Alternatīvā roka grupa “R.A.P.” straumēšanas platformās laidusi klajā savu pirmo koncerta mazalbumu, kurā iekļautas piecas dziesmas no grupas atgriešanās koncerta, kas 2025.gada martā notika koncertzālē “Palladium Rīga”.
Albumā “Koncerts Palladium ’25” iekļautas pazīstamākās “R.A.P.” dziesmas latviešu valodā, kas grupas garajā vēsturē dzīvajā skanējumā tiek izdotas pirmoreiz – “Nekas vairs nav tā”, “Viss jau saplānots”, “Dzīve bez apstājas” (pied. Igo) un “Lūzerblūzs”, kā arī šī koncerta ieraksts vienai no apvienības jaunākajām dziesmām “Mēs esam atpakaļ!”, ar kuru “R.A.P.” pieteica savu atgriešanos pirms mazliet vairāk nekā gada.
Koncerts “Palladium Rīga” 2025.gada martā bija pirmā grupas uzstāšanās pēc septiņpadsmit gadu pārtraukuma. Divu stundu garais, spilgtas scenogrāfijas papildinātais koncerts tika nominēts LSM gada balvai “Kilograms kultūras”, bet koncerta ieraksts dziesmai “Dzīve bez apstājas” (pied. Igo) šogad izvirzīts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā “Gada koncertieraksts”. Grupa “R.A.P.” nominēta arī šīgada GAMMA balvai kategorijā “Gada roka mākslinieks”.
Katrai koncertalbuma dziesmai ir tapusi arī videoversija. Viena no tām – dziesmai “Dzīve bez apstājas” (pied. Igo) – publiskota jau pagājušā gada rudenī, bet atlikušās četras grupa savā YouTube kanālā pakāpeniski publiskos katrā no marta mēneša piektdienām, tādejādi atzīmējot šī nozīmīgā koncerta gadadienu.
Grupas tuvākā uzstāšanās gaidāma 21.martā Liepājā, pazīstamajā koncertu norises vietā “Fontaine Palace”. 21.marta Liepājas koncerta biļetes: https://ticketshop.lv/en/events/106825
Grupa “R.A.P.”, viena no divtūkstošo gadu pašmāju alternatīvā roka karognesējām, dibināta 1999. gadā Kuldīgā, balstoties uz deviņdesmito gadu Latvijas pagrīdē pazīstamās apvienības “Rāpuļi ar putniem” pamatiem. Plašāku atpazīstamību “R.A.P.” savulaik iemantojusi ar dziesmām “Nekas vairs nav tā”, “Dzīve bez apstājas” (pied. Igo), “Esot vienatnē”, “Butterfly Snow Fall” un citām. Grupa apbalvota ar trim Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvām, izdoti trīs studijas albumi un viens koncertalbums.
Eksperimentālā pankroka apvienība PIDARI izdod videoklipu dziesmai DZĪVE IR SKAISTA
PIDARI izdod videoklipu dziesmai DZĪVE IR SKAISTA no 2025. gada izdotā debijas albuma DZĪVE IR SKAISTA, kas nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2026” kategorijā Debija.
PIDARI ir Rīgā bāzēts radošs kolektīvs, kas sevi pozicionē kā eksperimentālās mūzikas un
pankroka krustojuma virzītāju, uzstādot jaunas robežas Latvijas mūzikas ainā. Grupā
apvienojušies džeza, blūza un metāla mūziķi, kas kopš dibināšanas 2022. gadā piedāvā
klausītājiem negaidītas muzikālās transformācijas, kopā veidojot neierobežotu mūzikas un
eksperimenta buķeti. Apvienība guvusi uzmanību un atpazīstamību gan klausītāju, gan kritiķu
vidū.
Videoklips DZĪVE IR SKAISTA ir vizuāls turpinājums albuma muzikālajam raksturam –
intensīvs, neprognozējams, brīvs un emocionāli piesātināts.
