“Klusums kliedzienu pavadībā” — Imants Daksis publicē jaunu dziesmu

Pēc ilgāka klusuma Imants Daksis publicē jaunu dziesmu psihedēliskā folka noskaņās. Skaņdarbs pirmoreiz publiski izskanēs koncertā Anglikāņu baznīcā 13. jūnijā.

Dziesma ir izteikti poētiska un plūstoša, gandrīz vai klasiska balāde, tomēr ar Daksim raksturīgo psihedēlisko un mazliet saburzīto skanējumu. Tā sarakstīta, un jau nākamajā dienā ierakstīta, saglabājot pirmreizējo emociju plūdumu un nepastarpinātību, kas ir viens no Dakša muzikālās filosofijas stūrakmeņiem.

Pats autors to raksturo kā sajūtu, – “it kā būtu satikts sens, labs draugs, ar kuru kopā atrodi kopīgu valodu vai, tikpat labi, atpūties klusumā”.

Dziesminieks turpina: “Jaunajā veikumā gaisīga pavasara melanholija satiekas ar brīvmākslinieka dzīves priekiem – paša imitētiem bezdelīgu saucieniem, delfīnu balsīm, nojaušamām lidmašīnu ambiencēm un haizivju klusajām ilgām kliedzienu pavadībā.”

“Es to sauktu par šūpuļdziesmu pusmūža krīzes nogurdinātiem puķubērniem.”

13. jūnija vakarā Imants Daksis uzstāsies ar koncertu Anglikāņu baznīcā, kur pirmoreiz izskanēs šogad tapušais mākslinieka jaunais dziesmu cikls.

Koncerts – kurā kliedzošais folks satiek absoluto melanholiju.

Koncerta īpašā viešņa ir mūziķe Ofae (īstajā vārdā Marta Ansone), kura pirmatskaņos skaņdarbus pārlikumā ērģeļēm un koklei.

    No naktīm un pārdomām līdz cerībai – Kirils izdod albumu “Laikam ejot”

    Pašmāju mākslinieks Kirils izdevis albumu “Laikam ejot”, kas no 7. maija klausāms visās mūzikas straumēšanas platformās. Tas ir personīgs un emocionāls projekts, kurā apkopotas pārdomas par laiku, nakti, apjukumu, dusmām, cerību un pakāpenisku sevis apzināšanos. 

    Albums apvieno melodisku un atmosfērisku hiphopa skanējumu ar nesamākslotu, dabisku pieeju, saglabājot dzīvas emocijas un mirkļa sajūtu.

    “Brīžiem likās, ka albums vēl nav gatavs, vienmēr kaut kā pietrūka. Bet, laikam ejot,  sapratu, ka šī sajūta nekad nepametīs, tāpēc vienkārši vajadzēja albumu laist pasaulē,” par projektu stāsta Kirils.

    Liela daļa albuma tapusi spontāni – vēlu vakaru un nakts sesijās “401” studijā. Vairākos skaņdarbos idejas tika ierakstītas gandrīz uzreiz pēc to rašanās, bieži vien vēl pirms bija pabeigts pats instrumentālais pavadījums. Mākslinieks atzīst, ka vairākām dziesmām veidojis dažādas versijas, kuras pārveidotas līdz pat pēdējam brīdim pirms albuma izdošanas.

    Dziesma “Izmisis”, kas ir viena no emocionāli smagākajām albuma kompozīcijām, tapusi dienā, kad pats mākslinieks juties pārsteidzoši labi. “Atceros, ka smējos un rādīju dziesmu, pārējiem sakot, lai neuztraucas,” viņš atminas.

    Savukārt skaņdarbs “Ko tu ko es?” tapis pavisam spontāni, paralēli sarakstei par iespējamu randiņu un sarunai ar draugu, kura balss kādā klusuma brīdī nejauši tika ierakstīta mikrofonā un vēlāk atstāta gala versijā. Albumā apzināti saglabāti arī dažādi sīkumi un nejaušības – klikšķi, austiņu nomešanas skaņas un citi nepilnīgi momenti, kas veido projekta dzīvo un neizskaistināto koptēlu.

