Grupa “Tautumeitas” izdod singlu “Spīguļi, Saulīt”, izziņo albumu

Līdz ar gada gaišā laika tuvošanos, grupa “Tautumeitas” izdod singlu “Spīguļo, Saulīt”, kas simboliski ieskandina vasarā gaidāmo albumu, veltītu gada maģiskākajam laikam –  vasaras saulgriežiem. Vienlaikus grupa izziņo arī īpašos viesus saulgriežu “Rītausmas koncertrituālam”, kur pasākuma apmeklētājus sagaidīs un gada īsāko nakti ieskandinās folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”.

““Spīguļo, Saulīt” tapusi, iedvesmojoties no īsā, netveramā un maģiskā mirkļa tieši pirms Jāņu rīta saullēkta. Tas ir emocijām piesātināts brīdis, kad visa nakts pavadīta līgojot un gaidot šo kulmināciju, taču tā izgaist vienā acumirklī, atstājot apziņu, ka dienas atkal pamazām sāks kļūt īsākas un saule uzsāks savu ceļu pretī rudenim. “Spīguļo, Saulīt” tapusi kā sava veida lūgšana saulei, kā pateicība, godinājums un mēģinājums notvert tās klātbūtni tieši šajā pārejas punktā, ” stāsta grupas dalībniece Aurēlija Rancāne.

Šis ir pirmais singls no jūnijā gaidāma albuma, kas apvienos tradicionālās Jāņu dziesmas ar mūsdienīgu skanējumu, radot tiltu starp senču rituāliem un šodienas muzikālo valodu.

“Nedaudz neticami, ka šis ir mūsu pirmais Jāņu albums, īpaši zinot, ka pati pirmā dziesma, ko “Tautumeitas” aranžēja jau pirms 11 gadiem, bija tieši Jāņu dziesma. Nu jau trešo gadu aicinām cilvēkus uz mūsu saulgriežu “Rītausmas koncertrituālu”, kur kopā piedzīvojam gada īsāko nakti, un šī pieredze dabiski ir ieausta arī mūsu mūzikā. Tieši tāpēc šajā albumā Jāņu dziesmas skanēs ar īpašu,  mazliet mistisku un ļoti dzīvu sajūtu. Iespējams, visīstāk tās atklājas naktī, tieši pirms saullēkta, kad savijas deju transs un rituālas melodijas, radot sajūtu, kas vienlaikus ir ļoti sena un pārsteidzoši mūsdienīga, ” uzsver Asnate Rancāne.

Grupas “Tautumeitas” veidoto saulgriežu  “Rītausmas koncertrituālam” nu jau var saukt par tradīciju, kas šogad aicina svinēt gada maģiskāko laiku kopā naktī no 19. uz 20.jūniju  Sveikuļu kalnā, Tukuma pusē.

“Šogad “Rītausmas koncertrituāls” norisināsies jau trešo reizi,  latviešiem skaitlis “trīs” ir apveltīts ar maģiskām īpašībām un tāds pavisam noteikti būs arī šis saullēkta piedzīvojums. Šobrīd gatavošanās darbi rit pilnā sparā – muzikālie mēģinājumi, dziesmu tapšana, horeogrāfijas, gaismu spēles, tērpu laikošana. Savos prātos liekam kopā notikuma puzli no praktiskas plānošanas, kā viesu ierašanās un auto novietošana, līdz cerībai uz saulainu svētku nedēļu un iespēju bez aizķeršanās uzbūvēt izsapņoto skatuvi,” dalās Laura Līcīte.

Šogad koncertrituālā līdzās “Tautumeitām” uzstāsies arī īpašie viesi,  folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”, kas ieskandinās vakaru ar savu spēcīgo skanējumu. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/162174

STIRNA izdod dziesmu “Psihologi” un tās videoklipu

Mūsdienu laikmets, kurā dzīvojam, arvien biežāk liek uzdot jautājumus par to, kur meklējam atbildes un kam uzticamies. Ar jauno dziesmu “Psihologi” STIRNA piedāvā asu un vienlaikus dziļi personīgu skatījumu uz pasauli, kur internets kļuvis par sava veida slimnīcu bez ārsta.

