Grupa “GAISAA” laiž klajā vasarīgu singlu “Tikai Šis Brīdis”

Saulrieta pop grupa GAISAA (Modris Skaistkalns, Jana Briede, Sandis Ķešāns) nākusi klajā ar jaunu dziesmu par mirkli starp pagātni un nākotni “Tikai Šis Brīdis”. Dziesma aicina apstāties ikdienas skrējienā, atlaist pagātnes smagumu un neapmaldīties nepārtrauktās domās par to, kas vēl tikai priekšā.  “Nav jēgas kavēties domās par pagātni, nav jēgas arī kaut ko baigi plānot uz tālāku nākotni, liktenis tāpat visu saliks pa savam. Dzīvo šobrīd! – “Tikai Šis Brīdis”,” par dziesmas vēstījumu stāsta grupa. Ar melodisku skanējumu un sirsnīgu emocionālo noskaņu “Tikai Šis Brīdis” atgādina, cik nozīmīgs ir katrs mirklis, ko piedzīvojam. Dziesma ir par sajūtām, izvēlēm un spēju novērtēt to, kas mums ir tieši šobrīd, jo tieši tagadne ir vienīgais, kas patiesi pieder mums. 

2025. gada 5. augustā GAISAA izdeva debija singlu “Mēs Krītam Uz Augšu”, kas 6 nedēļas pēc kārtas atradās Latvijas Radio 2 “Muzikālās bankas” Top 15 dziesmu sarakstā. Arī nākošais grupas singls “Kā Vasaras Sākumā” guvis radio atzinību, 2 nedēļās pavadot starp Latvijas radiostaciju spēlētāko pašmāju mūziķu TOP 10. Šobrīd grupa strādā pie debijas albuma, soli pa solim atklājot GAISAA muzikālo rokrakstu. 

GAISAA sastāvā ir Modris Skaistkalns, dziedātājs, producents un dziesmu autors, dziedātāja Jana Briede un ģitārists Sandis Ķešāns (Smaržo Pēc Lietus). GAISAA piedāvā saulrietu popu, kurā ieausti fanka un indie elementi.

Āriya piedāvā jaunu dziesmu par mīlestību

Mūziķe Ilze Rijniece savā pop projektā Āriya izdot jaunu mīlestības dziesmu “Melodijas”. Sākotnēji tā tapa kā veltījums konkrētam cilvēkam, bet vēlāk ieguva plašākus vēstījuma apvāršņus.

“Ar šo dziesmu vēlos novēlēt mums katram atrast cilvēkus, ar kuriem mums tik labi saskan, ka rodas sajūta, ka visu laiku tiek spēlētas mūsu mīļākās melodijas un esam uz vienas nots. Tāpat novēlu atcerēties to, ja tev ļoti kādam ir jātaisnojas, tas nav tavs cilvēks. Kaut mums katram pietiktu drosmes meklēt savus cilvēkus!” saka Āriya.

Dziesmu “Melodijas” ieskaņojuši Rihards Jakuško (bass), Sigvards Dižais (bungas), Mikus Ģērmanis (ģitāra) un Bogdans Mihailovs (taustiņi). Studijas ierakstu veicis Mārcis Vasiļevskis, bet pie pēcapstrādes strādājis DJ Rudd.

Ilze Rijniece ir dziedātāja, mūzikas autore, aranžētāja, pedagoģe, kas darbojas dažādos mūzikas žanros un stilos. Āriya atklāj viņas darbību populārajā mūzikā. 2025. gada nogalē tika publiskota pirmā Āriya dziesma “Nosnigt”, kas arī ir veltīta mīlestības tēmai.

“Absorbed” – izdots jauns singls no drīzumā gaidāmā “Les Attitudes Spectrales” albuma

Gatavojoties sava jaunā albuma “Watch The Sword About To Drop” izdošanai, Latvijā
bāzētā noise-punk grupa “Les Attitudes Spectrales” plašākai publikai nodod savu
otro singlu “Absorbed”. 80. un 90. gadu post-hardcore noskaņā tapusī dziesma vēsta
par grūtībām runāt par smagām tēmām un spēcīgām emocijām, ko sevī glabājam aiz
šķietami nopulētas fasādes.