    Dziesmai “Kāda sūda dēļ?” tika veidotas trīs dažādas versijas. Dziesmas sākotnējā skice eksistēja gandrīz pusgadu, kamēr mākslinieks meklēja īsto skanējumu un mēģināja organizēt sesijas ar ģitāristiem. Beigās dziesmas pamats tapis impulsīvi – izmantojot atrastu samplu, ar MIDI kontrolieri ierakstītu basu un spontāni izveidotu bungu partiju. “Tā laikam ir vienīgā dziesma albumā, kur skaņas pēcapstrādei tika veltīts daudz mazāk laika nekā pašam bītam.” saka Kirils.

    Arī dziesma “Aiz rokas” savu īsto formu atradusi tikai neilgi pirms albuma nodošanas klausītājiem. Mākslinieks atzīst, ka lielākā daļa albuma tekstu nav tapuši tradicionālā rakstīšanas procesā, bet gan ierunāti brīdī, kad radušās konkrētās sajūtas: “Var teikt, ka lielākā daļa albuma tapa uz sajūtām, ierakstot to, kas konkrētajā brīdī bija galvā.”

    Īpašu nozīmi albumā ieņem skaņdarbs “Ceru mīli sevi”, kas tapis brīdī, kad mākslinieks jau apsvēris iespēju vienu dziesmu no projekta izņemt. “Stariņš man teica: “Tak beidzot izlaid to albumu, lūdzu!” Aptuveni stundu vēlāk ierakstīju pantu dziesmai “Ceru mīli sevi”,” atceras Kirils. Zīmīgi, ka dziesmas piedziedājums ierakstīts jau 2025. gadā mākslinieka dzimšanas dienā, vēl pirms eksistēja albuma gala versija.

    Projektā piedalās arī Amanito, savukārt vienu no instrumentālajiem pavadījumiem veidojis Starins. Pārējo albuma producēšanu, ierakstu, mix un master darbus veicis pats mākslinieks zem producenta pseidonīma Jigxclusive Beats.

    Kirils atzīst, ka albums viņam ir personīgi nozīmīgs arī tāpēc, ka ilgāku laiku nav juties līdz galam droši vidē ārpus mājām. “Bieži likās, ka centieni vai idejas tiek uztvertas ar skepsi vai ironiju. Man vienmēr bija bail, ka nekad nebūs pietiekami labi. Bet ar laiku sapratu – nav jēgas iet šaubu pilnu ceļu, darot to, kas šķiet pareizi citiem.”

    Pirms “Laikam ejot” tapa arī cits projekts – miksteips (mixtape) “Manā pasaulē”, kas vairāk balstījās trepa (trap) skanējumā. Laika gaitā jaunais albums dabiski aizveda daudz personīgākā un muzikāli plašākā virzienā. Mākslinieks atklāj, ka paralēli albumam palikuši arī vairākas nepabeigtas skices un idejas, savukārt nākotnē viņš vēlas pievērsties agresīvākam un smagākam skanējumam.

    “Mans vēstījums klausītājam šobrīd ir: esi tu pats. Ja ne sev, tad laikam, jo to atpakaļ neatgriezīsi.”

    Justs un Krisy izdod vasarīgu dziesmu “Bezrūpības pietura”

    Dziedātāji Justs un Krisy apvienojuši spēkus jaunā singlā “Bezrūpības pietura”, kas stāsta par to, ka mums visiem ik pa laikam ir vajadzīga atslodze no ierastās ikdienas steigas. Ar vasarīgu un enerģisku skanējumu abi mākslinieki atgādina par mirkļiem, kas rodas neplānoti, bet paliek atmiņā visilgāk.

    “Dziesma nav par bēgšanu no sevis, bet gan par spēju priecāties, svinēt un ļaut sev dzīvot vieglāk. Tas nav galapunkts, bet pietura, kas reizēm mums visiem ir nepieciešama, lai varētu doties tālāk,” par dziesmas ideju stāsta mākslinieki.

