Dziedātāja Zane Dombrovska izdod singlu un aicina uz īpašu koncertu

Dziedātāja un komponiste Zane Dombrovska laiž klajā trešo singlu “Filmā” no tūlīt klajā
nākošā minialbuma “Ar sevi”. Tā prezentācijas koncerts notiks Mātes dienā, 10. maijā,
kultūrtelpā “Skaņu muiža 360” Ropažos.

Tur viss jaunradītais muzikālais materiāls izskanēs īpašā 360 grādu ambisoniskās skaņas formātā, taču
tikmēr Zanes Dombrovskas jaunā muzikālā ceļa atbalstītāji laipni lūgti ļauties stereo formātam un
ieklausīties jaunajā dziesmā “Filmā”.

Tā turpina jau pērn izdoto pirmo divu singlu “Vaļā” un “Tuvāk” muzikālo virzību, veidojot personīgu
un niansētu stāstījumu. Nozīmīga loma dziesmā atvēlēta ne tikai vārdiem un melodijai, bet arī skaņai
kā telpai un klātbūtnes sajūtai.

“Dziesma ir par sajūtu, ka tu redzi un piedzīvo, bet līdz galam neesi klātesošs – it kā savā dzīvē būtu
kā filmā,” par jauno singlu “Filmā” saka Zane. “Par to trauslo robežu starp klātbūtni un novērojumu.
Šajā darbā īpaši izbaudīju arī studijas procesu – iespēju strādāt ar balsi, sabalansējumu un skaņu kā
līdzvērtīgu izteiksmes līdzekli vārdiem un melodijai. Pats ieraksts un tā pēcapstrāde man kļuva par
būtisku radošo instrumentu.”

Minialbums “Ar sevi” ir pavisam septiņu dziesmu cikls, kas radīts kā vienots klausīšanās
piedzīvojums un veidots gan stereo, gan telpiskās skaņas formātā. Ceturtā Zanes Dombrovskas
soloalbuma muzikālais materiāls iezīmē gluži jaunu virzienu viņas radošajā darbībā, priekšplānā
izvirzot Zanes kā solomākslinieces patieso izteiksmes veidu.

Jaunā materiāla tapšanā piedalījies arī čellists Markuss Skraucis. Tā ieraksts tapis “AMFO” studijā pie
Aināra Majora, skaņu režisora lomu uzņemoties Tomam Kagainim, savukārt miksu un māsterversiju
veidojis Edgars Skrāģis.

Projekts īstenots ar AKKA/LAA autoru stipendijas atbalstu, bet pati kultūrtelpa “Skaņu muiža 360”
tiek attīstīta sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) un ALTUM.

Koncerta sākums 10. maijā “Skaņu muižā 360” Ropažos pulksten 14.00. Pēdējās biļetes vēl
nopērkamas bilesuparadize.lv.

Tikmēr jaunā dziesma “Filmā” jau pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

Markus Riva un Talsu Baltais koris izdod jaunu singlu “Sauli Šo”

Latviešu popmūziķis Markus Riva sadarbībā ar Talsu Balto kori piedāvā jaunu
oriģināldziesmu “Sauli Šo” – enerģisku un pozitīvu skaņdarbu, kas lieliski atklāj vasaras
noskaņu.

Jaunais radio singls izdots maija sākumā, un tā autors ir pats Markus Riva. Dziesma ienes
klausītāju ikdienā sauli, vieglumu un prieku, vienlaikus atgādinot par patiesajām dzīves
vērtībām – emocijām, attiecībām un mirkļiem, kas nav izmērāmi materiālās lietās.

Sadarbība starp Markus Riva un Talsu Balto kori turpinās pēc spožās uzvaras TV3 šovā
Koru Kari, kur pirms gada viņi kopā izcīnīja pirmo vietu, iegūstot gan skatītāju, gan žūrijas
atzinību. Šī radošā partnerība arī jaunajā dziesmā izpaužas kā spēcīgs vokālais
skanējums un vienota enerģija.