“Vai zināt to sajūtu, kad šķiet, ja vien pasaule ieraudzītu tumsu, kas slēpjas zem nopulētās
fasādes, cilvēki beidzot saprastu sāpes un viss mainītos? Taču brīdī, kad beidzot ir iespēja
runāt un visa uzmanība ir uz tevi, vārdi pēkšņi pazūd un tu paliec mēms,” par jaunā singla
vēstījumu stāsta grupas basiste un vokāliste Rūta Starka. “Tevi pārņem sajūta, ka visa ir
par daudz – domas izkaisītas, bet tevī joprojām ir tik daudz nepateiktā, ka sāc apšaubīt, vai
kāds to vispār spētu saprast, vai tam iespējams atrast vārdus un vai tam maz ir jēga.”

Topošajā albumā “Watch The Sword About To Drop” grupa ir nonākusi līdz savam līdz
šim tumšākajam, smagākajam un vienlaikus arī emocionāli atklātākajam skanējumam, un
jaunais singls “Absorbed” nav izņēmums. Dziesma ir raupja, patiesa un vienkārša, bet
vienlaikus arī emocionāli spēcīgi pielādēta. Muzikāli “Absorbed” ir viens no albuma
tiešākajiem skaņdarbiem ar eksplozīvu ritmu, skaļām ģitāru partijām un intensīvu vokālu, kas
līdz zosādai ļauj sajust visu emociju, izkaisītu domu un vainas apziņas radīto iekšējo
spriedzi.

“Les Attitudes Spectrales” piektais studijas albums “Watch The Sword About To Drop”
mūzikas izdevēja “I Love You Records” paspārnē iznāks jau pavisam drīz – 26. maijā.
Jaunais albums savā skanējumā balansē starp nevaldāmu post-hardcore intensitāti,
psihedēlisku atmosfēru un raupju pankroka enerģiju, taču zem visa šī trokšņa slēpjas ļoti
cilvēcīgs nogurums no dusmām, spriedzes un nepārtrauktas iekšējās cīņas. Tā ir mūzika,
kas vienlaikus grib kliegt un atkāpties klusumā, balansējot starp šiem diviem stāvokļiem.
“Watch The Sword About To Drop” ir albums, kas necenšas būt perfekts vai ērts, bet drīzāk
dzīvs, patiess un neparedzams.

Psihedēliskā post-hardcore un noise-punk grupa “Les Attitudes Spectrales” dibināta
2014. gadā, un tās sastāvā ir Rūta Starka (bass, vokāls), Žiljēns Starks (ģitāras, vokāls),
Adrians Grīns (ģitāras) un Mārtiņš Kuzmins (bungas). Grupa savā skanējumā apvieno
dažādus roka apakšžanrus kā psihedēliju, noise-rock, shoegaze un post-punk. “Watch The
Sword About To Drop” ir grupas piektais studijas albums. Līdz šim izdoti četri albumi: debijas
albums “Floral Wreck” (2014), kam jau nākamajā gadā sekoja “Where’s My Ghost Milk?”,
pēc tam “Vampire In The Summer” (2019) un “Songs For No One”, kas 2023. gadā tikanominēts “Austras balvai”. Albums “Watch The Sword About To Drop” tapis ar Valsts
Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Eleonora Kampe nāk klajā ar pirmo singlu no gaidāmā albuma “Inner Beauty Cry”

No šodienas straumēšanai pieejams balss mākslinieces Eleonoras Kampes jaunākais skaņdarbs ar nosaukumu Dream. Tas ir pirmais singls no jūlijā gaidāmā albuma Inner Beauty Cry. 

Jau šī gada sestajā jūlijā Cruel Nature Records paspārnē kasetes formātā un digitāli tiks izdots eksperimentālās balss mākslinieces Eleonoras Kampes trešais solo albums ar nosaukumu Inner Beauty Cry. Tapšanu ir atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Gaidāmais albums ir 7 introspektīvu kompozīciju kopums, kas sniedzas ārpus skaistā un biedējošā. Inner Beauty Cry ir stāsts par tagadnes trauslumu un atbalsu līdzsvarošanu. Tas ir balss radīts ceļojums, kas klausītāju vada cauri dažādām emocionālām ainavām. Eleonoras vokāls ir meditatīvs, plūstošs, bet mērķtiecīgs, ietverot sevī taustamības sajūtu. Balss šajā albumā ir skanīgs pavediens, kas novēro un atspoguļo cilvēka psihes un ķermeņa saikni. 

