Dziedātāja Marta Ritova un reperis Marshals no grupas “Rīmdari” izdod kopīgu singlu “Tas maina visu”

Dziedātāja Marta Ritova un reperis Marshals – apvienojuši savus radošos spēkus jaunā, emocionāli piesātinātā singlā “Tas maina visu”.

Dziesma stāsta par otra cilvēka klātbūtnes nozīmi mūsu dzīvē – par to, cik būtiski ir apzināties, ka kāds par mums domā, rūpējas un ir līdzās pat tad, kad to ne vienmēr pamanām. Tā atgādina, ka mūsu dzīves varētu būt pavisam citādas, ja šie cilvēki neienāktu mūsu prātā un sirdī. Dziesma izceļ neredzamo, bet dziļo saikni starp cilvēkiem, uzsverot, ka pat šķietami mazs atbalsts vai doma var mainīt visu.

“Sadarbība ar Marshalu bija ļoti viegla – mēs ātri atradām kopīgu valodu. No nejaušas satikšanās un sarunām par mūziku diezgan ātri nonācām studijā ‘’Aleja’’ pie Reiņa Kārkliņa, kur arī sākās radošais process. Protams, visvairāk man patīk fakts, ka viss šis ir radies Cēsīs. ’’ stāsta Marta.

Pats Marshals piebilst ‘’Mūzika vienmēr ir bijusi manas dzīves sastāvdaļa un es cenšos tai ļaut notikt dabiski – bez konkrētiem plāniem vai mērķiem par to, kur tas viss aizvedīs. Arī šajā gadījumā mēs vienkārši ļāvāmies procesam. Tas sākās viegli, bez piespiešanās, un tieši tā arī nonācām līdz dziesmai. Manuprāt, tieši šādā veidā rodas patiess un dzīvs rezultāts.”

Dziesmas producēšanā piedalījušies vairāki producenti – Armands Varslavāns, Raitis Aukšmuksts un Reinis Kārkliņš.

Dziesmai tapis arī īpašs videoklips, kas raksturo to , ka pat neesot viens otram tuvu blakus, mēs dzīvojam viens otra domās un sajūtas.

Dziesma pieejama visās populārākajā straumēšanās platformās.

Hanzas Peronā mūziķu kautiņi – zināmi dalībnieki, pieejamas biļetes

Jau 16. jūnijā plkst. 19 Hanzas Peronā sāksies Sansusī mūziķu kautiņu turnīra ceturtā sezona. Par 2 000 eiro galveno balvu sacentīsies gan vietējie, gan ārvalstu mūziķi.

Turnīrā piedalīsies profesionāli mūziķi, kuri atlasīti konkursa kārtībā pēc video pieteikumu izvērtēšanas. Kautiņu pārus veido turnīra mākslinieciskais vadītājs Armands Siliņš-Bergmanis, izvēloties spilgtākās, negaidītākās un muzikāli saistošākās dalībnieku kombinācijas. Ceturtajā sezonā piedalīsies – čellists Ernst Reijseger (Nīderlande), pianiste Kateryna Titova (Ukraina), dziedātāja Aurora Marthens (Somija), ģitārists Gonzalo Muruaga Olguin (Argentīna), dziedātāja Beāte Zviedre, sitaminstrumentālists Fēlikss Krievs, kontrabasists Oskars Bokanovs un mežradznieks Māris Evelons.

Biļetes pieejamas: https://sansusi.lv/kauslis/ 

Ceturtdaļfināli būs 16. jūnijā un 7. jūlijā, kad noskaidros pusfinālistus. Vasaras laikā mākslinieki gatavos jaunus priekšnesumus 8. septembra pusfinālam, savukārt 29. septembrī notiks ceturtās sezonas fināls, kurā tiks noskaidrots šā gada uzvarētājs.

Mūziķu kautiņi ir koncerts, sacensība un performatīvs notikums vienlaikus. Uz vienas skatuves satiekas divi mākslinieki, kuri sacenšas ne tikai muzikālajā meistarībā, bet arī atraktivitātē, asprātībā un spējā aizraut publiku. Šajā formātā vienlīdz iederas gan klasiskākamermūzika, gan eksperimenti, improvizācija, dzeja un negaidīti skatuves risinājumi.