“Dziesma runā par ilūziju, ka ar dažām skaļām frāzēm un iemācītiem terminiem iespējams atrisināt sarežģītas iekšējās sāpes. Tā izgaismo paradoksu – teju katrs šodien ir “eksperts”, kas dod padomus, bet vienlaikus arī pacients, kurš pats vēl meklē atbildes. Šajā troksnī bieži pazūd patiesā jēga, tās vietā nāk ego, aizsargreakcijas un vēlme būt pareizam, nevis patiesam,” stāsta STIRNA.

“Psihologi” uzdod būtisku jautājumu – kas notiek brīdī, kad teorija saduras ar realitāti? Kad dzīve patiešām sāp un tuvākie cilvēki nesniedz gaidīto atbalstu? Vai iemācītie vārdi mūs glābj, vai tikai attālina no īstajām sajūtām? Dziesma ir arī aicinājums apstāties un godīgi pajautāt sev: vai es patiešām saprotu, ko jūtu, vai tikai atkārtoju to, ko esmu uzsūcis no interneta dzīlēm?

Videoklips dziesmai tapis Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes galvenajā ēkā – Jelgavas pilī, piešķirot darbam īpašu vizuālo un simbolisko noskaņu.

Klipā piedalās Jelgavas TDA “Lielupe” studijas kolektīvs, kas piekritis izaicinājumam izkāpt ārpus ierastajiem rāmjiem. Studijā dejo jaunieši vecumā no 16 līdz 22 gadiem, kurus vieno aizrautība ar deju un vēlme attīstīties, pieņemot jaunus radošus izaicinājumus. TDA “Lielupe” studijas vadītāja Baiba Ķestere uzsver, ka jauniešus uzrunājusi gan dziesmas aktuālā tematika, gan iespēja piedalīties radošā procesā: “Jauna pieredze, jaunas iespējas un tēma, kas aktuāla visiem jauniešiem – tas bija iemesls, kas aizrāva un mudināja atbalstīt šī mūzikas klipa tapšanu.”

“Psihologi” nav tikai dziesma, bet arī sarunas uzsākšana – par patiesumu, ievainojamību un drosmi paskatīties sevī bez filtriem.

STIRNA (īstajā vārdā Lilita) ir latviešu mūziķe, kas sevi dēvē par “brīvas formas
mākslinieci”. Viņas skatuves vārds nav nejaušība – STIRNA ir abreviatūra, katrs burts
sevī slēpj personisku solījumu. Viņas mūzika ir balss tiem, kas meklē patiesumu,
brīvību un drosmi būt savā ādā. Tā nav pieskaņota algoritmiem, bet cilvēkam.
Dziesma “Psihologi” pieejama visās straumēšanas platformās no 22. aprīļa.

Stengrēvicu pāris izdod romantisku dziesmu “Uz lūpām”

Ar jaunu dziesmu dzejnieka Jāņa Baltausa vārdiem “Uz lūpām” pie klausītājiem atgriežas Helvijs un Laine Stengrēvici, aicinot klausītājus ļauties sapņošanai un atmiņu foto albuma pāršķirstīšanai.

Dzejolis “Uz lūpām” atrodams Baltauss dzejas krājumā “Ar miglu Tev zīmēju naktskreklu”. Tas Helvijam atgādina par jaunību 90-tajos gados, kad viņš ar dzejnieku iepazinies lielkoncertā Mežaparka
estrādē “Mēs Rīgai”. Toreiz viņš spēlējis grupas “Jaunais laiks” sastāvā un ar dzejnieku sadarbojies arī bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” mūzikas radīšanā.