Albuma tapšanu ir atbalstījis Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds. Eleonora Kampe ir balss māksliniece un avangarda mūzikas dziedātāja, kas dzīvo Rīgā, Latvijā. Kopš 2010. gada viņa pēta plašās iespējas, ko balss var sniegt kā mūzikas instruments. Viņa ir radījusi daudzus darbus skaņu mākslas un eksperimentālās mūzikas jomā. Viņa strādā kā solo māksliniece un sadarbojas arī ar citiem skaņu māksliniekiem. Eleonora Kampe ir izdevusi albumus un singlus ar daudziem kolektīviem. 2023. gadā viņa izdeva savu pirmo solo albumu “tuuljamuud” (Cruel Nature Records), kam sekoja albumi “in anticipation” (pašizdots, 2024), “Breath. Play.” (Cruel Nature Records, 2025) un “Balss un rezonanse” (Sāpes Skaņas / Skaņu Mežs, 2025).

Indie-rock grupa no Rīgas “Abuses” izdod singlu “Fear of Love”

Indie-rock grupa no Rīgas “Abuses” izdod singlu “Fear of Love”, kurā grupa pavēršas vēsāka un
skarbāka skanējuma virzienā, iedvesmojoties no Baltijas jūras aukstuma. Dziesmā savijas agrīno 90. gadu
alternatīvā roka melanholija un saspringta post-punk enerģija, stilistiski atsaucoties uz tādām grupām kā “Sonic Youth”, “Pixies” un “Unwound”. Singls ir pirmais ieskats grupas gaidāmajā debijas albumā “Number Stations”.

Grupa “Abuses” radās apokaliptiskas gaisotnes vidū. Pandēmijas tumšākajā posmā tā sāka būvēt savu troksni no garlaicības, spriedzes un dīvainā klusuma, kas bija pārņēmis pasauli. Kamēr fonā skanēja ziņas par kariem un tukšas ielas kļuva par ikdienas ainavu, grupa savu trauksmi, dzeju un saspringtos nervus ielika stīgu instrumentu un elektronisko shēmu mašinērijā. Viņu skaņa iemūžina nemierīgu enerģiju, gaistošas halucinācijas un mūsdienu nemiera dūkoņu.

“Abuses” ir uzstājušies Rīgā, Liepājā, Tallinā un Tallinn Music Week, kā arī izdevuši divus mūzikas videoklipus: Say Something un Don’t Speak About It. 2026. gadā iznāks viņu debijas albums Number Stations.

Linda Leen izdod minialbumu WAVES II / III un aicina uz koncertiem šonedēļ

Mūziķe Linda Leen nodod klausītājiem otro daļu no šogad sagaidāmās minialbumu triloģijas WAVES un aicina uz pirmatskaņojumu koncertu otro vilni – 23. maijā Ventspils koncertzālē “Latvija” un 24. maijā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Otrajā minialbumu triloģijas sērijā WAVES II / lII iekļauta maijā izdotā dziesma un videoklips “Hold Me Close”, kā arī atklājas divas līdz šim nedzirdētas kompozīcijas.

”Šis vilnis ir saulainākais no trim, un, lai gan skartās tēmas ienirst arī dziļāk, par to stāstīts viegli, jutekliski, vietumis pat rotaļīgi. Vēlējos radīt skaniski impresionistisku, krāšņu un eiforisku skaņu celiņu vasarai. Tiem bezrūpīgajiem brīžiem, kuros izdodas izlausties no pilsētas intensīvās dzīves un digitālajiem džungļiem,” stāsta Linda Leen.