Katra dueļa uzvarētāju nosaka piecas balsis: divi skatuves mākslas profesionāļi žūrijā,
viens nejauši izvēlēts skatītājs pirms katra pāra, Sansusī komanda un publikas
balsojums vakara noslēgumā. Viens kautiņš ir apmēram stundu ilgs.

Turnīru organizē biedrība Sansusī, tas tiek īstenots sadarbībā ar Hanzas Peronu un
Rīgas domes un SIA “Rūķis” finansiālu atbalstu.

KATŌ jaunajā dziesmā dzied par tuvumu, kas liek palikt nomodā

Pašmāju mūziķe KATŌ nāk klajā ar dziesmu “Atdodu miegu” – vieglu un melodisku
kompozīciju par iemīlēšanos, kurā miegs, kā cilvēka pamatvajadzība, kļūst otršķirīgs.
Dziesmai tapis arī mūzikas videoklips.

Enerģijas un sapņainā skanējuma kombinācija, ļāvusi mūziķei klausītājiem nodot vieglas
eiforijas piepildītu un nepārspīlēti sentimentālu dziesmu. “Gluži tāpat kā laiku, arī miegu
nevar nopirkt pa naudu. Ja esi gatavs kādam veltīt savu laiku vai ziedot savas miega
stundas, tas nozīmē, ka šis cilvēks Tev ir svarīgs. Man šī dziesma ir par brīdi, kad esi
noguris, bet laimīgs, jo esi bijis klātesošs kaut kam īstam – tuvumam, sarunai vai sajūtai,
kuras dēļ ir vērts palikt nomodā,” par dziesmas nozīmi stāsta KATŌ.

Videoklipa vizuālo noskaņu veidojusi režisore Elvīra Blumfelde, savukārt par operatora
darbu, montāžu un krāsu korekciju rūpējies Ivo Skanstiņš. “Kā jau visi, mēs arī ļoti ilgojāmies
pēc pavasara, un šis gala rezultāts ir nelielas svinības, sagaidot šo gadalaiku, kur viss un
visi sāk ziedēt un atplaukt saulē. Veidojot videoklipu, mums vajadzēja ieraudzīt Rīgu citādāk,
ko aicinām darīt arī skatītājus,” par vizuālo vīziju komentē Elvīra un Ivo.

Dziesma “Atdodu miegu” tapusi kopā ar mūzikas producentu Kristapu Ērgli, ar kuru KATŌ
turpina sadarbību pēc 2025. gadā izdotās dziesmas “Portāls”. Dziesmas radošajā procesā
piedalījās arī mūziķi Jēkabs Kalmanis un IVY, bet par dzīvo instrumentu klātbūtni parūpējās
ģitārists Rūdolfs Ozols un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

KATŌ ir latviešu dziedātāja un dziesmu autore, kuras mūzika ietver plašu melodismu,
ietērptu pop un indie ģitārmūzikas ritmos. Dziesmās dominē viegli asociējamas tēmas kā
cilvēku attiecības, sevis pārvarēšana un ikdienas konflikti. Plašāk sabiedrībā pazīstama ar
tādām albumu relīzēm kā “Ko mani putni ēd” (2019) un “Es tā jūtos” (2021), pēdējos gados
klausītājus priecējot ar dziesmām – “Portāls” (2025), “Baterijas” (2024) un “Glābšanas veste”
(2023). KATŌ ir arī aktīva raidījumu vadītāja, ikdienā uzrunājot klausītājus radiostacijā EHR
Latviešu hiti un testējot jaunās paaudzes erudīciju LTV raidījumā “Gudrs un vēl gudrāks”
kopā ar Tomu Grēviņu.

Paralēli darbam pie KATŌ repertuāra, šogad tiks piepildīts mūziķes ilgi lolots sapnis par
dziesmu albumu bērniem. Desmit stāstu lolojums ar nosaukumu “Ceļoju laikā” pie
klausītājiem nonāks jau maija beigās.