DZĪVE IR SKAISTA mūzikas videoklipa komandu sastāda režisors, Latvijas nacionālās kino
balvas “Lielais Kristaps” laureāts Jāzeps Podnieks, operatore un montāžas režisore Beatrise
Zviedre, radošā producente, lokāciju skautings Marta Gusāre, scenogrāfe, māksliniece un
aktrise Paula Zvane, montāžas režisores asistente Tabita Paula Avotiņa, gaismotāji Roberts
Skulte un Annija Balčūne, kā arī aktieri Benita Strēle un Edgars Andersons.
“DZĪVE IR SKAISTA ir žanra videoklips, kurā savīti simboli un klišejas, ko sabiedrībā
uztver kā pretstatus dzīvei un skaistumam. Kontrastos starp neglīto un pievilcīgo, mirušo un
dzīvo, kā arī labo un slikto rodas jautājums: cik daudz tas ir kolektīvi uzspiestais konstrukts
vai individuāla pieredze? To pastiprina elementi no Japāņu buto jeb “tumsas dejas”, kas
radusies 1950. gados kā reakcija uz kara traumām un rietumu ietekmi. Atsakoties no
tradīcijām un sabiedrībā pieņemtajiem “baušļiem”, groteskos tēlos tiek atklāts kailāks
skatījums uz cilvēka iekšējo pretstatu un pretrunu pārdzīvojumu,” stāsta režisors Jāzeps
Podnieks.
Videoklips tika uzņemts draudzīgajās CEHS KM12 telpās. Vidoklipa prezentācijas pasākums
noritēja 19. februārī kultūrkrogā “Labietis”.
Latgalieši apvienojas – Diona un “Latgalīšu Reps” izdod kopīgu dziesmu “Porke Parku”
Šodien, 26. februārī, hiphopa apvienība “Latgalīšu Reps” un dziedātāja DIONA izdevuši kopīgu dziesmu “Porke Parku” – emocionālu un atklātu skaņdarbu par attiecību lūzuma punktu, kur divi cilvēki no vienota “mēs” kļūst par pretiniekiem – katrs ar savu taisnību, savu sāpi un savu versiju par to, kas nogāja greizi.
Kā atklāj hiphopa apvienības “Latgalīšu Reps” dalībnieki, dziesmas idejas aizsākumi meklējami, filmējot videoklipu apvienības dziesmai “Latgalita”. Filmēšanas aizkadrā, spēlējoties ar vārdiem portugāļu valodā “por que?” un latgaliešu “par kū” – abiem ar nozīmi “kāpēc?” –, nejauši radās jaunās dziesmas koncepts. Dziesmas centrā ir jautājums, kas attiecībās bieži paliek neatbildēts.
“Dziesma veidota kā dialogs starp vīrieti un sievieti, izgaismojot to, cik viegli tuvība var pārvērsties neizprotamā atsvešinātībā. Tā ir par brīdi, kad sākas cīņa – nevis par cilvēku, kuru mīli, bet pret viņu,” saka Ivo no apvienības “Latgalīšu Reps”. Dziesma pieskaras arī mūsdienu attiecību realitātei, kur sociālo tīklu klātbūtne un ārējais tēls nereti traucē izveidot patiesu saikni starp diviem cilvēkiem.
Skaņdarbā repa tiešums savijas ar melodisku un emocionālu piedziedājumu, kurā attiecību eksistenciālos jautājumus izdzied talantīgā dziedātāja Diona. “Gatavojoties šovam “Koru kari”, kurā vadīšu Rēzeknes oranžo kori, daudz laika atkal pavadu savu skolas dienu pilsētā – Latgales sirdī – Rēzeknē. Atgriešanās Latgalē ļāva krustoties arī maniem un “Latgalīšu Repa” ceļiem, un tapa šī dziesma. Jāteic, ka šī sadarbība izveidojās organiski – mūs vieno gan latgaliskā identitāte, gan kopīga muzikālā izjūta,” norāda Diona.
Dziesmas teksta autori ir “Latgalīšu Repa” dalībnieki Didzis Kozlovs un Ivo Grigalis, bet mūzikas autors – mūziķu aprindās augstu novērtētais producents Jānis Šmēdiņš jeb Fakts (Prime Time Studio).
Dziesma pieejama visās straumēšanas platformās no 26. februāra.