    Skaņdarbs tapis “RIGaLIVE” dziesmu rakstīšanas nometnē sadarbībā ar producentu Edgaru Roļski, kuras skanējumu tālāk palīdzeja attīstīt producents Arnis Račinskis.

    Justs atklāj, ka sadarbība ar Krisy sākusies jau krietni agrāk: “Kļuvu par Krisy fanu jau pirmajā reizē, kad dzirdēju viņu radio šovā “Kaizera bīts”. Noklausījos viņas izpildījumu neskaitāmas reizes un, kaut arī nebijām pazīstami, uzrakstīju viņai Instagram, ka šī dziesma obligāti jāizdod. Kurš to būtu domājis, ka mūsu ceļi drīzumā krustosies un izdosim savu kopīgo dziesmu.”

    Savukārt Krisy stāsta: “Esmu Justa fane jau kopš viņa uzstāšanās Eirovīzijā. Tajā laikā vēl tikai sapņoju par savām dziesmām, tāpēc ir sirreāli apzināties, ka gandrīz desmit gadus vēlāk Justs ir arī mans muzikālais partneris un draugs. Tiklīdz iegājām studijā, sapratām, ka esam uz viena viļņa par dziesmas noskaņu un sajūtu. Liels prieks bija arī sadarboties ar Edgaru Roļski, kurš ar savu ģitārspēli organiski papildināja dziesmas muzikālo virzienu.

    “Atceros, ka tieši Justam radās sākotnējā dziesmas ideja par diviem vilkiem, kas mīt katrā no mums – viens dzīvo loģisku, disciplinētu un pienākumu pilnu dzīvi, bet otrs ļaujas sajūtām, spontanitātei un pilnīgai brīvībai. Tieši no šīs idejas sākām attīstīt dziesmu, līdz kopīgi nonācām pie “Bezrūpības pieturas” koncepta.”

    Justs plašākai sabiedrībai kļuva zināms 2016.gadā, kad iekļuva Eirovīzijas finālā un pārstāvēja Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā Stokholmā. 2018. gadā Justs nāca klajā ar savu debijas albumu “Here I Am”. Pēc izglītības iegūšanas Apvienotajā Karalistē Justs atsāka savas mūzikas gaitas un kļuva par Universal Music Group mākslinieku. Izdevis tādus singlus, kā
    “Baltajos Palagos”, “Atslēdziņas” “Fit Right”, kā arī sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Gacho, Olas, Annika un TIKASHA SAKAMA.

    Krisy muzikālo darbību uzsāka 2019. gadā ar dziesmu “Don’t Flip Your Wig” un kopš tā laika attīstījusi daudzveidīgu muzikālo rokrakstu. Viņas mūzikā saplūst R&B, hip-hops, pops un elektroniskās mūzikas elementi. Plašāku atpazīstamību Krisy guva, piedaloties konkursa “Supernova 2026” finālā ar dziesmu “Take It”. 2025. gada nogalē viņa izdeva savu debijas mini-albumu “The Beginning of an End”, kas iezīmēja nozīmīgu posmu viņas radošajā attīstībā. 2025. gada sākumā Krisy izdeva savu pirmo dziesmu latviešu valodā – “Spīdam”.

      Ozols ieskandina “Xiaomi Arēnas” šovu ar jaunu EP un īpašu izstādi

      Atzīmējot albuma “Cieņa un mīlestība” ceturtdaļgadsimtu un gatavojoties tāda paša nosaukuma šovam “Xiaomi Arēnā”, kas notiks šī gada 5. decembrī, leģendārais reperis Ozols piedāvā atzīmēt kopā ar viņu īpašos notikumos – viņš izdod EP “ĀRĀ” un aicina uz pop-up izstādi radošajā kvartālā “Veldze”.

      Šī gada 15. maijā Ozols izdeva jaunu četru dziesmu EP “ĀRĀ”. “Ieraksts tapis vienotā muzikālā noskaņā, turpinot virzienu, kas aizsākās pēc singla “Palieku pie sava” izdošanas. Šajā minialbumā ir tikai viens viesmākslinieks – dziesmā “SOS” piedalās “371 Battle” iepriekšējās sezonas uzvarētājs f6lex,” stāsta Ozols.