“Sauli Šo” iezīmē arī jaunu posmu mākslinieka radošajā darbībā – tā ir pirmā dziesma no
gaidāmā Markus Riva mini albuma, kas tiks izdots jau 1. jūnijā.

Ar šo singlu mākslinieki aicina klausītājus izbaudīt vasaru, novērtēt vienkāršo un būt
klātesošiem katrā saulainajā mirklī.

Festivāls “FĀZE ‘26” izziņo pilno mākslinieku sastāvu – Zentenes muižā skanēs Alejas, Laika Suns, Idille un citi

Festivāls “FĀZE ‘26”, kas norisināsies šī gada 10. un 11. jūlijā Zentenes muižā, Tukuma novadā, izziņo festivāla pilno mūziķu sastāvu. Uz festivāla skatuvēm kāps Laika Suns, Alejas, Bel Tempo, Gapoljeri, Idille, Keitija Bārbale, YŪT, Tante Gaida, Tepat, Audiokvartāls, Zvīņas, Tipa un citi.

Festivāls saglabā uzsvaru uz jaunās mūzikas attīstību, vienlaikus veidojot platformu dažādu žanru satikšanās punktam un jaunām radošām sadarbībām. Līdzās koncertprogrammai būtiska loma tiek piešķirta arī festivāla videi un kopējai pieredzei.

“Šī gada programma ir kā laika zīmogs par to, kas šobrīd notiek Latvijas mūzikā – dažāda, drosmīga un nepārtraukti mainīga. Mums svarīgākais ir izveidot programmu, kurā līdzās jau zināmiem vārdiem parādās arī jaunie mākslinieki, kuri nākotnē būs mūzikas industrijas vides veidotāji,” uzsver festivāla organizatori.

Papildus muzikālajai programmai festivālā būs skatāma jauno mākslinieku platformas “de.ģenerācija” izstāde, kas paplašinās festivāla saturisko ietvaru. “de.ģenerācija” darbojas kā atbalsta platforma jaunajiem māksliniekiem un šogad paplašinās festivāla robežas, integrējot vizuālo mākslu Zentenes muižas vidē. 

Festivāla organizatori uzsvaru digitālajā vidē liek uz auditorijas izglītošanu par mūziķiem. Festivāla sociālajos medijos tiek veidotas individuālas publikācijas katram mūziķim, atbildot uz organizatoru uzdotajiem jautājumiem, tādā veidā īstenojot autentisku un informatīvu saturu. “FĀZE events” mājaslapā ir pieejamas mūziķu vizītkartes, lai apmeklētāji pirms došanās uz festivālu var iepazīties ar programmu.

Festivāla rīkotāji īpašu uzmanību veltījuši tam, lai Zentenes muižas apkārtne divu dienu garumā kļūtu par ērtu un baudāmu mājvietu ikvienam apmeklētājam. Teritorijā būs pieejama labiekārtota telšu pilsētiņa dabas tuvumā, daudzveidīga ēdināšanas zona un festivāla tirdziņš.

Biļetes un plašāka informācija pieejama mājaslapā fazeevents.lv

Riga Music Week 2026 izsludina pieteikšanos dalībai pilsētas mūzikas festivālam

No 2026. gada 4. līdz 6. novembrim Riga Music Week 2026 ietvaros Rīgā norisināsies starptautisks mūzikas festivāls jeb mūziķu skate (showcase), kurā uz vairākām skatuvēm uzstāsies mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm.

Riga Music Week festivāls, kas tiek īstenots ar Rīgas domes atbalstu, aicina mūziķus un grupas no visas pasaules pieteikties dalībai 2026. gada programmā. Pieteikšanās atvērta līdz 2026. gada 10. jūlijam.