Minialbums “WAVES II / III” iezīmē nākamo nodaļu mūziķes autobiogrāfiskajā muzikālajā romānā. Tā pirmizrāde dzīvajā gaidāma 23. maijā plkst. 17.00 Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, un 24. maijā plkst. 17.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Līdzās triloģijas pirmajai un otrajai daļai koncertos skanēs arī klausītāju iemīļoti skaņdarbi no Lindas Leen repertuāra, tostarp “Magnētiskā vētra”, “Blue Monday”, “Uzar mani kā zemi”. Programmu kopā ar dziedātāju izpildīs Miķelis Putniņš (ģitāra), Rihards Lībietis (ģitāra), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti) un Kristians Priekulis (bass).

Koncertos Kurzemē tiks laista klajā arī Lindas Leen pirmā grāmata, kurā apkopoti angliski rakstīto dziesmu tekstu atdzejojumi latviešu valodā. Tos veidot un lasīt koncertos, pirms izpildīt dziesmu oriģinālvalodā, kļuvusi par īpašu, māksliniecei raksturīgu performances formu un konceptuālo pamatu izdevumam “Introversijas”. Pēc katra no koncertiem turpat notiks arī neliela tikšanās ar autori, būs iespēja jauno grāmatu iegādāties un iegūt autogrāfu.

Biļetes uz koncertiem Ventspilī un Liepājā pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs.

Minialbums WAVES II / III ierakstīts studijā “Alejas” Cēsu pusē kopā ar mūziķiem Miķeli Putniņu, Rūdolfu Dankfeldu, Kristianu Priekuli, Krišjāni Bremšu un Tomu Mikālu. Dziesmas skaņas dizains tapis kopā ar producentu Gati Zaķi, ar kuru Linda Leen iepriekš sadarbojusies arī albumā “Digital Church” (2017). Mūzika klausāma populārākajās mūzikas straumēšanas platformās.

“MM orķestris” piedāvā kopīgu singlu ar Dārtu Stepanovu

Mārtiņa Miļevska vadītā mūziķu apvienība “MM Orķestris” sadarbībā ar Dārtu Stepanovu izdod singlu “Aiju, aiju arājiņ”. Jaunajā skaņdarbā izmantoti latviešu tautasdziesmas vārdi un tajā vēstīts par ilgošanos un mīlestību, kas spēj saglabāt tuvuma sajūtu par spīti laikam un attālumam.

Jaunais singls ieturēts salīdzinoši intīmās, nepiesātinātās “MM orķestra” noskaņās un tā ierakstā bez paša multiinstrumentālista Mārtiņa Miļevska un dziedātājas Dārtas Stepanovas piedalījās vēl tikai ģitārists Rihards Lībietis.

Pati esmu tautas deju dejotāja un man vienmēr bijusi cieša saikne ar tautas deju mūziku, tāpēc iespēja piedalīties šādā projektā šķita ļoti īpaša,” saka Dārta. “Jau tad, kad noklausījos dziesmas demoversiju, sajutu ar to īpašu saikni. Bija liels gandarījums sadarboties ar Mārtiņu, skaņu režisoru Kasparu Bārbalu un Dagmāru Bārbali, zinot, ka mana balss kļūs par daļu no dejas stāsta viņas radītajā horeogrāfijā.”

“Patiess prieks sastrādāties ar tik talantīgu dziedātāju kā Dārta,” piebilst Mārtiņš. “Viņa šai dziesmai piešķir tieši to trauslumu un vienlaikus dziļumu, ko jau iekšēji saklausīju, šo skaņdarbu vēl tikai veidojot.”

“Kopš iepazinu Mārtiņu ne tikai kā mūziķi, bet arī kā komponistu, esmu kļuvis par dedzīgu viņa daiļrades cienītāju,” savu kolēģi arī bungu un dūdu grupā “Auļi” paslavē “MM orķestra” dalībnieks, dūdinieks Kaspars Bārbals. “Tāpēc mūzikas straumēšanas platformās ar aizrautību kūrēju atskaņošanas sarakstu “Komponists Mārtiņš Miļevskis”, kur šobrīd ietverts jau vairāk kā simts skaņdarbu. Tā kā esmu arī visu šo dziesmu skaņu režisors, īpaši priecājos, ka lielākajai daļai studijā “Lauska” tapušas arī telpiskās skaņas jeb “Dolby Atmos” miksu versijas ar niansētāku skanējumu.”