      Paralēli jaunajam EP līdz 30. maijam radošajā rūpnīcā “Veldze” vēl iespējams apmeklēt īpašu pop-up izstādi, kas veltīta albumam “Cieņa un mīlestība”. Ekspozīcijā apskatāms jubilejas vinils, arhīva materiāli, īpašs merch un vairāki vizuāli stāsti par albumu, kas atstājis paliekošu nospiedumu Latvijas hiphopa kultūrā. Izstāde tapusi kopā ar Andreju Matvejevu, Dree, Frici Ripu, Madaru Juriju Leiškalnu, RMMT tehnikuma studentiem, Elizabeti Dapšu, Antonu Korenevski, Holgeru Folkmani, Madari Juri Liholaju, Kaizeru, Galenieku. Īpašs paldies radošajai rūpnīcai “Veldze”, Tikkurila Latvija, RMMT, Cult. Izstādes darba laiki: Otrdiena līdz svētdiena 15:00 – 18:00.

      Gaidāmais arēnas šovs “Cieņa un mīlestība” šī gada 5. decembrī “Xiaomi Arēnā” apvienos trīsdesmit gadu pieredzi, klasiskos hitus jaunākos skaņdarbus, kļūstot par vienu no nozīmīgākajiem hiphopa notikumiem Latvijā gan Ozola ilggadējiem klausītājiem, gan jaunajai paaudzei, kura mākslinieka daiļradi iepazinusi pēdējos gados.

       “Les Attitudes Spectrales” laiž klajā jauno studijas albumu “Watch a Sword About to Drop” un izziņo albuma prezentācijas koncertu

      Latvijā bāzētā noise-punk grupa “Les Attitudes Spectrales” oficiāli laiž klajā savu piekto un līdz šim tumšāko studijas albumu “Watch The Sword About To Drop” un aicina uz albuma prezentācijas koncertu ceturtdien, 11. jūnijā, bārā “Laska”.

      Jaunā albuma nosaukuma “Watch The Sword About To Drop” vēstījums tulkojams kā “tūlīt viss ies pa gaisu”. Savā skanējumā albums balansē starp nevaldāmu post-hardcore intensitāti, psihedēlisku atmosfēru un raupju pankroka enerģiju, taču zem visa šī trokšņa slēpjas ļoti cilvēcīgs nogurums no dusmām, spriedzes un nepārtrauktas iekšējās cīņas. Tā ir mūzika, kas vienlaikus grib kliegt un atkāpties klusumā, balansējot starp šiem diviem stāvokļiem.

      “Šis albums ir, mūsuprāt, tiktāl labākais mūsu veikums. Tajā iespēlēts tik daudz laimes, apjukuma un izmisuma, ka dzīve nevar vairs turpināties kā iepriekš. Mēs vēlamies jums nospēlēt dzīvajā visu albumu no sākuma līdz beigām, tajā skaitā, vienu no dziesmām pirmo un vienīgo reizi (jā, tā tiešām ir). Koncerta programmu papildinās mūsu klausītāju iecienītākie gabali arī no iepriekšējiem albumiem,” stāsta grupas basiste un vokāliste Rūta Starka.

      Strādājot pie katra jaunā albuma, grupai vienmēr ir bijis svarīgi eksperimentēt, taču “Watch a Sword About to Drop” tapšanas laikā mūziķi ļāvušies pilnīgai radošai brīvībai un rezultātā nonākuši līdz savam tumšākajam, smagākajam un vienlaikus arī emocionāli atklātākajam skanējumam. Albuma ieraksts veikts 2025. gada nogalē un tajā iekļautas desmit dziesmas, no kurām deviņas tapušas tieši šī ieraksta radīšanas laikā, savukārt noslēdzošais skaņdarbs, grupas basistes un vokālistes Rūtas Starkas mājas demo “Winter” personīgā arhīvā glabājies jau piecpadsmit gadus. Tikai pēc ilgākām pārdomām skaņdarbs beidzot atradis savu vietu albumā, kļūstot par tā trauslo, atmosfērisko un emocionāli noslēdzošo punktu.