Viņš stāsta: “Ar šo jauno dziesmu “Uz lūpām” aizsapņojos par laiku, kad dziesmas teksta autors rakstīja šo dzejoli. Prātoju, kādi mēs bijām toreiz. Šādi man radās doma par šīm vecajām ģimenes fotogrāfijām,
kas ļauj izskriet cauri tam laikam, izjūtām un atcerēties dažādus notikumus.”

Viņš arī nosmej: “Kā jau muzikāli – pedagoģiskā ģimenē pieņemts, dalību jaunās dziesmas radīšanā ņēma gandrīz visi – mēs ar Laini muzikāli, meita Agnese šoreiz “samenedžēja” dziesmas došanos
tautās. Lai patīkama klausīšanās!”

“Les Attitudes Spectrales” izdod pirmo singlu no topošā albuma “Watch The Sword About To Drop”

Noise-punk grupa “Les Attitudes Spectrales” laiž klajā pirmo singlu “A Trip Down Memory Loss” no 26. maijā gaidāmā albuma “Watch The Sword About To Drop”. Tas būs grupas darbības vēsturē piektais studijas albums, bet pirmais, kas izdots Latvijas alternatīvās mūzikas ierakstu izdevniecības “I Love You Records” paspārnē.

Paradoksāli, ka jaunais singls noskaņas ziņā ir viena no albuma enerģiskākajām dziesmām, taču reizē ietver sevī visdrūmāko liriku, kas balstīta grupas līdera Žiljēna Starka (Julien Stark) ģimenes pieredzē ar Alcheimera slimību. Grupai nav ierasts dalīties ar savas mūzikas radīšanas aizkulisēm, taču par jaunā singla tapšanu Žiljēns stāsta: “Es neizlēmu par to rakstīt, tas vienkārši notika pats no sevis. Man bieži gadās uzrakstīt vienu teikumu un pēc tam ap to veidot pārējo. Šajā gadījumā sāku ar pēdējo rindu (“Where was I?”), bet pirmo rindiņu uzrakstīju pašās beigās. Rezultātā tas izvērtās stāstā par vecu cilvēku, kurš piedzīvo halucinācijas un nokrīt pa kāpnēm.”

“Jaunais albums ir līdz šim tumšākais grupas albums, un tā nosaukumu “Watch The Sword About To Drop” varētu tulkot kā “tūlīt viss ies pa gaisu”,” skaidro grupas līderis un turpina, “Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko spriedzi un dažādu krīžu saasināšanos, nosaukums precīzi atspoguļo šī laikmeta garu, vienlaikus atklājot arī ļoti personiskas krīzes, kuras esam piedzīvojuši albuma rakstīšanas laikā.”

Psihedēliskā post-hardcore un noise-punk grupa “Les Attitudes Spectrales” dibināta 2014. gadā, un tās sastāvā ir Rūta Starka (bass, vokāls), Žiljēns Starks (ģitāras, vokāls), Adrians Grīns (ģitāras) un Mārtiņš Kuzmins (bungas). Grupa savā skanējumā apvieno dažādus roka apakšžanrus, kā psihedēliju, noise-rock, shoegaze un post-punk. “Watch The Sword About To Drop” ir grupas piektais studijas albums. Līdz šim izdoti četri albumi: debijas albums “Floral Wreck” (2014), kam jau nākamajā gadā sekoja “Where’s My Ghost Milk?”, pēc tam “Vampire In The Summer” (2019) un “Songs For No One”, kas 2023. gadā tika nominēts “Austras balvai”.

Aivo Oskis izdod singlu “One Song Ago” – personīgs stāsts par robežpunktu starp “pirms” un “pēc”

Otrdien, 21. aprīlī, latviešu mūziķis Aivo Oskis nāk klajā ar jaunu singlu “One
Song Ago” – emocionāli piesātinātu skaņdarbu par brīžiem, kas neatgriezeniski
maina cilvēka dzīvi. Dziesmai tapis arī videoklips, kas vēl vairāk pastiprina
dziesmas ideju un noskaņu.