Pieteikuma anketa šeit: https://rigamusicweek.lv/artist-open-call/

Dalības noteikumi šeit: https://rigamusicweek.lv/artists-terms/

Pirmajā Riga Music Week norises gadā tika saņemti vairāk nekā 400 pieteikumi no 38 valstīm, no kuriem festivālam tika atlasīti 60 mākslinieki no 9 valstīm. Festivāla programmā tika pārstāvēti spilgtākie jaunās paaudzes un jau atzīti mākslinieki no Baltijas un Eiropas, iezīmējot festivālu kā nozīmīgu platformu starptautiskai mūzikas apritei un jaunu talantu atklāšanai. Pagājušajā gadā Riga Music Week festivālā piedalījās tādi mākslinieki kā Shipsea, Tautumeitas, Kautkaili, Emilija, Bel Tempo, Legzdiņa, Būū, Very Cool People, Charlotte Fever (FR), Ziferblat (UE), NOËP (EE), Alika (EE), EYRE LLEW (UK), Melina Malone (IE), Plié (LT) un daudzi, daudzi citi.

Tāpat kā iepriekš, mūziķu pieteikumus rūpīgi izvērtēs un atlasīs Riga Music Week skatuves kuratori, tostarp BOBE, Sofar, I Love You Records un Summer Sound festivāls.

Agnese Cimuška-Rekke, Riga Music Week pārstāve: “Esam lepni, ka Riga Music Week turpina attīstīties kā nozīmīga platforma jaunajiem un jau atzītajiem māksliniekiem, piedāvājot iespēju uzstāties starptautiskas auditorijas priekšā un veidot jaunus profesionālos kontaktus. Ar paplašināto programmu un daudzveidīgajām skatuvēm mēs stiprinām Rīgas pozīciju Eiropas mūzikas kartē. Riga Music Week veidojas par jaunu un skaistu tradīciju, kas novembrī pārvērtīs Rīgu par īstu mūzikas galvaspilsētu.”

Arī 2026. gadā festivāls norisināsies Tallinas ielas kvartālā, piedāvājot dinamisku koncertprogrammu uz vairākām skatuvēm un pulcējot plašu vietējo un starptautisko auditoriju.

Šogad Riga Music Week notiks ar būtiski paplašinātu programmu, taču informācija par konferences, profesionālās programmas un citu sadaļu saturu tiks izziņota pakāpeniski tuvākajos mēnešos.Biļetes uz Riga Music Week līdz 22. maijam pieejamas par īpaši draudzīgu cenu: https://www.bilesuserviss.lv/series/EQA34OIVD3/riga-music-week-2026

Mūzikas virtuozs “vēstnieks” īstajā vārdā Rūdolfs Macats izdod 10 minūšu mini albumu ar trīs dziesmām  “ikona”, “tu nāc” un “tuvu sirdī”

Kopējais mūzikas vēstijums ir par ziemas drūmo  palaišanu un siltā pavasara vasaras sajūsmas sajūtu ienākšanu.

“Dziesmas “ikona” un  “tu nāc” ir dziesmas kuras tika uzrkastītas aptuveni pirms pusgada, un tās tika arī spēlētas  aizvadītājos rudens koncertos dzegužkalnā, iesildot olgu rajecku, un vēlāk, arī stricka villā. Bet tomēr, gala versijas ierakstiem tika uztaisītas pēdējo divu nedēļu laikā, kur tika izmainīti aranžējumi. Abām šīm dziesmām ir gan viegls r&b skanējums gan arī dziļš un gaišs liriskais vēstijums. Savukārt dziesma “tuvu sirdī” ir vairāk hyper pop stilā. Tas ir eksperiments ātrumā. Šo dziesmu sacerēju un pabeidzu divu dienu laikā aptuveni pirms nedēļās, ieskaitot mix un master. Šai dziesmai ir straujāks ritms un ātrāks temps, un patiesa pavasara emocija. Ar šo dziesmu es ekspektēju visus strauji iekustināt” ziņo rūdolfs 

Šīs trīs dziesmas ir tikai daļa no kautkā lielākā kas nāks gaismā šajā vasarā un rudenī. Līdz ar to, es aicinu atbalstīt latviešu kreatīvo mūziku, un sekot visiem mūzikas gardēžiem līdzi vēstniekam socialajos tīklos, un mūzikas straumēšanas platformās. 