      Albums “Watch The Sword About To Drop” ierakstīts “Studija Gateris” Mārupē kopā ar skaņu inženieri Jāni Kalvānu, bet masterings veikts “Hodila Studio” Valmierā. Albuma izdevējs ir Latvijas alternatīvās mūzikas ierakstu izdevniecība “I Love You Records”. Albuma prezentācijas koncerts notiks ceturtdien, 11. jūnijā, bārā “Laska”, Rīgā, Vagonu ielā 21.

      Pirms “Les Attitudes Spectrales” uzstāsies izcilais ģitārists Edgars Rubenis. Pasākumā par vizuālo atmosfēru rūpēsies Emīls Vilcāns and Ralfs Ārgalis, bet par audiālo baudījumu –Staņislavs Kuļikovs. Biļetes uz albuma prezentācijas koncertu pieejamas: https://fienta.com/lv/les-attitudes-spectrales-albuma-watch-the-sword-about-to-drop-prezentacijas-koncerts

      Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespējams pirmajiem iegādāties “I Love You Records” izdoto vinila plati un dažādus limitēta izlaiduma grupas atribūtus.

        BAIBA izdod jaunu albumu Delusional – elektro pops, garāžas roks un haoss, kas pārtopspēkā

        Latvijā dzimusī un Austrijā dzīvojošā elektro-popa māksliniece BAIBA 22. maijā izdod
        savu jauno albumu Delusional – drosmīgu, ironisku un emocionāli atklātu ierakstu, kurā
        elektroniskās popmūzikas enerģija satiekas ar garāžas roka asumu un emocionālu
        tiešumu.

        Albumā apkopotās desmit dziesmas vieno kontrasts – klubu ritmi, indie attieksme un tieša,
        nefiltrēta popmūzikas emocionalitāte. Tieši šie pretstati arī kļuvuši par albuma centrālo asi:
        spilgtas sintezatoru melodijas mijas ar raupjāku indie skanējumu, savukārt dejiska enerģija
        saduras ar introspektīvām pārdomām.

        Kamēr daļa skaņdarbu klausītāju ierauj pulsējošā ritmā un klubu dzīvei raksturīgā nemierīgā
        naktsdzīves atmosfērā, citas ļauj iegrimt nostalģijā, trauslumā un klusākās emocijās. Delusional
        nav mēģinājums visu sakārtot – tas ir albums, kas apzināti paliek haosa vidū.
        Īpašu vietu tajā ieņem jaunais singls Hurricane, kas iznāk vienlaikus ar videoklipu. Tas iemieso
        albuma dumpiniecisko kodolu viskoncentrētākajā formā – skaļš, enerģisks un bez
        kompromisiem. Dziesma vēsta par neiederēšanos sabiedrības uzspiestajos rāmjos un spēku,
        ko iespējams atrast, pieņemot savu citādību.

        Albumā dzirdama arī Latvijā popularitāti izcīnījusī, melodiskā un pārdomu pilnā dziesma Darkest
        Hour. Savukārt singls Darling atklāj tumšāku un kinematogrāfiskāku albuma pusi, kur atmiņas,
        distance un saldeni rūgta melanholija savijas atmosfēriskā skaņu ainavā.

        Delusional lielā mērā šķetina pieredzi, kā ir būt sievietei ap trīsdesmit – sadzīvot ar apkārtējo
        gaidām, iekšējām pretrunām, vēlmi pēc brīvības un vienlaikus arī nepieciešamību pēc
        stabilitātes. Taču BAIBA izvairās no vienkāršām atbildēm. Albums ir impulsīvs, ironisks, vietām
        pārspīlēts un reizēm biedējoši atklāts – gluži kā pati dzīve.