“MM Orķestris” ir vēl jauna, bet jau pieredzējušu mūziķu apvienība, kuras sastāvs mēdz, vadoties pēc konkrētā brīža vajadzībām. Visus šajā projektā vieno komponista Mārtiņa Miļevska oriģinālmūzika, tāpēc nosaukumā minēti tieši viņa iniciāļi un viņš uzņēmies arī grupas vadītāja lomu. Dziesma “Aiju, aiju arājiņ” iekļauta nesen izdotajā albumā “Mums būs kāzas!”, kas tapis pēc horeogrāfes Dagmāras Bārbales aicinājuma radīt mūziku jaunam deju uzvedumam.

Albuma ierakstā piedalījusies gan Dārta Stepanova, gan citi labi zināmi dziedātāji – Ance Krauze, Ieva Sutugova, Katrīna Gupalo, Paula Saija, Artūrs Uškāns, Toms Kursītis un Edgars Zilberts. Mūziķu sastāvu šoreiz veido Anta Puķīte, Undīne Balode-Blisiņa, Līga Griķe, Kaspars Bārbals, Rihards Lībietis, Mārtiņš Miļevskis, kā arī grupas “Rāmi riti” un “Bille”.

Jaunais albums un tā singls “Aiju, aiju arājiņ” noklausāmi lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

Grupa “Stūrī Zēvele” nodod vērtējumam jaunu videoklipu “Vagons” un izziņo koncertu kluba DEPO jaunajās telpās

Latviešu indie mūzikas apvienība “Stūrī Zēvele” laiž klajā videoklipu dziesmai “Vagons” un aicina klausītājus uz koncertu, kas šī gada 12. jūnijā norisināsies kluba DEPO jaunajā mājvietā Rīgā, Šarlotes ielā 18. Koncertā dzīvajā izpildījumā  izskanēs grupas pēdējais studijas albums “arLabunakti”, kas nesen triumfējis “Zelta mikrofona” ceremonijā.

Dziesmas “Vagons” videoklips ir viens no noslēdzošajiem darbiem grupas vērienīgās albuma filmas ietvaros – vizuāls stāsts ir paredzēts katrai albuma kompozīcijai. Jaunā klipa uzņemšana norisinājās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kādā dzestrā rudens vakarā mēģinot vizuāli notvert skaņdarbā ieaustās nostalģiskās izjūtas. Īpašu atmosfēru kadrā iedzīvinājis pazīstamais mūzikas žurnālists un kritiķis Uldis Rudaks, kurš iejuties vilciena vadītāja lomā. Vizuālo stāstu radījuši Raitis Bērziņš un Zigmunds Ziemelis no studijas “Artava”. Dziesmā izmantota Ronalda Brieža dzeja.

Ar koncertu 12. jūnijā grupa simboliski atskatīsies uz savu jaunāko studijas albumu “arLabunakti”, kas klajā nāca 2025. gada rudenī. Šis ieraksts ir zīmīgs un vēsturisks atskaites punkts grupas darbībā, jo noslēdz apjomīgu četrdaļīgu albumu ciklu, kas aizsākās pirms vairāk nekā desmit gadiem ar albumu “Labrīt” (2014) un turpinājās ar ierakstiem “Labdien” (2016) un “Labvakar” (2020).

Albums “arLabunakti” ir guvis augstu profesionāļu novērtējumu – mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā “Zelta mikrofons 2026” grupa par šo ierakstu saņēma divas statuetes kategorijās “Labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums” un “Labākais koncertieraksts”, kā arī ieguva portāla “Lasi.lv” lasītāju simpātiju balvu.

Grupas dalībnieki neslēpj prieku par gaidāmo uzstāšanos: “Klubs DEPO mums vienmēr ir bijis svarīgs pieturpunkts, tāpēc ir liels gandarījums tikties ar klausītājiem tā jaunajā mājvietā Šarlotes ielā. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām iegādāties biļeti jau tagad: https://www.bezrindas.lv/lv/sturi-zevele-arlabunakti/16164/

Sub Scriptum izdod dubultsinglu un rīko prezentācijas koncertu, kurā atklāj gaidāmāalbuma noskaņu

Latviešu poproka grupa Sub Scriptum nākusi klajā ar jaunu dubultsinglu, kurā iekļautas dziesmas
“Uz pasaules nebūs miera” un “Tikai Tikai”. Abu skaņdarbu producents ir Arnis Račinskis, un tie
ir daļa no grupas topošā albuma, kuru paredzēts izdot jau šī gada rudenī.