Kā arī, aicinu visus jau ielikt kalendārā 12. augustu, jo būs koncerts  “fon strica villa” dārzā! 

Vēstnieks ir mūziķis kas darbojas ar šo vārdu no 2017. Gada, viņš eksperimentē un plūst starp žanriem, no avantgarda pagraba skaņām līdz radio hitiem.

Vēl nesen vēstnieks tika nominēts 2025. gadā “GAMMA” balvai  alternativajā muzikā, kur izcēlās ar dziesmām “sapņu ķērājs” un “tu pievelc” kā arī, šogad viņš piedalijās supernovas pusfinālā ar dziesmu “vai tas ir kāds brīnums?”. Un, vēl nesen 2024. gada albums “fm nostalģija” tika nominēts zelta mikrofonā kā gada pop albums.

Pirms un paralēli vēstniekam – Rūdolfs Macats kā instrumentālists un mūzikas producents ir  viens no savas paaudzes vadošajiem latvijas mūziķiem kas ir  veidojis un iedvesmojis latvijas mūzikas ainu. Viņš ir strādājis ar tādiem mūziķiem kā Ansis, Linda Leen, Shipsea, Chris Noah, Kautkaili, Ezeri, Bel Tempo, Elizabete Gaile, Ainars Mielavs, Julianna Tīruma, Nansija Garkalne, Evija Vēbere, Sinfonietta Riga, Latvijas Radio Bigband, un citiem.

Mūziķis “piedodpolicija” izdod debijas minialbumu “yolo yolo maziņā”

24. aprīlī lielākajās mūzikas straumēšanas platformās klajā nāk mūziķa “piedodpolicija” debijas
minialbums “yolo yolo maziņā”.

Minialbuma autors Justs Kravalis, kurš izvēlējies skatuves vārdu “piedodpolicija”, atklāj, ka
albums tapis mājas studijā kā vidusskolas noslēguma radošais darbs.

“Ar mūziku aizraujos no agras bērnības, taču iepriekš vienmēr esmu kautrējies rādīt cilvēkiem
sevis radīto. Ar elektronisko mūziku sāku aizrauties Covid-19 pandēmijas laikā, garlaikojoties
mājās. Vienmēr esmu gribējis ierakstīt pats kaut ko savu,” stāsta Justs Kravalis.

Minialbumā iekļautas trīs kompozīcijas – “ASMR”, “kas no tā?” un “skatlogs”. Albumu raksturo
lipīgi piedziedājumi, vienkārši motīvi un mūsdienīga elektroniskās un hiphopa mūzikas sintēze.
Skaņdarbos īpaša uzmanība pievērsta vokāla apstrādei, radot brīžiem raupju, bet vienlaikus
atmosfērisku un laikmetīgu skanējumu.

Dziesma “ASMR” vēsta par cilvēku, no kura vienlaikus gribas gan aiziet, gan palikt līdzās –
toksiska, bet romantiska pievilkšanās.

“kas no tā?” ir mierīgāks, taču saturiski tumšāks skaņdarbs par attiecībām, kas dzimst
naktsdzīves vidē, brīdī, kad sekas un nākotne vairs nešķiet būtiskas. Frāze “kas no tā?”
dziesmā kalpo gan kā jautājums, gan kā liriskā varoņa attieksmes formulējums.

“skatlogs” ir enerģiskākais no trim skaņdarbiem. Tajā agresīvs, mūsdienīgs skanējums
savienots ar romantisku, taču nedaudz ironisku tekstu. Dziesma jau pirms minialbuma
iznākšanas pavairota sociālajos tīklos.