        Albums tapis BAIBAi sadarbojoties ar ilggadēju muzikālu partneri, Vīnē dzīvojošo austriešu
        producentu Moricu Kristmanu (Moritz Kristmann).

        Albuma prezentācijas tūrē BAIBA arī devusies ar papildinājumu uz skatuves – kopā ar viņu
        tagad uzstājas arī bundziniece, piešķirot dzīvajiem priekšnesumiem vēl intensīvāku un
        dinamiskāku skanējumu.

        Līdz šim BAIBA izdevusi divus studijas albumus – These Storms (2017) un Lighter (2021), kā
        arī EP Compulsive (2023). Bet ar Delusional viņa sper līdz šim drosmīgāko soli savā daiļradē.
        Albums no 22. maija pieejams populārākajās straumēšanas platformās, kā arī vinila formātā.

        Pēc izdošanas BAIBA dosies festivālu koncerttūrē un pēcāk uzstāsies vairākos koncertos
        Austrijā.

        Elektroniskās mūzikas grupa Hi Komforts izdod debijas albumu“how far we’ve gone”

        Elektroniskās un indī mūzikas duets Hi Komforts (Kristiāns Laizāns un Miks Pinzulis)
        izdod debijas minialbumu “how far we’ve gone”.

        Pēc singla “No Fun” ierakstīšanas un publicēšanas Miks un Kristiāns apņēmās turpināt
        kopīgu daiļradi projekta ietvaros, kā rezultātā tapa mazalbums “how far we’ve gone”.

        Līdzīgi kā pirmajam singlam, arī pārējiem skaņdarbiem sākotnējais koncepts bija vienkāršs:
        radīt mūziku, kas pašiem māksliniekiem šķiet patiesa un saistoša radošā procesa ietvaros.
        Šī ideja pamazām atspoguļojās arī dziesmu lirikās.

        Vairums albuma dziesmu tieši vai netieši ietver domu par to, ka cilvēki bieži sevi pazaudē
        domās, mērķos vai apsēstībā ar rezultātu, neļaujot sev izbaudīt pašu procesu un ceļu līdz
        tam. Dziesmu tēli un stāstītāji apspēlē vajadzību cienīt un izbaudīt katru mirkli, ne tikai tos,
        kas sagaida aiz apvāršņa.

        Mika un Kristiāna projekti, kā Mickeen un Red Lung ir sevī nesuši daudz personīgu ideju un
        enerģijas, taču Hi Komforts ir nozīmīga atkāpe no visa, ko mākslinieki līdz šim radījuši.
        Veidojot Hi Komforts, galvenais mērķis nebija ārējs apliecinājums, bet gan vēlme pašiem gūt
        prieku radīšanas procesā un dot klausītājam ko jaunu.

        Hi Komforts joprojām aug un kalpo arī kā rīks pašu mākslinieku izaugsmei nevis no
        komerciāla, bet gan mentāla un radoša skatpunkta.

        Albuma tapšanā piedalijās arī Tipa (Tabita Balode) sniedzot vokālus dziesmai “Last Dance”
        un Diāna Vaidere ar vizuālo materiālu albumam.

        Hi Komforts ir elektroniskās un indī mūzikas duets no Latvijas. Abi mākslinieki iepazinās
        Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā pēc tam, kad bija nominēti kategorijā “Gada
        debija”. Grupu veido Miks Pinzulis un Kristiāns Laizāns. Miks pamatā ir atbildīgs par
        producēšanu, savukārt Kristiāns – par vokālu un ģitāru.

        Dziedātāja Millia izdod DEBIJAS singlu “Tango” un prezentē mūzikas videoklipu

        Dziedātāja un dziesmu autore Millia izvēlējās izdot savu pirmo oriģināldarbu “Tango”, uzreiz arī klausītājiem piedāvājot videoklipu. Millia (īstajā vārdā Milija Volka) darbu pie sava repertuāra sākusi jau uzreiz pēc Rīgas Doma kora skolas muzikālā teātra nodaļas absolvēšanas. “Milija ir “pareizā meitene”, kas visu šos gadus nevarēja pārkāpt pāri savām bailēm, lai sāktu radīt savu mūziku. Šodien esmu gatava kāpt uz skatuves ar savu jauno skatuves vārdu un ļaut cilvēkiem ieskatities savā radošajā pasaulē”, pārliecināta jūtas jaunā māksliniece.