Dziesma tapusi ierakstu studijas “Auss” rīkotajā dziesmu rakstīšanas nometnē, kur
Aivo sadarbojās ar pieredzējušiem mūziķiem no dažādām valstīm. Jau pirmajā dienā
izveidojās radoša sinerģija ar zviedru dziesmu autoriem un producentiem Liv Hedvig
Elisabet Jagrell un Klas Mattias Skantze. “Mūsu sadarbība izvērtās ļoti organiska un
dabiska. Viss sākās ar atklātu sarunu par personīgiem dzīves notikumiem, kas vēlāk
pārtapa dziesmas rindās,” stāsta Aivo.

“One Song Ago” centrā ir ideja par mirkli, kas kļūst par robežšķirtni starp “pirms” un
“pēc”. Kā metafora izmantota pati dziesma – tā skan vien īsu brīdi, bet tās noslēgumā
pasaule jau var būt pilnībā mainījusies.

Mākslinieks atklāj, ka dziesma balstīta arī viņa personīgajā pieredzē: “Man tas ir
stāsts par bērnību un laiku, kad dzīve pēkšņi mainījās līdz nepazīšanai. Bieži cilvēki
izjūt kaunu par to, kas notiek mājās, tāpēc izliekas, ka viss ir kārtībā. Mēs smaidām,
bet aiz tā slēpjas sāpes. Arī vientulība var būt klātesoša pat tad, ja apkārt ir cilvēki.”

Vienlaikus dziesma nes sev līdzi cerības vēstījumu. Tā nav par palikšanu pagātnē, bet
par spēju pieņemt pārmaiņas un turpināt ceļu citādākam. “Mana pieredze man
iemācījusi vienmēr atrast kaut ko labu, par ko būt pateicīgam. Pat grūtākajos brīžos
tas ir iespējams,” piebilst Aivo.

Singlam tapis arī videoklips, kas filmēts industriālajā vidē – “Provodņiks” telpās.
Video operators ir Kaspars Dvinskis, savukārt montāžu veicis pats Aivo Oskis.
Izvēlētā lokācija pastiprina dziesmas noskaņu – trauslu sajūtu, ka realitāte vienā
mirklī var sabrukt.

“One Song Ago” ir ne tikai personīgs stāsts, bet arī atgādinājums par to, cik būtiski ir
pamanīt gaismu pat tumšākajos dzīves posmos.

Dziedātāja Santa Šillere izdod jaunu skaņdarbu un nedēļas nogalē uzstāsies “jazzahead!” Vācijā

Latviešu džeza dziedātāja Santa Šillere izdod dziesmu ar nosaukumu “Laika kapsula”,
kas ir pirmā relīze kopš mūziķes panākumus guvušā debijas albuma “Other Ways”
(2023). Šis un citi skaņdarbi šajā nedēļas nogalē izskanēs mūzikas konferencē
“jazzahead!”.

Dziesma “Laika kapsula” ir par cilvēka iekšējo bagātību un to, cik daudz mēs sevī dzīves laikā
nesam – emocijas, sajūtas un sapņus, kurus ne vienmēr spējam uzreiz izteikt. “Laiks šajā stāstā
kļūst par klusu sabiedroto, kas šīs pieredzes sakārto un piešķir tām jaunu, bieži vien dziļāku
nozīmi. Dziesma ir arī par uzticēšanos savam iekšējam potenciālam – “laika kapsulai”, ko katrs
nes sevī ar savu unikālo kodu un saturu. Tā ir telpa, kurā glabājas būtiskais, un kas ar laiku
atklājas arvien skaidrāk,” par dziesmu stāsta tās autore un izpildītāja Santa Šillere.