Mūziķa “piedodpolicija” debijas albums” “yolo yolo maziņā” ir eksperimentos balstīts darbs, kurā
izmantoti dažādi skaņas apstrādes paņēmieni. Projekta autoram albums devis pārliecību, ka
mūziku iespējams radīt un ierakstīt arī ārpus profesionālas studijas – paša spēkiem, vien ar
radošu ieceri.

    Markuss Rūtentāls sevi nopietni piesaka Latvijas mūzikas scēnā, izdodot pirmo pilnmetrāžas albumu “KASTEMĀNIJA” un aicinot uz koncertu 28. maijā

    Dziedātājs un dziesmu autors Markuss Rūtentāls izdod savu pirmo pilnmetrāžas albumu “KASTEMĀNIJA”, kurā iekļautas 10 dziesmas – gan jau dzirdēti singli, gan pavisam jaunas kompozīcijas. Albumu no svētdienas, 26. aprīļa, iespējams klausīties visās mūzikas straumēšanas platformās. Savukārt dzīvajā izpildījumā dziesmas varēs klausīties 28. maijā koncertā klubā “DEPO”.

    Markuss Rūtentāls kopš 2025. gada vasaras pārliecinoši strādājis pie sava pirmā albuma. Nepilna gada laikā tika izdoti četri singli, no kuriem viens – angļu valodā. Aprīļa izskaņā pie klausītājiem nonācis pilns albums ar 10 dziesmām, no kurām sešas ir pirmo reizi palaistas ikvienam klausītājam pasaulē. “KASTEMĀNIJĀ” ieskanās plašs žanru spektrs sākot ar jau zināmo Markusa indie poproka elektronisko skanējumu līdz pat muzikālā teātra noskaņām.

    “Albums ir par eksistenciālo būtību, par ikdienā neaizsniedzamo, neaptveramo. To rakstīju kā vienotu stāstu – par cilvēka ilgām, priekiem, bailēm, nepilnībām un cīņu ar savu trauslo ego. Muzikāli esmu apvienojis vairākus žanrus, jo man tā šķita atbilstošāk, ņemot vērā, ka vēstījums iekapsulē cilvēka mainīgo un plūstošo dabu. Esmu ļoti pateicīgs, ka man bija iespēja sadarboties ar tik daudz talantīgiem mūziķiem un draugiem, bez kuriem šis darbs nebūtu tāds kāds tas ir! Silti iesaku albumu klausīties no A līdz Z, tā varēs labāk uztvert domu :)”, par albuma vēstījumu komentē pats Markuss Rūtentāls

    Patiesi, albumā Markuss turpina jau uzsākto sadarbību ceļu – pirmā bija dzirdama jau iepriekš izdotajā singlā “Vēlu Rītā”, kuru mākslinieks izdeva kopā ar Katrīnu Dimantu. Tagad muzikālajām sadarbībām pievienojušās arī tādas dziedātājas kā Millia (Milija Volka) un Aurēlija Īle. Viena no dziesmām komponēta sadarbībā ar mūziķi Adams (Adams Vaicis). Dziesmu vārdu tapšanā palīdzējusi arī Lāsma Stabinge, tai skaitā “Lācis” ir dziesma, kuras vārdi atrodami arī Lāsmas Stabinges dzejoļu krājumā “Pētot pasauli sevī un sevi pasaulē”.

    Plašs arī ir producentu, miksētāju un masterotāju pulks. Albuma tapšanā Markuss sadarbojies gan ar Rūdolfu Ozolu, Kārli Grīnbergu, Patriku Tabaku, Ernestu Vīgneru, Reini Briģi, Andi Ansonu, Albertu Levicu, kā arī ar diviem jauniem talantiem no Lietuvas: Otilju Liuciju Zikas un Martynasu Busliusu.

    Albuma vāka mākslu veidojusi Samanta Vintiša.