Ivo Fominam jauna dziesma un koncertu sērija “Bez liekiem vārdiem”
Latviešu rokmūzikas balss Ivo Fomins šodien publicē jaunu dziesmu “Bez liekiem vārdiem” un izsludina koncertu sēriju ar tādu pašu nosaukumu.
Jaunās dziesmas “Bez liekiem vārdiem” (Fomins/Račs) ierakstā līdzās Ivo piedalījušies ģitārists Jānis Narkevics, bundzinieks Mārcis Judzis, taustiņinstrumentālists Zigmārs Miemis un basģitārists Kristaps Eihvalds, kurš šoreiz iejuties arī producenta lomā. Dziesmu miksēja un skaņas apstrādi veica Kārlis Šteimanis. Dziesmas teksta video veidoja Dween Productions.
Ivo Fomins: “Šai dziesmai katrs no mums mazliet pielika roku – tas ir īsts un pamatīgs kopdarbs. Dziesmas stāsts ir par to, ka attiecībās ar mīļotajiem varam iztikt arī bez skaļiem vārdiem. Pietiek ar to, ka esam līdzās. Arī koncertos iztiksim bez liekiem vārdiem. Viss, kas notiks uz skatuves, un dziesmas runās pašas par sevi. Priecājos, ka dziesmas pirmizrāde notiks jau pavisam drīz – 28. februārī Ventspilī, kur norisināsies “Zelta Mikrofona” 30 gadu jubilejas pasākums. Pirms sākas jaunā turneja, man vēl jāatdod parāds liepājniekiem, un es visus aicinu uz lielkoncertu 18. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā.”
Koncertu sērijā “Bez liekiem vārdiem” līdzās jaunajam materiālam izskanēs arī skatītāju iemīļotie grāvēji – “Nekas jau nebeidzas”, “Putni bez spārniem”, “Vēlreiz” un citas dziesmas, kas gadu gaitā kļuvušas par neatņemamu Ivo koncertu sastāvdaļu. No jaunākā repertuāra skanēs arī “Ezera sonāte” un koncertprogrammas tituldziesma “Bez liekiem vārdiem”. Cita starpā Ivo Fomins šogad nominēts jaunajai mūzikas balvai “GAMMA” kā viens no aizvadītā gada labākajiem rokmūziķiem Latvijā.
“Bez liekiem vārdiem” – tas ir koncerts bez kompromisiem, ar īstu roka enerģiju, kur galvenais ir dzīva mūzika un emocijas.
Turnejas “Bez liekiem vārdiem” koncerti:
3.jūlijā plkst. 20.00 Skrundas pilskalna estrādē
9.augustā plkst. 18.00 Ikšķiles estrādē
22.augustā plkst. 19.00 Saulkrastu estrādē
29.augustā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrādē
25.septembrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāle CĒSIS
18.oktobrī plkst. 18.00 Slampes Kultūras pilī
21.oktobrī plkst. 19.00 Ulbrokas Pērlē
23.oktobrī plkst. 18.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”
24.oktobrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī
25.oktobrī plkst. 19.00 Latgales Vēstniecībā GORS
31.oktobrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā
15.novembrī plkst. 18.00 Jelgavas Kultūras namā
Biļetes Biļešu Paradīzē.
Latvijas mūzikā debitē jauna apvienība JUULY
Latvijas popmūzikā debitē jauna grupa JUULY, piesakot sevi ar debijas singlu “Nevaru”
un pašu veidotu lyrics video.
“Nevaru” ir emocionāli atklāts stāsts par tuvību, par laiku, kas iestrēdzis starp pagātni un
nākotni. Tā ir dziesma par sajūtu, ko paši mūziķi raksturo kā “bezgalīgas dienas” jeb brīžiem,
kad šķiet, ka viss jau ir pārdzīvots, taču vienlaikus nav iespējams ne aizmirst, ne palikt, ne
saprast, ne doties tālāk.
“Dziesma veidota kā dialogs starp diviem cilvēkiem, kur viens runā, bet otrs klusē. Un tieši
klusumā atklājas galvenā pretruna: dzīvē viss skaistums bieži slēpjas nemainīgumā, bet mums
katram sirds ilgojas pēc kustības,” stāsta JUULY solists Kristers Ķeveris.