Dziesmas ierakstā piedalījušās projekta “Women in Jazz” mūziķes Anna Wibe-Gorkuša
(taustiņi), Patrīcija Anna Doniņa (saksofons), Māra Bula (ģitāra), Beāte Meirāne (kontrabass) un
Milana Maksimova (bungas). Ieraksts veikts kultūrtelpā “Auss”, procesā piedaloties ierakstu
inženierim Paulam Dāvim Megi. Dzīvā ieraksta videoklipa autors ir videogrāfs Gints Sprēdis.
Singls tapis pateicoties LAIPa stipendijas atbalstam.

Jau šajā nedēļas nogalē Santa Šillere dosies uz Vāciju, kur norisināsies viens no
nozīmīgākajiem Eiropas džeza nozares notikumiem, “jazzahead!”. Lai gan Santa Šillere, aktīvi
darbojoties Eiropas džeza vidē, “jazzahead!” apmeklē jau ik gadu, šis būs pirmais gads, kad
viņa tur uzstāsies arī koncertprogrammā, pievienojoties saksofonista Artūra Sebra kvintetam.
Santa Šillere ir latviešu džeza dziedātāja un komponiste, kas pārstāvot laikmetīgā un
tradicionālā džeza žanrus, koncertējusi daudzviet Latvijā un Eiropā. 2023. gada nogalē iznāca
viņas debijas albums “Other Ways”, kas tika nominēts LSM gada balvā “Kilograms kultūras”
kategorijā “Starts”. Albums, kas guva plašu starptautisku atzinību, rezultējās ar dziedātājas
pirmo Eiropas džeza klubu tūri un 2024. gadā GAMMA Balva nomināciju kategorijā “Gada
jaunais mākslinieks”.

Deniss aizvada koncertu “Palladium” un izsludina “Double D Show” “Xiaomi Arenā”

Ar vērienīgu šovu aizvadīts repera Denisa koncerts “Plejādes” koncertzālē “Palladium Rīga”. Pasākuma laikā mākslinieks izziņoja jaunumus, ko saviem faniem solīja pirms koncerta – 2027. gada 10. aprīlī Deniss kopā ar reperi Sudrabu Sirds aicina uz pasaules līmeņa hiphop šovu “Xiaomi Arēnā” – “Double D Show”.

Koncerts “Plejādes” pulcēja kopā hiphopa fanus un Denisa talanta cienītājus, kuri šoreiz tika pārsteigti ar pavisam neparastu skatuves uzbūvi un šova elementiem, kas neatstāj vienaldzīgus. Šoreiz uz skatuves nedega pats Deniss, kā tas bija pērn, bet dega visa skatuves konstrukcija, kas priekšnesumus padarīja vēl īpašākus. Koncertā bija dzirdamas jau zināmas dziesmas no Denisa repa pirmsākumiem un albuma “22”,
gan minialbuma “Plejādes” dziesmas. Uz skatuves kāpa arī viesmākslinieki – Sudrabu Sirds, Patrisha, Kaizers, Emilija, Reiks, Punkts uz I un misters Krūmiņš.

Koncerta kulminācijā Deniss izziņoja arī iepriekš solītos jaunumus – 2027. gada 10. aprīlī “Xiaomi Arēnā” norisināsies koncerts “Double D Show”, kurā apvienojušies divi Latvijas repa smagsvari – Deniss un Sudrabu Sirds. Šis būs vakars, par kuru runās tie, kuri tur bija, un klusēs tie, kuri neieradās.

Pēc izpārdotiem koncertiem, miljoniem straumējumu un nepārtrauktas dominances Latvijas mūzikā, bez tukšiem solījumiem un liekiem vārdiem – Deniss un Sudrabu Sirds beidzot apvieno spēkus vienā arēnas šovā. Šis būs pasaules līmeņa hiphopa šovs ar enerģiju, ko nevar nopirkt — to var tikai piedzīvot.