    Kopā ar albuma iznākšanu Markuss Rūtentāls ikvienu aicina uz koncertu 28. maijā klubā “DEPO”. Koncertā dziesmas pirmo reizi izskanēs dzīvajā izpildījumā, ko Markusam palīdzēs uzburt profesionāla mūziķu grupa: Rūdolfs Ozols, Artūrs Strautmanis, Niks Freimanis un Emīlija Zemniece. Markuss atklāj, ka vakaru paspilgtinās arī īpašie viesi. Koncerta sākums plkst 19:00 un ieejas maksa 5 EUR (biļetes nopērkamas pie ieejas).

    Albumu klausīties visās straumēšanas platformās iespējams jau no 2026. gada 26. aprīļa.

    Rokgrupa “Cut in Half” izdod otro singlu no gaidāmā albuma “Initial Line”

    Rokgrupa “Cut in Half” izdod otro singlu no gaidāmā albuma “Initial Line”, kas savu oficiālo iznākšanu piedzīvos 22. maijā, kad paredzēts arī albuma prezentācijas koncerts. Dziesmas ar nosaukumu “Circus” un “Ja Vien Būtu” pieejamas visās populārākajās straumēšanas platformās!

    Ieraksts veikts pašu spēkiem un tā pēcapstrāde jeb mikss veikts Valmierā pie tautā pazīstamā ‘’Lomika’’ jeb Ģirta Laumaņa.

    Grupas ”Cut in Half” vēsture sākusies 2020.gadā. Tās dibinātāji – Veronika Staļmačenoka (vokāls), Valters Darģis (ritma ģitāra), Edvīns Kuzņecovs (bungas). Gadu vēlāk grupai pievienojās Austris Zeimuls (solo ģitāra) un Jevgenijs Klokovs (bass). Šo gadu gaitā bijusi pieredze daudz dažādos koncertos, festivālos un privātos pasākumos. Pirms albuma izdošanas plānots izdot vēl vienu singlu. Albuma prezentācijas koncerts notiks 22. maijā Rīgā, klubā “DEPO”.

    Par grupas ”Cut in Half” jaunumiem un gaidāmajiem koncertiem var uzzināt grupas sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram.

    Mūzika, ko var ne tikai dzirdēt, bet arī sajust:“Vinila ēra” atklāj jaunu telpu Rīgā

    16. maijā Rīgā notiks jaunās mūzikas ierakstu un audiotehnikas veikala “Vinila ēra” telpas lielā atklāšana Kalnciema ielā 40, vietā, kur agrāk atradās Rīgas skaņuplašu rūpnīca “Melodija”.

    Atklāšana notiks kā vērienīgs muzikāls notikums visas dienas garumā: īpašas cenas vinila platēm, akcijas un pārsteigumi papildinās atmosfēru, kurā mūzika izvirzās priekšplānā. Noskaņu visas dienas laikā radīs DJ seti un mākslinieku uzstāšanās, kas savienos dažādus laikmetus un žanrus.

    Īpaša uzmanība — uzaicinātājiem māksliniekiem:

    • Sergejs Smirnovs (no grupas Echoes Of The Orion) — atklās koncertprogrammu. Jaunais mākslinieks jau ir sevi pierādījis ar spilgtu skatuves tēlu un emocionālu vokālu.
    • Darja Čebotareva — jauna dziedātāja, kuras uzstāšanās vienmēr ir piepildītas ar patiesumu un enerģiju.
    • Kristaps Vanadziņš — viens no vadošajiem Latvijas džeza pianistiem, prezentēs programmu par godu albumam “Piano is my temple”.
    • Duets “KoMA” — Andrejs Meļņikovs (ģitāra) un Konstantīns Ščaveļevs (basģitāra, vokāls), spilgts virtuozu mūziķu duets.
    • Rašids Sultanovs — izpilda gan savas, gan pazīstamas dziesmas ar īpašu harismu.