Mārtiņš Elsiņš izdod jaunu dziesmu “Kaut Laiks Tā Skrien”

Latviešu dziesmu autors un izpildītājs Mārtiņš Elsiņš nācis klajā ar savu trešo solodziesmu “Kaut Laiks Tā Skrien”. Jaunais skaņdarbs, veidots rokmūzikas manierē, vēsta par mīlestību, kas spēj pārvarēt laika ritējumu un saglabājas cauri visām dzīves pārmaiņām.

Dziesmas mūzikas autors ir Aleksandrs Jasjukevičs, savukārt teksta autors – DJ Dark. Iecere par dziesmas ierakstīšanu veidojusies jau vairāku gadu garumā – mūzikas autors to pirmo reizi prezentēja 2015. gada rudenī. Līdz šim skaņdarbs klausītājiem bija dzirdams vien grupas “Kokteilis” dzīvās uzstāšanās vakaros, taču beidzot tas ieguvis jaunu skanējumu studijas ierakstā.

Ieraksts tapis ROL Ierakstu studijā, skaņu režisors – Edgars Roļskijs. Ieraksta tapšanā iesaistītā mūziķu komanda: Tomass Saulietis (sitaminstrumenti), Edgars Roļskijs (soloģitāra) un Mārtiņš Elsiņš (vokāls, bass,
ritma ģitāra).

“Ideja par dziesmas ierakstu tapa jau sen, tāpēc ir patiess gandarījums, ka tā beidzot sasniegusi klausītājus. Ticu, ka dzīvē viss notiek tad, kad tam ir jānotiek, un tieši tāpēc arī šis skaņdarbs ir sagaidījis sev piemērotāko laiku,” par jauno dziesmu stāsta Mārtiņš Elsiņš.

Mārtiņš Elsiņš darbojas latviešu estrādes un kantrī mūzikas stilā, apvienojot tradicionālas vērtības ar mūsdienīgu skanējumu. Plašāku atpazīstamību guva 2025. gada septembrī, debitējot Latvijas Televīzijas
raidījumā “Latvijas Sirdsdziesma” ar oriģināldziesmu “Kāpēc Tu Nāc?”, kur skatītāju balsojumā ierindojās 2. vietā.

SHIPSEA aicina uz koncertu Neikenkalna dabas koncertzālē

12. jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē norisināsies SHIPSEA koncerts, kurā Jānis Šipkēvics kopā
ar domubiedriem izpildīs latviešu klausītāju iemīļotas dziesmas – no tautasdziesmām un Imanta
Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna skaņdarbiem līdz SHIPSEA oriģināldziesmām.

Vietā, kur meklējami Vispārējo latviešu dziesmu svētku tradīcijas aizsākumi, SHIPSEA aicina uz
vērienīgu un sirsnīgu satikšanos dabas ielokā, lai kopā ar ģimenēm un draugiem svinētu mūziku, kas
savedusi mūs kopā un veidojusi mūs par latviešiem.

Mūziķis, komponists un multiinstrumentālists Jānis Šipkēvics kopā ar mūziķiem Miķeli Putniņu, Unu
Danielu, Kārli Jostu un Rūdolfu Dankfeldu ļaus veldzēties dabā un klausīties, viņuprāt, skaistākajās
latviešu dziesmās, kurām dziedāt līdzi. No tautasdziesmām līdz Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa,
Mārtiņa Brauna un Jauns mēness skaistākajiem skaņdarbiem. Izskanēs arī Jāņa Šipkēvica
komponētās dziesmas.

“Ideja par šādu koncertu radās pērn rudenī, kad devāmies teju mēnesi ilgā ceļojumā uz ASV ar
programmu “Piezīmes no Latvijas”. Mūsu nodoms bija latviešu dziesmās izstāstīt, kas esam un
kāpēc jūtamies piederīgi Latvijai. Tas izvērtās par, iespējams, skaistāko koncertpiedzīvojumu un
vienlaikus arī pašdefinīciju. Saviļņojošākā daļa bija ieraudzīt auditorijas mīlestības pilnās ilgas pēc tā,
ko mēs Latvijā, iespējams, uzskatām par pašsaprotamu,” par koncertu stāsta Jānis Šipkēvics.

Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi pledus, lai ērti iekārtotos dabas koncertzāles sēdvietās vai uz zemes
un pirms un pēc koncerta nesteidzīgi baudītu šo Vidzemes dabas un kultūras pērli.

Koncertu “Mūsu balss” informatīvi atbalsta TVNET un SWH.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/170442
Biļešu cena: 25 EUR (tuvojoties pasākumam, biļešu cenas augs)
Biļešu cenas bērniem no 9 līdz 18 gadu vecumam: 12 EUR
Bērniem līdz 8 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas

    Dziedātāja Būū izdod dziesmu “Palīgā”

    Dziedātāja Būū izdod jaunu singlu “Palīgā”, iezīmējot jaunu radošo posmu savā daiļradē. Enerģiskais un disko iedvesmotais skaņdarbs ir vienlaikus gan emocionāli koķets “palīgā” sauciens, gan arī aicinājums pazust mūzikā.

    “Es ļoti vēlējos uztaisīt disko iedvesmotu dziesmu un atgriezties pie rakstīšanas latviešu valodā. Un te nu tā ir, dziesma par “palīgā” saucieniem. Kaut kur dziļi zemtekstos tas ir klasiskais mākslinieka stāsts par iekšējām cīņām, bet vienlaikus arī pavisam vienkārša pazušana mūzikā un iztrakošanās dejā. Šo dziesmu veidot bija super jautri,” stāsta Būū.

    Dziesmas “Palīgā” mūzikas un vārdu autore, kā arī producente ir Ilze Fārte, miksu un masteringu veidojis Armands Varslavāns, savukārt video visualiser radījis “Riga Rooftops”.

    Ar jaunā singla iznākšanu māksliniece turpina attīstīt savu rokrakstu, arvien drosmīgāk apvienojot autentisku un patiesu stāstījumu ar spilgtu, brīvību nesošu popmūzikas skanējumu. “Kārtējo reizi esmu pieredzējusi personisko un profesionālo pārdzimšanu un jūtu, ka ir sākusies jauna Būū ēra,” piebilst māksliniece.

    Šobrīd Būū intensīvi strādā pie jauna materiāla un ieskicē arī lielākus nākotnes plānus, tostarp albuma un solo koncerta ieceres. Vasarā mākslinieci būs iespējams satikt koncertos visā Latvijā.

    Būū ir dziedātāja, producente, dziesmu un vārdu autore, kā arī satura radītāja, kura savā mūzikā apvieno dažādus žanrus, tostarp afro beats, repu, popu un R’n’B. Viņas tekstos dominē mīlestība pret dabu, emocionālā inteliģence, vienlīdzības ideju aktualizēšana un gan personīgo, gan kolektīvo traumu dziedināšana. Plašākai auditorijai Būū sevi spilgti pieteica ar singliem “Siekala”, “Sāku no sākuma” un “Kur ir mana cilts”, kā arī ar debijas albumu Albūūms (2021), kas saņēma vairākus Latvijas mūzikas industrijas apbalvojumus. Kopš tā laika viņa izdevusi divus studijas albumus, aktīvi koncertējusi visā Latvijā un sadarbojusies ar tādiem skatuves māksliniekiem kā Instrumenti, Aminata un Prāta Vētra.

    “R.A.P.” izdod pirmā hita jubilejas versiju un aicina uz īpašu koncertu

    Alternatīvā roka grupa “R.A.P.” ar jaunierakstītu jubilejas versiju un īpašu
    koncertu atzīmē sava pirmā hita “Nekas vairs nav tā” 25. gadskārtu. Svinības
    notiks rudenī koncertzālē “Angārs”, bet dziesma jaunā skanējumā noklausāma jau
    tagad.

    “Šai dziesmai mūsu stāstā ir ļoti liela nozīme,” uzsver grupas vokālists Artis Dvarionas.
    “Singls “Nekas vairs nav tā” 2001. gadā atnesa grupai pirmos lielos panākumus –
    rotācijas radiostacijās, labi apmeklētus koncertus, TV uzstāšanās un, kas pats svarīgākais,
    publikas mīlestību un daudz plašāku atpazīstamību. Tas mums, vienkāršiem puikām no
    Kuldīgas, bija galvu reibinošs pagrieziens!”