        Kompozīcija “Tango” ir popdziesma ar operisku pārsteigumu. Dziesmas vēstījums savā ziņā saskan ar Millias karjeras sākumu, proti, tas ir par meiteni, kura vairs nevēlas būt pakļauta svešiem lēmumiem, tādēļ arī dziesmā uzdod dzīvei izaicinošu jautājumu – “kurš, nu, kuru tagad vadīs? Tu mani vai tevi es?”

        Paralēli mācībām es iepazinos ar Agnesi Rakovsku un Zvaigznāja komandu, kas ļāva definēt sava mūzikas stila konceptu, bet darbs projektā “Koru Kari” ar Rīgas Debeszilo kori, ļāva saprast, ka esmu gatava lielajai skatuvei.

        Millia atzīst, ka spēlējas ar simboliem: “Kad dzīve tevi iedzen stūrī un tu jau esi līdz kaklam “auzās”, kad kāds nomelno tevi, bet pats mazgā savas rokas asinīs, tev šķiet, ka šis murgs nekad nebeigsies un tu sev prasi “vai šim ceļam ir gals?”. Cerība sāk lēnām zust, bet es nepadodos un vēlos cīnīties par taisnīgumu. Skaļi. Ar savu mūziku vēlētos dot klausītājam cerību. Katrs no mums iet cauri dzīves ērkšķiem, grūtībām, izaicinājumiem. Tam iemesls var būt nelaime, skaudība, atriebība, meli, nodevība, netaisnība. Tāpēc aicinu savus klausītājus aicināt likteni uz deju dzīves garumā.”

        Dziesmas “Tango” producente ir pati Millia, kas sadarbībā ar Agnesi Rakovsku veidojusi dziesmas radošo konceptu. Rūdolfs Ozols, parūpējā par dziesmas miksu, savukārt Reinis Kārkliņš – master. Videoklips filmēts “Zvaigznājs” telpās. Klipa operators un montāžas autors – Artūrs Strautiņš. Dziesmas vāka foto – Aleksandra Vdovenko.

        Singla un video klipa prezentācija norisinājās 2026. gada 20. maijā plkst. “When Coffee Meets Whisky ” telpās, kurā dziedātāja arī pastāstīja par klipa tapšanas aizkulisēm un pirmo reizi publiski izpildīja dziesmu saviem klausītājiem.

        Lily izdod singlu “Melanholija”

        Dziedātāja Linda Kalniņa, plašāk pazīstama ar skatuves vārdu Lily, izdod jaunu singlu
        “Melanholija”, kas atspoguļo iekšējo konfliktu starp pagātni un tagadni – sajūta, ka cilvēks var
        būt fiziski prom, bet emocionāli joprojām klātesošs. Tā uzdod jautājumus par atmiņu spēku un
        to, kāpēc daži stāsti nebeidzas pat tad, kad tie ir noslēgušies. Dziesma ir ceturtais singls, ko Lily
        izdevusi kopš savas atgriešanās Latvijas mūzikā.

        Dziesmas “Melanholija” vārdu un mūzikas autors ir Markus Riva, savukārt producēšanu veidojis
        ukraiņu producents Roman Nero. Skaņdarbs apvieno mūsdienīgu popmūzikas skanējumu ar
        viegli melanholisku noskaņu, atklājot stāstu par laika ritējumu un cilvēkiem, kuri mūsu dzīvēs
        nav paliekoši, taču atstāj aiz sevis pēdas.

        “Šī dziesma ir par sajūtu, ko droši vien piedzīvojis ikviens – kad cilvēks vairs fiziski nav līdzās,
        bet prātā un sirdī vēl ir klātesošs. Reizēm šķiet, ka laiks skrien uz priekšu, bet prāts vēl kavējas
        pagātnē. “Melanholija” ir stāsts par atmiņām un jūtām, kuras nespēj uzreiz palaist vaļā,” stāsta
        Lily.