Singla skanējuma izveidē būtiska loma bijusi producentam Arnim Račinskim, kura
pieredze un muzikālā redzējuma precizitāte palīdzēja “Nevaru” skanējumam iegūt savu galīgo
formu.
Līdz ar debijas singlu tapis arī īpašs lyrics video, ko grupas dalībnieki veidojuši pašu
spēkiem, burtiski griežot un liekot kopā dziesmas vārdus vizuālā kolāžā. Šī DIY jeb “dari pats”
pieeja uzsver patiesumu un personisku pieskārienu, atspoguļojot arī dziesmas būtību – no
izjukušām domām un emocijām salikt kopā jaunu veselumu.
JUULY ir trīs pieredzējušu mūziķu apvienība, kuras skanējumā apvienojas indie, popa
un rokmūzikas elementi. Grupas balss ir mūzikas un tekstu autors Kristers Ķeveris, iepriekš
darbojies projektos “Revolvika” un “Midnight Projects”, ar abiem izdodot pa albumam. Ar
spēcīgu vokālu, personīgu liriku un vēlmi nemitīgi attīstīties, Kristers ienāk JUULY ar pārliecību,
ka “Pastāvēs, tas, kas mainīsies,” un tieši šī ideja kļūst par vienu no grupas radošajiem
pamatiem.
JUULY ģitārists, dziesmu autors un producents Aivars Lietaunieks mūzikas nozarē
darbojas jau vairāk nekā 15 gadus un plašāk zināms ar projektu INSPO, kura ietvaros izdoti trīs
EP un viens albums. Starp nozīmīgākajiem panākumiem jāmin dalība “Supernova” un “X
Faktors” atlasēs. JUULY sastāvā Aivars ir radošais virzītājs studijā un rūpējas par ģitāras
skanējumu, lai tas atstātu savu nospiedumu Latvijas mūzikas topos.
Visbeidzot, JUULY ģitārists Undis Sprūdžs, kurš muzikālo pieredzi krājis grupā SAPŅU
FRAGMENTI, ar kuru izdots albums un EP, piešķir apvienībai dinamiku un stabilu skatuves
enerģiju. Undis ir neatņemama grupas sastāvdaļa gan ierakstu procesā, gan koncertos, kur viņa
ģitārspēles maniere būtiski veido grupas kopējo skanējumu.
JUULY ir jauns sākums ar pieredzes pamatu. Grupa šobrīd strādā pie nākamajiem
ierakstiem un gatavojas koncertiem, lai debijas singls “Nevaru” un turpmākie skaņdarbi satiktos
ar klausītājiem arī dzīvajā.
Singls “Nevaru” jau pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās, savukārt lyrics
video skatāms YouTube.
Tuvojoties ceremonijai, izziņoti “Zelta Mikrofons 2026” radio hita pretendenti
Apkopojot Latvijas radiostaciju datus, noskaidrotas piecas pērn visvairāk
skanējušās dziesmas, kas pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons
2026″ kategorijā „Radio hits”.
“Radio hita” uzvarētāju nosaka, radiostacijās visvairāk atskaņoto dziesmu reižu skaitu
reizinot ar attiecīgo radiostaciju reitingiem, ņemot vērā gan atskaņojumu skaitu, gan
sasniegto auditoriju. Lai pretendētu uz balvu, dziesmai jāskan vismaz trīs radiostacijās.
Visvairāk atskaņotā dziesma tiks nosaukta “Zelta Mikrofona” ceremonijā, bet pirms
tam tiek izziņots nominantu piecinieks:
● “Mūc”- Astro’n’out
● “Baudam! – Fiņķis
● “Citos medību laukos” – “Medību Lauki”
● “lai tev apnīk skumt” – “Sudden Lights”
● “Dārznieks” – Viktors Buntovskis
“Radio hits” ir kategorija, kur visciešāk satiekas mūziķu radošais veikums un
klausītāju ikdiena. Dziesmas skan automašīnās, darba vietās un mājās, kļūstot par sava laika
skaņu celiņu. Ciešā saikne ar auditoriju padara nomināciju īpaši nozīmīgu. Šī gada nominanti
apliecina radio ētera daudzveidību, – klausītājus uzrunājuši gan enerģiski hiti, gan emocionāli
skaņdarbi, Latvijas radio telpā līdzās pastāvot dažādiem muzikālajiem rokrakstiem.