“Double D Show” nav tikai koncerts – tā ir divu spēku sadursme, kas pārvēršas eksplozijā uz skatuves. Bez kompromisiem. Bez atkārtojuma. Bez otrās iespējas. Gaidāmi lielākie hiti, kurus zina visi; jauna mūzika, ko dzirdēsi pirmais; pārsteigumi, par kuriem neviens nerunās iepriekš, bet visi runās pēc tam; viesmākslinieki, kurus visvairāk gaidi, kā arī tādi, par kuriem pat nevari iedomāties, un enerģija, kas vienkārši nav salīdzināma ne ar ko citu.

2027. gada 10. aprīlis. “Xiaomi Arēna”. Tūkstošiem cilvēku. Viena vibrācija. Viens vilnis. Nodrošini sev vietu šajā šovā jau šodien – iegādājies biļeti un esi starp tiem, kuri to piedzīvo klātienē.

    Pašmāju heavy/thrash metal grupa “Iron Wings” prezentē videoklipu “Alpha & Omega” un ielūdz uz jaunā albuma prezentācijas koncertu

    Pašmāju heavy/thrash metal grupa “Iron Wings” sadarbībā ar “Shoothouse group” prezentē
    videoklipu dziesmai “Alpha & Omega” no jau 2026. gada 24. aprīlī gaidāmā grupas 4.studijas albuma
    un ielūdz uz albuma prezentācijas koncertu, kurš norisināsies 24.aprīlī klubā Depo.

    Jaunais videoklips, kurš tapis tieši jaunā albuma tituldziesmai “Alpha & Omega” iezīmē jaunu posmu
    grupas radošajā attīstībā – tas ir skaļš, tiešs un bez kompromisiem. Arī videoklipa filmēšanas vieta
    nav izvēlēta tā pat vien. Sadarbībā ar “Shoothouse group” video filmēts šautuves telpās, kas tieši
    papildina gana kareivīgo dziesmas noskaņu gan tās tiešumu un precizitāti. Tieši un bez
    kompromisiem, tas vislabāk raksturotu gan jauno dziesmu “Alpha & Omega” gan tai tapušo
    videoklipu. Videoklipa ideju viedoja Iron Wings, videoklipu filmēja un režisēja Jānis Štāls.

    Atzīmējot grupas 10 gadu jubileju un jaunā albuma iznākšanu, Iron Wings ielūdz uz īpašu koncertu
    klubā Depo (24.04.2026). Šis vakars solās būt ar spēcīgu skatuves enerģiju, priecējot klausītāju ar
    dziesmām no jaunā albuma “Alpha & Omega” kā arī jau zināmām Iron Wings dziesmām.

    Iron Wings savas 10 gadu pastāvēšanas laikā ir izdevuši trīs albumus. Latviski izdotie albumi –
    EP“Tumšie Miglāji’’(2017) un “Dzejnieks” (2020) kā arī angliski izdotais albums “Ritual of Rage”
    (2022). Grupa koncertējusi ne tikai Latvijā bet arī Polijā, Lietuvā, Igaunijā.

    Grupas jauno albumu būs iespējams iegādāties arī CD formātā koncertā 24.aprīlī, klubā Depo. No
    24.aprīļa albums būs pieejams visās straumēšanas vietnēs.

    Dziesmas “Alpha & Omega” videoklips pieejams youtube platformā no 14.aprīļa.

    Vultura izdod otru studijas pilnmetrāžas albumu ar nosaukumu “Alegorija” un prezentē mūzikas video dziesmai “Bez Kontroles” kopā ar dziedātāju Patrisha

    Eksperimentālās elektroniskās mūzikas māksliniece Vultura izdod savu otro studijas albumu latviešu valodā ar nosaukumu “Alegorija”, un prezentē mūzikas video klipu dziesmai “Bez Kontroles” sadarbībā ar dziedātāju Patrisha. 