    Jaunā Vinila ēra telpa nav tikai veikals — tā ir satikšanās vieta visiem, kuri novērtē mūziku tās dzīvajā, analogajā skanējumā.

    Kāpēc ir vērts atnākt?
    Tā ir reta iespēja būt muzikālā notikuma centrā, kur savijas kultūra, skaņa un atmosfēra.

    16. maijs. Kalnciema iela 40.
    Vinila ēra atver jaunu nodaļu —
    un aicina kļūt par tās daļu.

    Dziedātājs Jānis Niedra laiž klajā jaunu singlu “Viņa neatnāk” un aicina uz koncertu

    Piektdien, 24.aprīlī , dziedātājs un dziesmu autors Jānis Niedra laiž klajā jaunu singlu “Viņa neatnāk” un videoklipu, kas vēsta par ilgām pēc pašsaprotamas laimes un gaidīšanas ilūziju. Līdz ar singla izdošanu Jānis iezīmē sava gaidāmā debijas albuma virzienu un aicina klausītājus uz koncertu kultūrvietā ”SMĒDE”. 

    ,, “Viņa neatnāk” ir himna mūžīgajai gaidīšanai un cerībai, ka vēlāk jau lietas pašas no sevis sakārtosies un viss būs labi. Tā vienlaikus ir triviāla dzīves esamība un mazliet utopisks prāta stāvoklis. Tik grūti ir kaut ko sasniegt vai izdarīt, kas ir vērtīgs, pašam un apkārtējiem nozīmīgs, tai pašā laikā tik ļoti viegli to ir zaudēt.“Viņa” ir simbols tam, kas pats no sevis nenotiek un varbūt arī, ka tā ir labi,” stāsta Jānis. 

    Dziesmas tapšanā piedalījies ieraksta studijas producents Kristaps Ērglis, kā arī mūziķi Kaspars Vizulis (ģitāras), Kristaps Ērglis (bass), Rūdolfs Dankfelds (bungas) un Jēkabs Ludvigs Kalmanis (fona vokālists). Par dziesmas galējo skanējumu parūpējies Reinis Kārkliņš, veicot skaņdarba māsteru.

    ,, Jānis necenšas izklausīties perfekts, bet gan īsts, un tas uzreiz jūtams viņa mūzikā un vārdos. Dziesmai “Viņa neatnāk” nosaukums var šķist mazliet skumjš, bet sajūtu ziņā dziesmai piemīt pavasarīga enerģija, kas ved uz priekšu. Vienmēr ir patīkami strādāt ar Jāņa idejām un viņa izdomātajām ģitāras partijām – tajās jau ir viņa estētiskais kodols, ” akcentē ģitārists Kaspars Vizulis

    30. aprīlī kultūrvietā “SMĒDE” (Rīgā, Bruņinieku ielā 2) norisināsies Jāņa Niedra koncerts, kurā pirmo reizi dzīvajā izpildījumā izskanēs jaunais singls “Viņa neatnāk”,  kā arī būs iespējams dzirdēt jau zināmus mūziķa skaņdarbus.

    Jaunizdotajai dziesmai ir tapis arī mūzikas video, kas apskatāms vietnē YouTube, dziesmas vizuālo noformējumu, kā arī video veidojis Artūrs Strautiņš.

    Jānis Niedra ir dziedātājs, multiinstrumentālists, dziesmu mūzikas un tekstu autors. Mūzikas skolas gados guvis teicamus panākumus Latvijas marimbas spēles konkursos, kā arī ieguvis godalgotas vietas starptautiski. Augstāko izglītību ieguvis Apvienotajā Karalistē, kur britu un īru modernās mūzikas institūtā BIMM Bristolē padziļināti apguva dziesmu rakstīšanas prasmes. Jānis ir rakstījis dziesmas vairākiem Latvijā zināmiem māksliniekiem, piemēram, Aijai Andrejevai, Elizabetei Gailei, Elzai Rozentālei u.c.