Dubultsingls iezīmē jaunu posmu grupas radošajā darbībā, pieskaroties sabiedrībā aktuālām un
personiski izjustām tēmām – nogurumam, nemieram, ikdienas rutīnai un cilvēka iekšējām cīņām.
Dziesma “Uz pasaules nebūs miera” stāsta par spilgtu mūsu laikmeta iezīmi – sajūtu, ka mūs vairs
gandrīz nekas nespēj pārsteigt. Pasaule turpina griezties arvien straujāk, un reizēm šķiet, ka
iespējams palaist garām pat brīdi, kad civilizācija teju sabrūk. Dziesma ironiski uzdod jautājumu – vai cilvēces pastāvēšanas laikā vispār ir bijis īsts miers?

Savukārt “Tikai Tikai” pievēršas ikdienas rutīnai un mēģinājumiem no tās aizbēgt caur svinībām,
trokšņiem un šķietamu vieglumu. Dziesma atklāj brīdi, kad fasāde sabrūk un cilvēks paliek viens
ar sevi, savām emocijām un klusumu. Tā ir dziesma par spriedzi, kur pat spēcīgākajiem no
izmisuma nākas bļaut.

Līdz ar dubultsingla izdošanu publicēts arī dziesmas “Uz pasaules nebūs miera” videoklips.
Videoklipa režiju šoreiz uzņēmusies pati grupa Sub Scriptum, operators – Mārtiņš Jansons,
montāža – Ritvars Bluka. Videoklipa tapšanu finansiāli atbalstījuši JL Žogi un Ekonomikas un
Kultūras Augstskola.

Par godu dubultsingla iznākšanai grupa aizvadīja arī prezentācijas koncertu Rīgā, dzīvās mūzikas
bārā St.Black, kas pulcēja kuplu klausītāju skaitu, grupas draugus un Latvijas mūzikas industrijas
pārstāvjus. Vakars aizritēja īpaši siltā un enerģiskā atmosfērā, klausītājiem dziedot līdzi gan
jaunajām dziesmām, gan jau iepriekš iemīļotiem grupas skaņdarbiem. Grupa atzīst, ka saņemtā
publikas atsaucība un atbalsts devis vēl lielāku pārliecību par jaunā albuma virzienu un
gaidāmajiem koncertiem.

Šovasar Sub Scriptum plāno uzstāties vairākos pasākumos un festivālos visā Latvijā, turpinot
iepazīstināt klausītājus ar topošā albuma materiālu. Informācija par gaidāmajiem koncertiem un
jaunumiem būs pieejama grupas sociālajos tīklos.

“Wacken Metal Battle Latvia 2026” finālā triumfē “Morphide” — grupa pārstāvēs Latvijupasaulē lielākajā metālmūzikas festivālā

9.maijā klubā “Melnā Piektdiena” Rīgā norisinājās konkursa “Wacken Metal Battle Latvia 2026” nacionālais fināls, kurā par iespēju pārstāvēt Latviju pasaulē lielākajā metālmūzikas festivālā “Wacken Open Air” sacentās astoņas pašmāju smagās mūzikas apvienības. Uzvaru konkursā izcīnīja modernā metāla grupa “Morphide”, kas dosies uz Vāciju, lai pārstāvētu Latviju starptautiskajā “Metal Battle” finālā.

Finālā piedalījās grupas “Cellar Cat”, “Morphide”, “Unsainted”, “Nettletie”, “Undusted”, “GatDemit”, “Eremos-IX” un “Izslēdzējs”. Sākotnēji finālā bija paredzēta arī grupas “Hypervert” dalība, taču personīgu iemeslu dēļ grupa savu dalību atsauca dažas dienas pirms pasākuma.

Kā īpašais viesis pasākumā uzstājās metāla mūzikas DJ Eric Hutchence no Gruzijas, kurš bija arī viens no starptautiskās žūrijas pārstāvjiem.