    Pēc debijas albuma ,,Not Your Typical Fairytale”  izdošanas Vultura aktīvi koncertējusi ar savu pavadošo sastāvu gan Latvijā, gan ārpus tās, paralēli rakstot otro studijas pilnmetrāžas albumu ar nosaukumu “Alegorija”, kas pieejams visās straumēšanas platformās. Tas ir latviešu valodā izveidots albums, strādājot tandēmā ar producentu Mark1Records (Marks Poikāns), pieturoties pie elektroniskās mūzikas kā par pamatelementu, un integrējot papildus žanrus kā Hip-Hop, Pop un alternatīvo mūziku. Savukārt, par ieraksta miksu un māsteru parūpējušies MAURIKS (Marks Spruģevics) un Mark1Records. Albums ir netradicionālas elektroniskās mūzikas manierē, tajā dzirdami electro pop, electro house & techno, bass house mūzikas elementi, kas integrēti minētajos žanros. Ņemot vērā albuma literāro nosaukumu, īpaši simbolismu, tas atspoguļojas visvairāk albuma vākā, kuru digitāli zīmēja Grieta Ieviņa. Tēli, kas redzami uz albuma vāka tsk., arī sociālos medijos, mākslinieces albuma kampaņā ir domāti kā Vulturas pašapziņa, tie, kas mēģina atturēt, ierobežot, neļaut turpināties, tāpēc albumam ir īpaša nozīme jeb tā, ka Vultura vēlējās izveidot pirmā albuma turpinājumu, bet gan latviešu valodā un citā muzikālā izpildījumā. Albuma kampaņas, Vulturas un maskoto tēlu realizācijas tapšanā piedalījās Letīcija Orlova, Džeina Lubāne un “No Scope Collective”. Albums ir alegorisks dziesmu sižeta manierē, taču māksliniece vēlas, lai katrs klausītājs paņem no albuma to, kas rezonē visvairāk, jo visbūtiskākais tomēr paliek skaņu celiņš. 

    “Es vēlējos, lai albums ir personisks ar mugurkaulu, man patīk teikt, ko es patiesībā domāju un jūtu, tas gan vislabāk ir dzirdams radītajā mūzikā, taču klausītājs to var interpretēt kā vēlas – tieši vai pārnesti…Man ir diez gan viegli uztvert apkārtējo vidi, protu, gan aiziet no tā, kas man vairs nekalpo, gan ienest savā dzīvē ko jaunu, tā man bija rakstot šo albumu – es ļāvos procesam. Daudz, kas ir pamainījies pēdējos 3 gados, gan manā muzikālajā uztverē, gan tajā, ko vēlos klausītājam dot…es vēlējos dot sajūtu šim albumam”, stāsta Vultura. 

    Albumā ir 9 skaņdarbi un divas no tām ir sadarbības ar dziedātājām – mūziķēm Krisy (Kristiāna Skrudupa) un Patrisha (Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča).  Sadarbībā ar Krisy “Vīzija” ir pieejams mūzikas video, un nu pat ir arī izdots mūzikas video klips dziesmai “Bez Kontroles” ar Patrisha. “Bez Kontroles” mūzikas video klips tapis kopā ar režisoru Raivi Francbergu (Indifferent) un kameras asistentu Aleksandru Julianu Zarņicinu, kā arī sadarbībā ar DenimDream, Hēlija Rotas, RM Auto Classics un TK Angārs. Šis ir jau 6 mūzikas video klips, kura scenārija autore ir pati Vultura, līdztekus arī producējot “Bez Kontroles” kopā ar Elizabeti Kreišmani.

    Vultura, īstajā vārdā Annija Tīna Kukuka ir eksperimentālās elektroniskās mūzikas pārstāve, mūziķe, dziesmu autore un producente. 2023.gadā viņa ieguva Mūzikas ierakstu „Zelta Mikrofons” divas gada balvas – labākais debijas albums un labākais elektroniskās mūzikas albums ar nosaukumu “Not Your Typical Fairytale”. 2025.gadā ieguva Gada augstākās mūsdienu mūzikas apbalvojuma (GAMMA) nomināciju kategorijā gada māksliniece elektroniskā deju mūzikā. Māksliniece plašāk zināma ar mūzikas žanru daudzveidību un to apvienošanu elektroniskajā mūzikā. 