“Zelta Mikrofons 2026” apbalvošanas ceremonija norisināsies 2026. gada 28. februārī
Ventspilī, Olimpiskajā centrā “Ventspils”. Pasākums tiks translēts TV3 tiešraidē. Biļetes
pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.
Elektroniskās mūzikas duets ELPO izdod debijas albumu “Brīvību Meklējot”
Šī gada 20. februārī pie klausītājiem nonāk elektroniskās mūzikas dueta ELPO debijas albums “Brīvību Meklējot”, kas apvieno jau klausītājiem zināmās un pavisam jaunas dziesmas.
Albumā iekļautas dziesmas “Labākais laiks”, “Pipari uz mēles”un “Lieli sapņi”, kā arī dziesma “Blakus” ar kuru ELPO piedalījās šī gada dziesmu konkursā Supernova. Albuma skanējums raksturojams kā elektroniskā deju mūzika, kas apvīta ar personīgiem stāstiem un spilgtu enerģiju.
“Nebūšu pirmā, kas teikts, ka dziesmu radīšana ir kā terapijas process, un pavisam iespējams, ka arī manā gadījumā tas tā bijis. Dienasgrāmata jau bija pierakstīta ar dzīves un attiecību analīzi, un pavisam loģiski tam sekoja to visu pārnest arī dziesmās,” par albuma tapšanu stāsta dziedātāja Amanda Bašmakova. “Albuma nosaukums, kas nācis no dziesmas “Labākais laiks’’ piedziedājuma, aicina turpināt, darīt un būt kustībā. Brīvība nerodas vakuumā, lai arī klišejiski, par brīvību ir jācīnās, pirmām kārtām sākot ar sevi.”
“Brīvību Meklējot” man būs īpašs ieraksts, jo pēc vairāk kā 10 gadu darbošanās mūzikā, šis ir mans pirmais albums. Ir patīkami strādāt ar Amandas radītajiem dziesmu tekstiem, jo tie savā ziņā arī atspoguļo mani,”par albuma tapšanu stāsta producents Mārtiņš Makreckis.
Albums “Brīvību Meklējot” rada telpu ruminācijai par dzīvi, eksistenciālām pārdomām, cīņu ar nihilismu un cinismu, kā arī svārstīšanos starp sapņiem un reālismu. Tas viss ietērpts elektroniskās deju mūzikas ritmos, ko var gan klausīties, dziļi iedziļinoties tekstos, gan vienkārši baudīt kā skanējumu. Dziesmas savijas melanholiskas, atmosfēriskas noskaņās ar deju ritmiem, veidojot stāstu par dzīves posmiem, kuros duets meklē iekšēju brīvību, līdzsvaru un savu skanējumu.
Duets ELPO apvieno latviešu dziedātāju un dziesmu autori Amandu Bašmakovu un mūzikas producentu, dīžeju Makree (Mārtiņu Makrecki). “Brīvību Meklējot” no 20. februāra būs pieejams mūzikas straumēšanas platformās un digitālai lejupielādei.
Markuss Rūtentāls izdod jaunu singlu “Zīda Spārni”
Dziedātājs un dziesmu autors Markuss Rūtentāls pasauli iepazīstina ar savu jaunāko
dziesmu “Zīda Spārni”, kurā pauž lūgšanu visumam. Dziesmu no piektdienas, 20. februāra,
iespējams klausīties visās mūzikas straumēšanas platformās.
Markuss sevi Latvijas mūzikas scēnā pieteica 2025. gada vasarā, kā pirmo singlu izdodot viegli
melanholisko skaņdarbu “Atpakaļ”, tam sekoja gaiši rotaļīgā un vienlīdz dzīves pārdomu pilnā dziesma
kopā ar Katrīnu Dimantu “Vēlu Rītā”. Jaunais singls “Zīda Spārni” ir nedaudz citādāks Markusa daiļrades
pieteikums – tajā ieskanās smagāks indie pop-roka skanējums.