“Wacken Metal Battle” ir starptautiski atzīts konkurss, kurā piedalās vairāk nekā 100 valstis no visas pasaules. Latvija konkursā piedalās kopš 2011. gada, un iepriekšējos gados pašmāju grupas jau vairākkārt pierādījušas savu konkurētspēju starptautiskā līmenī. Lielākais sasniegums līdz šim piedzīvots 2019. gadā, kad Daugavpils folkmetāla grupa “Varang Nord” izcīnīja uzvaru starptautiskajā finālā.

Konkursa starptautiskais fināls tradicionāli notiek pasaulē lielākajā smagās mūzikas festivālā “Wacken Open Air”, kas ik gadu pulcē vairāk nekā 85 000 apmeklētāju. Starptautiskajā “Metal Battle” finālā uzvarētāji no 30 pasaules valstīm sacenšas par labākās konkursa grupas titulu, bet priekšnesumus vērtē vairāk nekā 30 mūzikas industrijas profesionāļu žūrija.

Līdz ar uzvaru “Wacken Metal Battle Latvia 2026” konkursā grupa “Morphide” ieguva iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā “Metal Battle” finālā Vācijā, kas norisināsies festivāla “Wacken Open Air” ietvaros no 28. Jūlijā līdz 1. augustam.

Papildus tam grupa saņēma iespēju uzstāties vienā no Baltijas nozīmīgākajiem smagās mūzikas festivāliem “Kilkim Žaibu”, kas šogad norisināsies no 25. līdz 27. jūnijam Lietuvā.

“Morphide” ir modernā metāla grupa no Latvijas, kas apvieno groove rifus, agresīvu vokālu un atmosfēriskus skaņu slāņus ar dinamiskām melodijām. Grupa dibināta 2019. gadā un īsā laikā guvusi ievērojamu atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs. “Morphide” sadarbojusies ar tādiem producentiem kā Forrester Savell (“Animals as Leaders”, “Karnivool”) un George Lever (“Sleep Token”, “Loathe”, “Thornhill”), kopumā pārsniedzot septiņus miljonus straumējumu dažādās platformās.

“Mums šī uzvara nozīmē ļoti daudz. Esam pateicīgi visiem, kuri mūs atbalstīja, ticēja mums un bija kopā ar mums šajā vakarā. Apzināmies, ka pārstāvēt Latviju uz tik lielas starptautiskas skatuves ir liela atbildība, un darīsim visu iespējamo, lai Wacken festivālā parādītu sevi no labākās puses,” saka grupas “Morphide” vokāliste Elizabeth Zhovnerchuk.

Uzvarētāju noteica starptautiska žūrija un skatītāju balsojums. Šī gada finālu vērtēja pieredzējuši mūzikas industrijas pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Spānijas un Gruzijas:
– Eric Hutchence (Gruzija) – “Metal Battle Caucasus & West Asia” organizators un metal
DJ;
– Dairius Laurinavičius (Lietuva) – “Metal Battle Lithuania” organizators;
– Daividas Kurlis (Lietuva) – festivāla “Kilkim Žaibu” organizators;
– Maria Amor Fernandez (Spānija) – žurnāliste, “Metal Hammer España” recenzente un
radio raidījuma “Diario de un Metalhead” vadītāja;
– Larry Runner (Spānija) – “Metal Hammer España” redaktors, radio raidījuma “Diario de
un Metalhead” līdzautors un koncertu organizators;
– Sandris Vanzovičs (Latvija) – žurnālists un mūzikas apskatnieks.

“Šī gada fināls vēlreiz apliecināja, ka Latvijas metāla skatuvē ir ļoti daudz spēcīgu, motivētu un starptautiski konkurētspējīgu grupu. Esmu pateicīgs visām grupām, žūrijai, tehniskajai komandai, klubam “Melnā Piektdiena”, sadarbības partneriem un ikvienam apmeklētājam, kas palīdzēja radīt tik jaudīgu atmosfēru. Šādi pasākumi ir svarīgi visas skatuves attīstībai,” norāda konkursa organizators Vladimirs Kravčenko.

Pasākuma īstenošanu atbalstīja biedrība “KUMOS”, Rīgas valstspilsētas pašvaldība un festivāls “Kilkim Žaibu”.