    Par godu jubilejai tapusī “R.A.P.” hita jaunā versija noklausāma visās populārākajās
    mūzikas straumēšanas vietnēs. Tāpat jau pieejamas biļetes uz koncertu “Nekas vairs nav
    tā 25” koncertzālē “Angārs” 7. novembrī. Tās iegādājamas vietnē bilesuserviss.lv, turklāt
    līdz 31. maijam – par īpaši draudzīgu cenu.

    2024. gada nogalē “R.A.P.” pēc ilggadējas mākslinieciskās pauzes pavēstīja par
    atgriešanos uz skatuves oriģinālsastāvā un kopš tā laika izvērsusi aktīvu muzikālo
    darbību, izdodot trīs jaunus singlus un koncertalbumu “Koncerts Palladium ‘25”. Kopš
    atgriešanās uz skatuves grupa jau tikusi nominēta balvām “Kilograms kultūras” (LSM),
    “Zelta Mikrofons” un “GAMMA”.

    “R.A.P.” ir viena no divtūkstošo gadu pašmāju alternatīvā roka karognesējām. Grupa
    dibināta 1999. gadā Kuldīgā un plašāku atpazīstamību iemantojusi ar dziesmām “Nekas
    vairs nav tā”, “Dzīve bez apstājas” (kopā ar Igo), “Esot vienatnē”, “Butterfly Snow Fall”
    un vēl citām. Populārais roka kvartets – vokālists Artis Dvarionas, ģitārists Aleksandrs
    Štro, basists Artis Rozītis un bundzinieks Gatis Kaizers – savulaik apbalvots arī ar trim
    Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvām.

      Latviešu mūziķis Ivo Grīsniņš Grīslis klausītājiem nodod savu jaunāko singlu “Kaut kur citur”

      Dziesma vēsta par sajūtām, kuras nav iespējams nopirkt vai aizvietot – par mirkļiem, cilvēkiem
      un piedzīvoto, kas paliek sirdī uz mūžu. Dziesma “Kaut kur citur” atgādina, ka atmiņas ir
      visdārgākā lieta pasaulē, jo tās neviens nevar atņemt.

      “Katram no mums ir vieta, laiks vai cilvēks, pie kura domās atgriežamies. Reizēm, tas ir kaut
      kur citur, bet vienmēr tepat – mūsu atmiņās,” tā par dziesmu saka mākslinieks.

      Ar šo dziesmu Ivo Grīsniņš Grīslis turpina darbu pie trešā solo albuma, iezīmējot jaunu posmu
      savā radošajā ceļā. Šis skaņdarbs apvieno Ivo raksturīgo emocionālo dziļumu un jaunradi
      skaņu pasaules meklējumos.

      Mūziķis atzīst, ka veidojot albumu, tiek eksperimentēts ar dažādiem žanriem un skaņu
      tekstūrām, vienlaikus saglabājot savu unikālo rokrakstu.

      Gaidāmais albums solās būt daudzslāņains atspoguļojot mākslinieka iekšējās pārdomas.
      Klausītājiem tas dos iespēju ielūkoties Ivo radošajā pasaulē no pavisam cita skatpunkta.

      Singls “Kaut kur citur” pieejams visās populārākajās straumēšanas platformās.
      Dziesmas ierakstā piedalījušies Ivo domubiedri – Ingars Viļums, Jānis Bērziņš un Edijs Šimiņš.

      Reperi March un Ziids atklāj gaidāmu albumu ar jaunu dziesmu “Namaste Pacan”

      Hiphopa mākslinieki March un Ziids sadarbībā ar producentu Tabli izdod dziesmu “Namaste Pacan”. Singls ir pirmais skaņdarbs no kolektīva “401” topošā debijas albuma, kurš gaidāms šovasar. Albums iezīmēs pirmo reizi, kad visi 11 kolektīva mākslinieki apvienojas zem kopīgā “401” vārda.

      Kopš 2016. gada “401” darbojas kā neatkarīga mūzikas un hiphopa kultūras kustība, kas gadu gaitā ir kļuvusi par izaugsmes platformu dažādiem nozares talantiem, producentiem un citiem radošajiem prātiem.