“Dziesma ir kā kliedziens visumam. Tā vēsta par dienām un posmiem dzīvē, kad tu nespēj aizbēgt no
bezizejas un bezcerības sajūtas. Un tad, lai atkratītos no paralīzes un stagnācijas, tu lūdz visumam un
saviem līdzcilvēkiem palīdzīgu roku, maigus un plīvojošus “zīda spārnus”,” dziesmas vēstījumu
klausītājiem skaidro Markuss.
Kā vēsta Markuss Rūtentāls, tad muzikālā materiāla tapšana šoreiz bijusi īpaši sirdij tuva, jo klavieru
partija, kura sākumā bija kā dziesmas pirmais gabaliņš arī atrada sev paliekošu vietu dziesmas gala
variantā. “Flīģelis, kurš dzirdams viscaur dziesmai un ir man vistuvākais insturments, iespēlēju pats,
savukārt par roķīgajām bungām jāpasakās Kārlim Grīnbergam. Ģitāras solo meistars ir Rūdolfs Ozols,
kurš arī pirmo demo versiju, kuru izveidojām kopā ar Ernestu Vīgneru, pārvērta jau pilna izmēra
producētā skaņdarbā,” tā par ieraksta procesu vēsta Markuss.
Dziesmas izskaņā klavieru partija liek klausītājiem domāt, ka šis skaņdarbs ir kā sākums stāstam.
Markuss neslēpj, ka visi trīs singli ir daļa no topošā albuma, kurš klausītājus priecēs jau šī gada
pavasarī. Lai gan pirmajā brīdī instrumentāli dziesmas ir šķietami dažādas, tajās visās Markuss runā par
saviem pārdzīvojumiem, savā ziņā veidojot dialogu ar visumu. “Kopējais stāsts noteikti savīsies kopā
vienā lielākā un “gala bildi” klausītājs varēs saprast, noklausoties albumu no sākuma līdz beigām,”
intrigu ievieš Markuss.
Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu Rūdolfu Ozolu, savukārt par tās mixu un master parūpējies
Andis Ansons. Albuma vāka mākslu veidojusi Samanta Vintiša, savukārt video materiālus režisējis,
filmējis un montējis Oto Avots.
Dziesmu klausīties visās straumēšanas platformās iespējams jau no 2026. gada 20. februāra. Savukārt
tās vizuālo vēstījumu caur video materiāliem iespējams atrast Markusa instagram profilā
@markuss_rutentals.
Annija Putniņa izdod savu debijas albumu ar nosaukumu “Daudz Domu”
Dziedātāja Annija Putniņa nāk klajā ar savu debijas albumu “Daudz Domu”. Šis notikums iezīmē jaunu posmu dziedātājas karjerā, Annija radījusi gan dziesmu tekstus, gan strādājusi pie mūzikas materiāla ar studijas producentu, kā arī vairāku dziesmu līdzautoru Robertu Memmēnu (Robert Ox). Viss albuma materiāls seko popmūzikas tendencēm, tomēr, tas tika veidots arī pielāgojoties dziedātājas Annija Putniņas plašajai muzikālajai pieredzei. Tajā parādās žanru mijiedarbība un mūzikas valodas daudzveidība; blūza, kantrī, roka, soula, džeza, mūzikla un gospeļmūzikas ietekme. “Paralēli izpildītājmākslai, manī dzīvo arī radītājs,” stāsta dziedātāja Annija Putniņa.“Šķiet, ka tekstos varu ielikt daudz domu, kas ikdienā klejo manā galvā. Dažas no tām ir saķertas un apkopotas dziesmu stāstos. Tas ir bijis ļoti interesants process, un ticu, ka jauna materiāla radīšana turpinās būt daļa no manas ikdienas.”
Albumā “Daudz Domu” iekļautas astoņas oriģinālkompozīcijas, kuru mūzikas un teksta autori ir Annija Putniņa, Dagnis Roziņš un komponists Roberts Memmēns. Dziesmā “Dzirkstī Uguntiņ” kā vokālists piedalījies Rihards Zaļupe.
