjautīgs videoklips.

          “Lover” ir jau ceturtais singls no BAIBAs trešā studijas albuma “Delusional”, kas pie klausītājiem nonāks 22. maijā. Pēc albuma izdošanas māksliniece uzstāsies festivālos Čehijā un Austrijā, kuriem sekos arī rudens koncerttūre šajā reģionā.

          Singls “Lover” no piektdienas, 27. februāra pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās.

          Par BAIBA:
          BAIBA ir latviešu mūziķe (īstajā vārdā Baiba Dēķena), kura jau vairākus gadus dzīvo un muzicē Austrijas pilsētā Insbrukā. Viņa spēlē pašproducētu elektro popu un pasniedz mūzikas producēšanas meistarklases meitenēm.