      “Namaste Pacan” savienojas varenīgi orķestrāli sintezatori, dunoši basi un Latvijas hiphopa scēnai neraksturīgs skanējums. Dziesmas vārdi izaicina klausītāju izkāpt no komforta zonas, pārstāt slēpties aiz ikdienas attaisnojumiem un izvairīties no realitātes.

      Kompozīcija tapusi jau pirms četriem gadiem, un tās skanējums joprojām nav zaudējis aktualitāti. “Dziesma ir pilna ar citējamām frāzēm un augstākās pilotāžas bezsakaru, kurš liek aizdomāties. Visvairāk pie sirds ir rinda “kaut ko roc sevī dziļi, bet kad jādara noplīst rociņas””, stāsta producents Tablis.

      Dziesma kopš 4. maija pieejama visās straumēšanas platformās. 401 ENTERTAINMENT YouTube kanālā publicēts dziesmas vārdu video.

      Dziesmas vizuālo noformējumu veidojusi Katrīna Ostaņēviča. Dziesmas vārdu video filmēja un animēja Xenith Digital.

      Repera Ziids (Endijs Žuks) mūziku raksturo enerģiski bīti un asprātīgi teksti, kurus iedvesmo tādi plaši zināmi mākslinieki kā Yeat, Playboi Carti, Bladee, Yung Lean. Publiski sevi pieteica pirmo reizi 2022. gadā, kad izlaida savu pirmo singlu ar videoklipu “5G”. Ar šo dziesmu reperis atgriežas uz skatuves pēc 2 gadu pauzes. Producents Tablis (Toms Horsts) ir vairāk zināms kā hiphopa producents un skaņas inženieris ar spēju pielāgot ausi gandrīz jebkuram žanram. Kā visos, tā arī šajā skaņdarbā Tablis vienmēr lielu uzmanību pievērš sīkumiem un katrai skaņas niansei.

      March (Martins Šimpermanis) ir reperis no Ventspils, kura diskogrāfija lielākoties veidota angļu valodā. Kopš 2018. gada March ir darbojies gan Latvijā, gan ārpus tās. Singlā “Namaste Pacan” viņš atgriežas pie latviešu valodas pirmo reizi kopš 2022. gada. Sadarbojoties ar žanra leģendām kā Redman un Akil The MC, March ir apliecinājis sevi arī starp pasaules līmeņa māksliniekiem.

      Duets “ELPO” atgriežas ar “Laimes patruļu”

      Duets “ELPO” pēc debijas albuma “Brīvību Meklējot” turpina klausītājus iepazīstināt ar savu skanējumu, šoreiz mūsdienu disko ritmos ieskaņojot dziesmu “Laimes patruļa”.

      “”Laimes patruļa” ir par cilvēku, kurš ir dzīves pieturpunktā, no kura tas sagaida rezultātus, taču tie pie tā arī neatnāk. Stāsts ir par cerībām un vilšanos, par pārmaiņām un gaidībām, no kurām nav nekādu rezultātu. Jautājums ir – kurā brīdī mums pārstāt gaidīt?” par singlu stāsta teksta autore Amanda Bašmakova.

      “Kā jau tas ELPO mūzikā pienākas, šis vilšanās stāsts ir ietīts pozītīvā noskaņā, kas palīdz aizmirst par negatīvo un mudina klausītāju ikdienas problēmas uztvert vieglāk un ar smaidu,” par ierakstu stāsta mūzikas producents Mārtiņš Makreckis. 

      “ELPO” nupat kā aizvadījuši divus iesildošos koncertus grupas Sudden Lights koncertos Valmierā un Liepājā, un gatavojas aktīvai koncertu sezonai gaidāmajā vasarā.  

      ELPO ir Amanda Bašmakova un Mārtiņš Makreckis. ELPO sevi pieteica 2023. gada izskaņā ar debijas mini albumu “Rožu dārzs”, debijas albumu “Brīvību Meklējot” klausītājiem nododot 2026. Gada sākumā. Duets 2025. un 2026. gadā saņēma GAMMA nomināciju kategorijā Gada Mākslinieks Elektroniskās Deju Mūzikas žanrā.