Par godu albuma iznākšanai, 7. martā klausītāji tiek aicināti uz albuma prezentācijas koncertu kultūrvietā “Ulbrokas Pērle”. Koncerts iecerēts 2 daļās, kurās tiks atskaņotas jaunās dziesmas, kā arī apskatītas Annijas iepriekšējās sadarbības un kompozīcijas, kuras radītas tieši viņas balsij. “Jau kopš agras bērnības skatuve ir bijusi vieta, kur spēju realizēt savus talantus, idejas un sapņus. Vieta, kur vienmēr esmu jutusies droši un labi. Kā profesionāls izpildītājs esmu darbojusies daudzos projektos. Varu sevi saukt ne tikai par dziedātāju, bet arī par mūziklu aktrisi. Liela loma manā dzīvē ir muzikālajam teātrim un Brodvejas mūziklu žanram, kā arī tā attīstībai Latvijā. Esmu ļoti pateicīga par savu garo ceļu; no TV dziesmu konkursa “Cālis 1990”, līdz pat Londonas Karaliskajai Mūzikas akadēmijai. Šīs visas pieredzes ir bijušas ļoti vērtīgas,” savā pieredzē dalās Annija.
Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/155503
Annija Putniņa ir daudzpusīga dziedātāja un mūziklu aktrise, kura klausītāju simpātijas guvusi izpildot daudzu Latvijā mīlētu komponistu dziesmas. Sadarbojusies ar vairākiem Latvijā atzītiem mūziķiem – Jāni Lūsēnu, Imantu Kalniņu, Jāni Ķirsi, Rihardu Zaļupi, un nu arī veiksmīgi pieteikusi sevi kā dziesmu autori ar singliem: “Ir Kartējais Rīts”, “Kur Ir Tā Meitene” un “Atkal jau snieg”.
Roberts Peičs izdod sapņainu singlu “Jautājums”
Jaunais mūziķis Roberts Peičs, ko plašāka auditorija iepazina šovā “X-faktors”, piedāvā otro singlu “Jautājums”, kuras iedvesma ir emocionālā viļņošanās divu cilvēku starpā.
Dziesma “Jautājums” sākotnēji tapusi kā klavieru kompozīcija, iedvesmojoties no filmas “La La Land” tematikas.
Roberts atceras: “Filmas noslēgumā Mia un Sebastians atkal satiekas un viņu skatienā ir viņu nenotikušais mīlestības stāsts – kā būtu bijis, ja viņi būtu palikuši kopā. Domājot par to, man ienāca prātā dziesmas piedziedājums: “Tu aizvēri durvis, pat nezinot to, kas varēja būt starp mums. Tagad paliks kā noslēpums.” Šis stāsts, kā jebkurš mīlestības stāsts, sākas ar viļņošanos, ko arī saglabāju gan tekstā, gan mūzikā. Rezultāts ir dziesma par mīlestību no pirmā acu skatiena, kas tomēr nepiepildās.”
Dziesmas producents ir Rūdolfs Ozols. Dziesmas tekstu pieslīpēt palīdzējusi Inese Ērmane. Svarīga daļa no dziesmas tapšanas ir “mājas orķestrīša” instrumentālais veikums: klavieres iespēlējis pats Roberts Peičs, bungas un perkusijas – Rūdolfs Daniļevičs, ģitāras – Rūdolfs Ozols, savukārt tompetes – Renārs Bruniņš.
Dziesmas producents Rūdolfs Ozols raksturo Robertu Peiču kā pašpietiekamu, idejām atvērtu un uz sadarbību orientētu mūziķi, kam ir gan mūzikas rakstīšanas un instrumentu spēles prasmes, gan sava radošā vīzija: “Man patika Roberta dziesmas demo, kas atklāja melodiju un harmonijas. Dziesma ir sirsnīga un patiesa. Es Robertam noticēju. Man ir svarīgi noticēt, novērtējot jebkādu māksliniecisko veikumu.”
Roberts Peičs mūzikā darbojas jau kopš agras bērnības. Piedalījies arī TV šovos “Koru kari”, kur bija Aminatas korī, un “X Faktors”.
2025. gada septembrī izdevis savu debijas singlu “Es palikšu te”, debitējis 2 izrādēs: “Meža Gulbji” Dailes teātrī, kā arī “Producentu grupas 7” veidotajā muzikālajā šovā “Sapnis Vecgada naktī”.