        Lily savu atgriešanos Latvijas mūzikā pieteica 2025. gadā, izdodot singlus “Diena pret nakti”,
        “Neuztver to personīgi” un “Iespējams ir viss”. Ar katru nākamo skaņdarbu māksliniece turpina
        atklāt arvien personiskāku un emocionāli daudzslāņaināku muzikālo pasauli.

        No šodienas dziesma “Melanholija” pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

        Par Lily: Mūzikā Linda Kalniņa jeb Lily debitēja 2002. gadā kā Laura Reinika bekvokāliste,
        vēlāk gūstot plašu atpazīstamību realitātes šovā “Fabrika”. Popularitāti guvušas vairākas viņas
        solo dziesmas – “Iemīlējos tevī”, “Pasaule” un citas, plaši izskanējis duets ar Lauri Reiniku
        “Tev šodien vienalga”, izdots arī kopīgs albums ar Donu (Artūrs Šingirejs).

        “Koru Karu” saldais pārītis nodibina grupu “Vienuviet” un izdoddebijas singlu “Abi dabā”!

        Ar debijas singlu “Abi dabā” sevi piesaka jauna pašmāju indīfolka apvienība “Vienuviet”. Tās pamatsastāvā darbojas trīs mūziķi – abi dziesmas autori Oskars Deigelis un Andris Strods, kā arī grupas galvenā soliste Kintija Deigele. Jāpiebilst, ka ierakstā piedalījies arī skaņdarba līdzproducents Jānis Narbuts un flautiste Eva Jevstigņejeva.

        “Abi dabā” ir stāsts par iespēju izrauties no ikdienas rutīnas – prom no pilsētvides, pienākumiem, skriešanām, un visām citām rūpēm. Par to, cik skaisti baudīt dabas daudzveidību divvientulībā,” dziesmas vēstījumu komentē grupas pārstāvji. Vaicāti par to, kā krustojušies grupas dalībnieku ceļi, mūziķi uzsver, ka apvienības dibināšana bijusi visnotaļ likumsakarīga.

        “Mēs ar Andri (Strodu) sarakstījām vairākus skaņdarbus, kurus sākotnēji biju plānojis iekļaut savā jaunajā solo albumā. Taču, jāatzīst, ka šo dziesmu skanējums krasi atšķīrās no manas līdzšinējās daiļrades, tāpēc dzima ideja par jauna projekta izveidi. Kad pirmās demo versijas izdzirdēja mana sieva Kintija, viņa bija sajūsmā un teica :“Es arī gribu būt daļa no šī projekta.” Tieši tā radās “Vienuviet”,” grupas tapšanu atminas Oskars Deigelis, kurš iepriekš kā solists un autors darbojies popmūzikas lauciņā, izdodot četrus studijas albumus, piedaloties vairākos muzikālos TV šovos un rakstot dziesmas citiem pašmāju izpildītājiem.

        Grupas ģitārists Andris Strods līdz šim darbojies alternatīvajā mūzikā, gadu gaitā spēlējot dažādos sastāvos, tostarp grupās “Mazie Meža Dīvainīši” un “Lisijs Biskvīts”. Savukārt, Kintijai Deigelei šis ir pirmais muzikālais projekts. Tiesa skatuves mākslu Kintija izkopusi gan bērnībā dziedot kopā ar mammu, gan uzstājoties universitātes teātra uzvedumos Lielbritānijā.

        Jau iepriekš vēstīts, ka Deigeļu pāris piedalījies šova “Koru Kari” jaunākajā sezonā, pārstāvot Elīnas Fūrmanes vadīto Rīgas debeszilo kori. Cita starpā jāatzīmē, ka šoruden grupa “Vienuviet” plāno izdot savu pirmo studijas albumu. Dziesmai “Abi dabā” tapis arī videoklips, kura veidošana uzticēta Kasparam Dvinskim jeb Dween. Singls pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.