    Dziedātāja MADARA izdevusi singlu un lirikas video “Uz Zemes satikties”

    Dziedātāja, čelliste un dziesmu autore MADARA laidusi klajā jaunu solosinglu “Uz Zemes
    satikties”, kam tapis arī animēts lirikas videoklips. Jaunā dziesma ir jau otrais priekšvēstnesis
    rudenī gaidāmajam viņas soloalbumam.

    Pērnā gada decembrī klajā laistajam solosinglam “Šai pasaulē” sekojošā relīze “Uz Zemes satikties”
    arīdzan tapusi sadarbībā ar producentiem Tomasu Anču un Jāni Narbutu. “Mums jau izveidojies
    spēcīgs radošais trio, kurā spējam cits citu papildināt un radīt muzikāli skaistu un patiesu saturu,” saka
    MADARA.

    Jaunā dziesma nesteidzīgā procesā tapusi apmēram gadu, pieslīpējot tās aranžiju, vīziju un kopsajūtu.
    “Uz Zemes satikties” mūzikas un vārdu autore MADARA neslēpj prieku, ka izdevies radīt emocionāli
    piesātinātu dziesmu ar dziļāku vēstījumu. Tomass piedāvājis krāsaināku dziesmas aranžiju, bet Jānis
    licis lietā savas plašās zināšanas elektronisko skaņu, bītu un semplu izstrādē.\

    “Uz Zemes satikties” vēstīts par dvēseļu satikšanos šajā dzīvē, par nozīmīgu mirkļu trauslumu,
    atkalsatikšanos un cilvēciskajām saiknēm. “Mēs uz Zemes esam ieradušies tikai uz laiku, lai
    piedzīvotu, mācītos un cits citu atrastu no jauna,” komentē MADARA. “Jaunajā dziesmā lūkoju
    norādīt, ka ikviens pats ir savas dzīves veidotājs un katra realitāte pieder tikai un vienīgi pašam.”
    Jaunajā singlā mūsdienīgi skanoši elektroniskie motīvi un smalki veidoti sempli apvienoti ar čella
    spēles niansēm, radot bagātīgu un telpisku skanējumu. Savukārt vokalizēts kāds ļoti personīgs un
    patiess stāsts.

    Laists klajā arī vizuāli krāšņs lirikas videoklips, kura animāciju autore ir Helēna Ozola. Tā estētika
    veidota, akcentējot simboliskus siluetus – dvēseļu un cilvēku tēlus, kas sastopas uz Zemes,
    atspoguļojot dziesmas centrālo ideju par atkalsatikšanos. Paralēli iezīmēti arī visā pasaulē atpazīstami
    mistiskākie un enerģētiski piesātinātākie simboli, kas piešķir kopstāstam plašāku dimensiju.
    Madara Fogelmane jeb MADARA ir dziedātāja, čelliste un dziesmu autore, kura uzaugusi un
    mācījusies Jelgavā, čella spēli apguvusi Amsterdamas Konservatorijā un Briseles Karaliskajā
    konservatorijā, kur bakalaura un maģistrantūras studijās papildinājusi zināšanas pie tādiem čella
    profesoriem kā Jeroen Reuling (Beļģija), Olsi Leka (Albānija), Jeroen den Herder (Nīderlande) un
    Gavriel Lipkind (Izraēla). Tomēr par savām mājām Madara vienmēr dēvējusi Latviju, vada savu
    privātpraksi “Čella skola” pieaugušajiem un bērniem Rīgas centrā un strādā “Saldus mūzikas skolā”
    par čella pasniedzēju. Kopā ar Martu Līci viņa muzicē arī duetā “Sinerģija”.

    Jaunā dziesma “Uz Zemes satikties” jau pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.